قانون کارما چیست و چگونه عمل می کند؟

قانون کارما چیست و چگونه عمل می کند؟ کارما در مورد عذاب، انتقام، مجازات یا پاداش نیست، بلکه برداشت محصولی است که ما خود کاشته ایم. اینکه قانون کارما چیست و چگونه عمل می کند، اصول و قوانین کارما در زندگی و کائنات را در سلام دنیا بخوانید.

اگر شما بر این باورید که این دنیا نوعی کلاس است و ما به عنوان روح به این دنیا آمده ایم تا بیاموزیم، احتمالاً شما از قانون کارما به عنوان یک طراحی جذاب برای متناسب کردن درس ها با نیازهای شخصی خودتان حمایت می کنید. به گفته کارشناسان، اغلب تصورات غلطی درباره اینکه کارما واقعاً چیست و چگونه در زندگی ما اعمال می شود وجود دارد. ما در این مقاله سایت سلام دنیا، به اینکه معنی کارما یعنی چه، قانون کارما چیست و قانون کارما چگونه عمل می کند، پرداختیم. با ما همراه باشید.

معنی کارما یعنی چه

در سانسکریت، کارما در لغت به معنای "عمل" است. به گفته کارشناسان ، اغلب تصورات غلطی درباره اینکه کارما واقعاً چیست و چگونه در زندگی ما اعمال می شود وجود دارد.

قانون کارما چیست؟

اصطلاح "کارما" اغلب خیلی سرسری و با درک کمی از عمق آن استفاده می شود. مردم با تردید می گویند "این کارمای من است"، یعنی سرنوشت یا تقدیر آنها صرفاً شانس یا یک قرعه بد می باشد. این استفاده از اصطلاح، نشانگر عدم قدرت یا مسئولیت پذیری شخصی در خصوص علت و تأثیر آنچه در زندگی رخ می دهد، است. استفاده از عبارت "این کارمای من است" نشان دهنده نوعی قربانی بودن است در حالی که کارما هر چیزی غیر از قربانی بودن می باشد.


حتما بخوانید: خودآگاهی چیست و چگونه شکل می گیرد


در دین مسیحیت، براساس فرهنگ لغت میراث آمریکایی، اصطلاح "گناه" معمولاً با عنوان گم کردن نشان از طریق "نافرمانی عمدی از خواست مشخص خدا" بیان شده است. این گم کردن نشان، که به آن کارما نیز گفته می شود، پاسخگویی معنوی در مقابل اقدامات ماست. بنابراین، "کارما" همان چیزی نیست که معمولاً از آن به عنوان تقدیر "خوب" یا "بد" یاد می کنیم، بلکه مسئولیت علّی برای آن نتایج است.

این درک عمیق تر از کارما به هویت اصلی ما به عنوان روح وابسته است - موجودات معنوی که توسط یک نیروی حیاتی و الهی به حرکت در می آیند. ما به عنوان روح، از لحاظ معنوی مسئولیت آنچه را که در زندگی ایجاد کرده، ترویج نموده و اجازه می دهیم را بر عهده داریم. ما دائماً در تلاش هستیم تا بدهی های کارمایی مسئولیت آنچه را که بوجود می آوریم را بپردازیم.

کارما فیزیکی نبوده و معنوی است و ما کارما را در طول عمر معین خود یا همانطور که برخی معتقدند از یک طول عمر به زندگی دیگر حمل می نماییم. پس از پرداختن به آن، عملکرد متعادل کننده کارما از طریق جسم، افکار، احساسات، روابط، شرایط و تجربیات ما در صحنه زندگی روزمره ما نمایش داده می شود. نام بازی زندگی این است که بدهی های کارمایی خود را پرداخت کنیم نه اینکه بدهی های جدید به آن بیفزاییم تا بتوانیم خود و دیگران را به عنوان موجودات الهی بشناسیم و صاحب شناخت و آگاهی نسبت به خدا شویم.

کارما یوگا چیست؟

قانون کارما در کائنات (رابطه قانون جذب و قانون کارما چیست؟)

همانطور که جاذبه قانونی از دنیای فیزیکی است، کارما نیز قانون جهان معنوی می باشد. ما مسئول اقدامات خود و به طور دقیق تر، نیت های اقدامات خود هستیم. این مسئولیت در چارچوب رابطه روح یک فرد با خدا وجود دارد. وقتی کسی به عمد از خواست خدا سرپیچی کند، کارما به وی تعلق می گیرد. این نیت اعمال یک شخص است که کارما تولید می کند.

تمام مذاهب اصلی، نسخه ای از هفت گناه مرگبار دارند تا پیروان را در جلوگیری از تسلیم شدن در برابر خواسته ها، توهمات و انتخاب هایی که ما را از خواست خدا دور می کند، هوشیار نمایند. رابطه علی و معلولی بین اقدامات فعلی ما و وقایع آینده در کتاب غلاطین 6:7 (نسخه پادشاه جیمز) ذکر شده است: "فریب نخورید؛ خداوند مورد تمسخر قرار نگرفته است؛ زیرا هر کس هرچه را که بکارد، درو خواهد کرد." از لحاظ روحانی و جسمی، نوع و کیفیت بذر یک گیاه، کیفیت محصول برداشت شده را تعیین می کند.

اصول قانون کارما چیست 

به عنوان روح، آنچه انجام می دهیم بر اساس طراحی خدا به سمت ما باز می گردد. اگر در آگاهی خود عدم تعادل (بدهی های کارمایی) داشته باشیم، در زندگی خود یک درس را بارها و بارها پس خواهیم داد تا زمانی که عقل و ارزش درس ارائه شده را بدست آوریم و یا مجدداً تجسم پیدا کرده (تناسخ) و کارما از یک عمر تا به زندگی بعدی خود ببریم. روح در طول فرآیند یادگیری ما، همیشه صبور و بردبار است.

کارما در مورد عذاب، انتقام، مجازات یا پاداش نیست، بلکه برداشت محصولی است که ما خود کاشته ایم. از طریق افکار و رفتارهای خود، بذرهایی می افشانیم که بعداً آنها را برداشت خواهیم کرد.

وقتی کارما در زندگی ما حضور پیدا می کند، به این دلیل است که به ما فرصت داده می شود تا کاشته خود را برداشت کنیم. چیزی تحت عنوان برداشت خوب یا بد وجود ندارد. این فقط برداشت کاشته ماست. این فرصت ماست تا انتخابهای متفاوتی در زندگی نسبت به آنچه باعث ایجاد این انباشت کارمایی در وهله اول شده است، داشته باشیم.

قانون کارما چگونه عمل می کند

کارما به یکباره نتیجه اقدامات گذشته و فرصتی برای ایجاد بهبود و تعادل در زمان حال است. این عمل متعادل کنندگی است که به ما این امکان را می دهد تا از شرایط، موقعیت ها و روابط زندگی خود برای یادگیری دروس معنوی مهم استفاده کنیم. این تجربه من بوده است که درک چگونگی آشکار شدن کارما در زندگی ما، تنها بعد از برقراری تعادل و یادگیری اتفاق می افتد - (مانند نوعی واپس نگری 20/20). درک این درسها، لنزهایی را که خودآگاهی ما از طریق آنها درک می کند، را شفاف تر و واضح تر می کند و با انجام این کار، آگاهی ما نسبت به حضور روح در زندگی مان را بالا می برد.

اگر شما از این عقیده حمایت می کنید که این دنیا نوعی کلاس است و ما به عنوان روح، در آن حضور داریم تا بیاموزیم، احتمالاً شما از قانون کارما به عنوان یک طراحی جذاب برای متناسب کردن درس ها با نیازهای شخصی خودتان حمایت می کنید. کنایه این است که شخصیت و ذهن نفس ما، هنگام تعیین ماهیت درسهایی که باید بیاموزد و چگونگی و زمان تدریس آنها، تحت تاثیر اقتدار بالاتری از سطح ما قرار می گیرد.

اگر به خدا اعتقاد دارید، احتمالاً فکر می کنید غیر قابل پیش بینی بودن بازپرداخت کارمایی نیز بسیار هوشمندانه است. در حالی که ما کنترل کامل این مسئله را داریم که آیا کارمای جدیدی را برای خودمان ایجاد می کنیم یا خیر، در مورد چگونگی و زمان بازپرداخت چیزی برای گفتن نداریم. بنابراین، یک جهان بینی خدایی در آن بیشتر شبیه کودکی است که سعی می کند درست رفتار کند زیرا کریسمس نزدیک است. شما می دانید که رفتار شما عواقب دارد و باید در خصوص انتخاب های خود پاسخگو باشید.

قانون کارما چگونه عمل می کند

12 قانون کارما کائنات در زندگی

هر چیزی انرژی دارد، از جمله افکار و احساسات شما ، که انرژی در جریان هستند. پاتل می گوید: در واقع هر کاری که شما انجام می دهید انرژی متقابلی ایجاد می کند که به نوعی به شما بازمی گردد. او می گوید: " هر کاری که انجام می دهید به سادگی نتیجه مثبت یا منفی در زندگی تان ایجاد می کند."

استفاده از کارما به عنوان مجموعه ای از رهنمودهای قدرتمند برای زندگی شما می تواند انگیزه برای تان ایجاد کند تا قبل از تصمیم گیری، بیشتر مراقب افکار ، اعمال و اعمال خود باشید. با این حساب ، قوانین کارما را به عنوان راهنمایی در نظر بگیرید که هنگام گذراندن زندگی روزمره باید از آنها پیروی کنید. 12 قانون کارما می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که کارما واقعاً چگونه کار می کند و چطور می توانید کارما خوب در زندگی تان ایجاد کنید.


حتما بخوانید: مزایای مدیتیشن و ذهن آگاهی برای ذهن و بدن


بیایید به هر یک از این قوانین با جزئیات بیشتری نگاه کنیم.

1. قانون بزرگ یا قانون علت و معلول

پاتل می گوید: وقتی بیشتر مردم در مورد كارما صحبت می كنند، آنها احتمالاً به قانون عالی علت و معلول اشاره می كنند. طبق این قانون ، هر فکر یا انرژی که داشته باشید چه خوب یا بد به سمت ما برمی گردد. برای به دست آوردن خواسته های خود باید آن را مجسم کنید و شایسته آن چیزها باشید. در واقع این جمله مفهوم کلی هرچه بکاری همان را درو می کنی است. او می گوید: "به عنوان مثال ، اگر در زندگی خود عشق می خواهید ، خودتان را دوست داشته باشید."

2. قانون آفرینش

قانون آفرینش این نکته را تأکید می کند که زندگی برای ما اتفاق نمی افتد. برای اینکه اتفاقاتی در زندگی شما بیفتد، باید تلاش کنید، به جای اینکه منتظر باشید معجزه ای سر راه شما قرار بگیرد. پاتل می گوید: "شما بر اساس نیت خود، در آفرینش آنچه می خواهید شریک هستید."

او توصیه می کند از خود بپرسید برای بدست آوردن چیزی  که نیاز دارید چه انرژی باید صرف کنید تا بتوانید فضایی را برای عینیت درآوردن خواسته تان ایجاد کنید. همچنین باید یاد بگیرید که چگونه می توانید از مهارت ها ، استعدادها و نقاط قوت خود برای ایجاد چیزی استفاده کنید که نه تنها برای شما بلکه برای دیگران نیز سودمند باشد.

3.  قانون فروتنی

طبق گفته پل هریسون ، خالق The Daily Meditation ، قانون فروتنی بر این اصل استوار است که شما باید آنقدر فروتن باشید که بپذیرید واقعیت فعلی شما نتیجه اقدامات گذشته شماست. به عنوان مثال ، هریسون می گوید اگر همکاران خود را بخاطر عملکرد ضعیف تان در کار سرزنش می کنید ، باید این واقعیت را  بپذیرید که این مشکل را با رفتار نادرست خود ایجاد کرده اید.

4. قانون رشد

رشد از درون ما شروع می شود. برای شکل دهی مثبت جهان، باید از خود شروع کنید. این به این دلیل است که تغییر واقعی یا رشد شخصی با آنچه که بر آن کنترل دارید شروع می شود، یعنی خود شما، نه دیگران. قانون رشد همچنین مواردی را که نمی توانید بر آن کنترل داشته باشید و نحوه مقابله با پذیرش این سرنوشت را بررسی می کند. در نهایت، تمرکز شما باید بر روی خودتان باشد، نه اینکه بخواهید افراد یا چیزهای اطراف خود را کنترل کنید.

قانون کارما چیست

5. قانون مسئولیت پذیری

الکس تران، مربی یوگا در سیاتل ، واشنگتن، می گوید: قانون مسئولیت، قانون مورد علاقه او برای تدریس در کلاس است. تران توضیح می دهد ،"این قانون یادآوری می کند چیزی که در زندگی شما اتفاق می افتد بر اثر رفتارهای خودتان است. این قانون یک یادآوری عالی است که آنچه برای شما اتفاق می افتد به خاطر رفتار شما است. این فرصتی برای شما فراهم می کند که برای پیدا کردن علت مشکلات  آن را در خودتان جستجو کنید".

او دوست دارد از این مسئله برای توصیف قانون مسئولیت کارما استفاده کند: "شما نتیجه انتخاب هایی هستید که انجام می دهید."


حتما بخوانید: چگونه مسئولیت زندگی خود را بر عهده‌ بگیریم


6. قانون اتصال

این قانون بر این اصل استوار است که همه چیز در زندگی شما، از جمله گذشته، حال و آینده شما به هم پیوند خورده است. هریسون می گوید: "كسی كه امروز هستی نتیجه اقدامات قبلی تو است." و اینکه فردا در چه جایگاهی خواهید بود نتیجه اقدامات امروز شما خواهد بود.

7. قانون تمرکز

تمرکز همزمان روی اهداف زیاد می تواند سرعت شما را کم کند و منجر به ناامیدی و منفی نگری شود. به همین دلیل قانون تمرکز شما را تشویق می کند که هر بار روی یک هدف تمرکز کنید. پاتل می گوید: "اگر بر ارزش های معنوی بالایی مانند عشق و صلح تمرکز کنید، احتمال اینکه احساسات منفی مانند انزجار ، حرص و آز و عصبانیت شما را ناراحت کنند، کمتر خواهد شد."

8. قانون بخشش

شما باید به چیزهایی که به آنها اعتقاد دارید، عمل کنید. این قانون به شما کمک می کند تا اهمیت اقدامات خود را درک کنید، و اعتقادات عمیق تر خود را نشان دهید. هریسون توضیح می دهد ، به عنوان مثال ، اگر می خواهید در دنیایی آرام زندگی کنید، باید بر پرورش صلح برای دیگران تمرکز کنید.

9 قانون اینجا، اکنون

برای تجربه آرامش خاطر، باید زمان حال را در آغوش بگیرید. این وضعیت فقط وقتی اتفاق می افتد که افکار یا رفتارهای منفی گذشته خود را کنار بگذارید. اگر بیش از حد به حوادث گذشته توجه کنید، دوباره آنها را زنده خواهید کرد. پاتل یک تمرین برای حضور در اینجا و اکنون یعنی لحظه حال که از حواس شما حاصل می شود را توصیه می کند. او می گوید: "به اطراف اتاقی که در آن هستید نگاه کنید، چشم خود را به چیزی متمرکز کنید ، چشمک بزنید و بگویید:" من اینجا هستم "

10.  قانون تغییر

طبق این قانون ، تاریخ تکرار می شود تا زمانی که شما از تجربه تان درس بگیرید و حتی برای متوقف کردن این چرخه رفتار خود را تغییر دهید. تغییر، مسیر جدیدی به شما می دهد تا بتوانید فارغ از الگوهای گذشته ، آینده ای جدید و نسخه بهتری از خود ایجاد کنید.

11 قانون صبر و پاداش

هریسون برای ایجاد تغییر در آینده می گوید ما امروز باید در اهداف خود ثابت قدم باشیم. او می گوید: "زندگی خوب و سالم فقط برای یک روز نیست که باقی  روزها را خراب کنیم."  در اهداف خود ثابت قدم باشید، و آنها به ثمر خواهند رسید.

12. قانون اهمیت و الهام

همه ما مسئولیتی داریم و چیزی را باید در این دنیا به نتیجه برسانیم. آنچه ما انجام می دهیم ممکن است گاهی اوقات برای ما کوچک به نظر برسد، اما می تواند تحول عظیمی در زندگی شخص دیگری ایجاد کند. پاتل می گوید که قانون اهمیت و الهام گرفتن قانونی عالی است که وقتی به تقویت انگیزشی نیاز دارید یا احساس می کنید هدف یا برنامه ای ندارید باید بر روی آن تمرکز کنید.

طبق این قانون ، هر کار شما بر جهان تأثیر خواهد گذاشت. شما با موهبت ، مأموریت و هدفی خاص متولد شده اید که فقط شما می توانید با خاص بودن خود ۀن را در دنیا اجرا کنید. به اشتراک گذاشتن واقعی مهارت ها و موهبت های تان دلیل بدنیا آمدن و زندگی کردن شما است.

قانون کارما کائنات چیست

قانون کارما از نظر بزرگان جهان

هدف در اینجا عدم حضور کارما نیست. ما اینجا هستیم زیرا کارمایی داریم که باید بر روی آن کار کنیم و درس هایی که باید بیاموزیم. با این حال، به نظر می رسد یادگیری این دروس و برقراری رابطه سالم با خدا، یک استراتژی هوشمندانه است. در اینجا چند نقل قول عالی درباره کارما را ارائه می دهیم:

  • افراد نه به دلیل گناهانشان، بلکه توسط آنها مجازات می شوند. آلبرت هوبارد
  • افکار به اهداف منتهی می شوند، اهداف به عمل می انجامند، اعمال، عادات را شکل می دهند، عادات شخصیت را می آفرینند و شخصیت سرنوشت ما را تعیین می نماید. ترایون ادواردز
  • امواج و نیروهای باد وجود دارند، نیروهای دیدنی و نادیدنی. هر کس همین عناصر را در زندگی خود نیز دارد، دیدنی و نادیدنی، کارما و اراده آزاد. کوآن یین
  • سرنوشتی وجود دارد که ما را به برادر یکدیگر تبدیل می کند: هیچ کس به تنهایی راه خود را طی نمی کند، تمام آنچه که ما به زندگی دیگران می فرستیم به خود ما باز می گردد. ادوین مارکام
  • مانند جاذبه، کارما به حدی بنیادی است که ما حتی آن را احساس نیز نمی کنیم. ساکیونگ میفام
سخن آخر

کارما فیزیکی نبوده و معنوی است و ما کارما را در طول عمر معین خود یا همانطور که برخی معتقدند از یک طول عمر به زندگی دیگر حمل می نماییم. 12 قانون کارما می تواند به عنوان یک راهنما یا نقشه راه برای دنبال کردن مسیر زندگی روزمره شما عمل کند. این قوانین می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که کارما واقعاً چگونه کار می کند ، و افکار و اعمال شما بر روی شما و دنیای اطراف تان چه تأثیری می گذارد. استفاده از کارما به عنوان مجموعه ای از رهنمودهای زندگی شما می تواند انگیزه ای باشد که قبل از تصمیم گیری ، بیشتر مراقب افکار ، اعمال و کنش های خود باشید.

در این مطلب درباره قانون کارما و اینکه چگونه عمل می کند، صحبت کردیم. من دوست دارم تفکرات شما درباره کارما و نحوه آگاهی بخشی آن در زندگی هایمان را بدانم. اگر تجربه ای در رابطه با کارما دارید می توانید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط

فواید یوگا برای سلامت بدن، ذهن و تناسب اندام چیست
 

از
4
رای