آموزش ژاکت بافتنی زنانه؛ انواع مدل لباس بافتنی زنانه و مانتو بافتنی

آموزش ژاکت بافتنی زنانه؛ انواع مدل لباس بافتنی زنانه و مانتو بافتنی بافتن ژاکت زنانه شیک و زیبا که متناسب با اندام شما باشد، نیازمند این است که پیش از شروع به کار، بتوانید اندازه گیری و سایز بندی درست را انجام دهید. چندین روش برای اندازه گیری ژاکت بافتنی زنانه وجود دارد.

با شروع فصل سرما، بافتن لباس های گرم و زیبا یکی از دغدغه ها و سرگرمی های لذت بخش خانم های هنرمند و با سلیقه است. بافتن ژاکت بافتنی زنانه شیک و زیبا که متناسب با اندام شما باشد، نیازمند این است که پیش از شروع به کار، بتوانید اندازه گیری و سایز بندی درست را انجام دهید. با یادگیری این روش اندازه گیری می توانید هر مدلی که دوست دارید، ببافید. اگر در این کار مبتدی هستید و تا به امروز چیزی نبافته اید نگران نباشید می توانید با آموزش بافتنی از پایه، با اصول و قواعد بافتنی آشنا شوید.

ژاکت بافتنی زنانه

روش اندازه گیری ژاکت بافتنی زنانه

چندین روش برای اندازه گیری ژاکت بافتنی زنانه وجود دارد. روش که ما در اینجا آموزش داده ایم اندازه گیری ژاکت بافتنی بر اساس دور سینه است. بعد از آن اندازه شانه و دور کمر. برای روش اندازه گیری ژاکت بافتنی مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اندازه گیری سایز بالا سینه

در این روش ما اندازه گیری را با بالا سینه آغاز می کنیم. برای این کار به جای اینکه سایز سینه را بدست آورید، بالای سینه را با استفاده از قرار دادن متر به طور دقیق در زیر بغل، انجام دهید. عدد بدست آمده را یادداشت کنید.

2. میزانی که دوست دارید ژاکت بافتنی شما آزاد و گشاد باشد

بیشتر ژاکت ها معمولا به اندازه 1 تا 2 سایز یا به عبارتی 2.5 تا 5 سانتی متر، گشادتر طراحی می شوند تا به اندازه کافی در آن احساس راحتی داشته باشید. زمانی که سایز مناسب را پیدا کردید آن را به سایز بالا سینه خود اضافه کنید. مثلا اگر اندازه بالا سینه شما 36 است و شما می خواهید 2 سایز به آن بیفزایید، پس سایز شما 38 خواهد بود.

روش اندازه گیری ژاکت بافتنی زنانه

3. اندازه مناسب خود را با توجه به سایز بالا سینه بیابید

معمولا بیشتر ژاکت ها با توجه به اندازه دور سینه اندازه گیری می شود. مثلا اگر اندازه دور سینه خود 42 اینچ باشد و اندازه بالا سینه شما 37 اینچ باشد. اگر ژاکت خود را با توجه سایز دور سینه خود ببافید، سر شانه های ژاکت افتاده می شود و شاید سر شانه ها گشاد به نظر برسند. بنابراین بهتر است که اندازه بالا سینه را گرفته و 1 تا 2 سایز با توجه به میزان راحتی که می خواهید به آن اضافه کنید پس فرمول آن می شود:

سایز ژاکت = اندازه گیری سایز بالا سینه + میزان راحتی (2.5 تا 5 سانتی متر)

4. اندازه گیری های نهایی

این مرحله در آموزش ژاکت بافتنی زنانه کمی پیچیده است و نیاز به دقت دارد، چون طبق مراحل قبلی اندازه ژاکت را بر حسب اندازه بالا سینه محاسبه کرده اید باید تنظیماتی برای دورسینه، دور کمر، و حتی دور باسن انجام دهید. اگر شما اندازه های تمام قسمت های دور سینه، دور کمر و دور باسن را با یک تا دو سایز بیشتر برای آزادتر بودن آن در نظر گرفته اید و همه اندازه ها مناسب است که می توانید به بافتن اقدام کنید. اما اگر اندازه شما دقیق نیست مثلا به دلیل اینکه دور سینه شما 40 اینچ است و شما با توجه به این اندازه دور کمر خود را 38 اینچ گرفته اید در حالی که اندازه اصلی دور کمر شما 34 اینچ است پس نیاز است تا کمی تغییر ایجاد کنید. فرمول ساده برای اندازه گیری ژاکت در ادامه آمده است. این فرمول نشان می دهد که چه مقدار باید دانه ها را اضافه یا کم کنید. چه تعداد ردیف شکل دهی نیاز دارید:

میزان شکل دهی = تعداد ردیف ها / تعداد ردیف های شکل دهنده

اندازه گیری در لباس های جلو باز

وقتی از پهلوی چپ تا راست فردی که می خواهید برایش ژاکت ببافید را اندازه گرفتید، این اندازه را به اضافه 6 تا 8 دانه برای سه جاف جا دکمه در یک قسمت جلوی لباس در نظر بگیرید. مثلا اگر اندازه پهلوی چپ تا راست 40 سانتی متر است در قسمت جلوی لباس 46 تا 48 دانه مورد نیاز است.

لباس بافتنی زنانه


حتما بخوانید:  آموزش انواع مدل بافتنی با تک میل و دو میل


آموزش ژاکت بافتنی زنانه

برای بافت ژاکت بافتنی زنانه با مدلی که در پایین آمده است شما به میل شماره 2.5 یا 3 و 5 تا 6 کاموای نازک نیاز دارید. در این مدل جیب ها و حاشیه های دور آستین و یقه به صورت جداگانه بافته شده و در انتها به آن دوخته می شود. باید بدانید که این مدل از پایین بافته می شود.

  • برای شروع کار باید تعداد دانه های مورد نظر را با توجه به میل، کاموا و روش اندازه گیری که در بالا اشاره شده است محاسبه کنید.
  • بعد از مشخص کردن تعداد دانه ها برای تکه های قسمت جلو را اول ببافید. سپس کشباف 2 تا دانه زیر یک دانه رو، یا 3 دانه زیر یک دانه رو ببافید. این کار را به اندازه 5 سانتی متر ببافید. در ریف بعدی باید بافت جودانه دوتایی ببافید تا زمانی که به جایی که جیب شروع می شود برسید. تقریبا 25 سانتی متر باید ببافید. 
  • ردیف بعدی باید به اندازه 10 سانتی متر اول بافت را جودانه دوتایی ببافید. سپس مدل پیچ گیس 8 تایی بافته و بعد رکن ببافید. 
  • طرح لوزی با بافت جودانه دوتایی بیندازید. به این معنی که در داخل طرح لوزی مدل جودانه دوتایی ببافید. دوباره بافت رکن انجام داده و یک پیچ گیس ببافید، دوباره جودانه دوتایی. این کار را تا سر شانه ادامه دهید.
  • زمانی که به قسمت کمر رسیدید باید از قسمت یقه شروع به کم کردن یه دانه در ردیف های روی کار کنید. این کار باعث می شود که از دانه های جودانه کم شده و یقه به شکل 7 باز درآید.
  • برای قسمت پشت بافت نیز همه به صورت جودانه های دوتایی بافته می شود. اما اگر تمایل دارید می توانید همان طور که در بالا طرح برای قسمت جلو انداختید، همین کار را برای پشت هم انجام دهید.
  • برای آستین ها اول باید کشباف دو دانه زیر یک دانه رو، یا 3 دانه زیر یک دانه رو، به اندازه 3 سانتی متر ببافید. سپس تا بالای آرنج بافت جودانه دوتایی ببافید. 
  • بعد از این کار از هر طرف در هر 4 ردیف در میان یک دانه زیاد کنید ولی به یاد داشته باشید که زیاد اضافه نکنید تا آستین گشاد نشود. بعد از بافتن چند سانتی متر، کور کنید. سپس درزهای را دوخته و در انتها از حاشیه ها دانه برداشته و به اندازه 4 سانتی متر کشباف به صورت 2 دانه زیر یک دانه رو یا 3 دانه زیر یک دانه رو ببافید. در هر 10 سانتی متر یک جا دکمه در سمت راست بافت ببافید.

ژاکت بافتنی زنانه

مدل ژاکت بافتنی زنانه جلو باز

مدل ژاکت بافتنی زنانه جلو باز

مانتو بافتنی جلو باز ساده

مانتو بافتنی جلو باز ساده

مدل مانتو بافتنی زنانه کاموایی

مدل مانتو بافتنی زنانه مدل پیچ گیس

مدل مانتو بافتنی زنانه

مانتو بافتنی جلو باز دخترانه

ژاکت بافتنی زنانه

ژاکت بافتنی زنانه

ژاکت بافتنی زنانه مدل جلوباز

ژاکت بافتنی زنانه مدل جلوباز

مدل مانتو بافتنی زنانه

مدل مانتو بافتنی جلوباز

مدل مانتو بافت پاییزه 2020

مدل مانتو بافتنی جلوباز ساده قرمز رنگ

مانتو بافتنی جلوباز دخترانه کاموایی ضخیم

مانتو بافتنی جلو باز زنانه شیک و زرشکی رنگ

مدل لباس بافتنی زنانه جدید

لباس بافتنی زنانه جدید

لباس بافتنی دخترانه جدید

لباس بافتنی دخترانه جدید

لباس بافتنی دخترانه با قلاب

مدل لباس بافتنی دخترانه با قلاب

مدل لباس بافتنی جدید زنانه

بلوز دست بافت زنانه

مدل بلوز زنانه بافتنی شیک و مجلسی

کت و دامن بافتنی زنانه

بلوز دست بافت زنانه

مدل بلوز دست بافت زنانه

بلوز دست بافت زنانه دکمه دار

بلوز دست بافت زنانه دکمه دار

بلوز دست بافت زنانه مجلسی

مدل بلوز دست بافت زنانه یقه هفت

بلوز دست بافت زنانه شیک یک طرفه

بلوز دست بافت زنانه شیک یه طرفه

مدل بلوز دست بافت زنانه با قلاب

مدل بلوز دست بافت زنانه با قلاب

مدل بافت بلوز زنانه

بلوز دست بافت زنانه جلو بسته توری

 مدل بلوز دست بافت زنانه با قلاب

مدل بلوز دست بافت زنانه جلو باز با قلاب

مدل بلوز دست بافت زنانه جلو باز با قلاب

مدل بلوز دست بافت زنانه دکلته 

مدل بلوز دست بافت زنانه دکلته 

مدل بلوز دست بافت زنانه آستین کوتاه

مدل بلوز دست بافت زنانه آستین کوتاه

مدل بلوز دست بافت زنانه آستین پفی

مدل بلوز دست بافت زنانه آستین پفی

مدل بلوز بافت زنانه مجلسی

مدل بلوز بافت زنانه مجلسی

مدل مانتو بافتنی زنانه

مدل مانتو بافتنی زنانه

مدل مانتو بافتنی زنانه دکمه دار

مدل مانتو بافتنی دخترانه شیک

مدل مانتو بافتنی زنانه شیک

مدل مانتو بافتنی زنانه شیک

مدل مانتو بافتنی زنانه کلاه دار

مدل مانتو بافتنی زنانه کلاه دار

مدل مانتو بافتنی زنانه ساده و رنگی

مدل مانتو بافتنی زنانه ساده و رنگی

مدل بافت ژاکت زنانه با دو میل

مانتو بافتنی زنانه رنگی با طرح شیک

مدل ژاکت دست بافت زنانه

مدل مانتو بافتنی زنانه با یقه گشاد

مدل مانتو بافتنی زنانه بلند

مدل مانتو بافتنی دخترانه دکمه دار

لباس بافتنی زنانه

لباس بافتنی زنانه زیبا

مدل لباس بافتنی زنانه یقه اسکی

لباس بافتنی دخترانه

بلوز بافتنی زنانه جلو بسته توری

مدل مانتو بافت پاییزه 2020

ژاکت بافتنی زنانه بلند جلو باز


مطالب مرتبط :

اموزش تصویری بافت کلاه

آموزش بافت شال گردن برای مبتدیان

آموزش بافت سرهمی نوزاد

آموزش جوراب بافتنی با دو میل

از
50
رای