طرز تهیه ماسک صورت کدو سبز برای پوست های چرب و خشک

طرز تهیه ماسک صورت کدو سبز برای پوست های چرب و خشک کدو سبز برای پوست شما چه فوایدی دارد؟ ماسک صورت کدو سبز حاوی مرطوب کننده و ویتامین های دوستدار پوست (A و E و C) است که به برداشتن بافت فرسوده کمک می کند و پف کردگی را کاهش می دهد.

گرمای تابستان می تواند بر همه چیز، از گیاهان گرفته تا پوست شما تأثیر بگذارد. آفتاب تابستانی می تواند با ایجاد کک و مک و پوستی مانند گوشت خرچنگ تا خشکی در حد صحرا همراه باشد. اثرات خورشید بر روی پوست خود را با استفاده از سبزیجات فراوان باغچه خود، بی تاثیر کنید.

کدو سبز

کدو سبز حامی اصلی باغچه های کوچک قهوه ای است؛ زیرا رشد کرده و می کند. یک گیاه کدو سبز می تواند چندین پوند محصول کدو داشته باشد: حدود 3 تا 5 کیلوگرم  در فصل های رشد خود. که بسته به اینکه چه اندازه ای از کدو را انتخاب می کنید؛ برابر 10 تا 20 کدو سبز برای هر نفر و بیش از 36 کدو سبز در سال است که به شرایط رشد کدو در آن محل بستگی دارد.  پس از آماده کردن دستور غذایی کدو سبز مورد علاقه خود (نان با مغز میوه، کنسروهای سوسیس ایتالیایی، تکه های سرخ شده، سوپ خامه ای، کیک شکلاتی، پنکیک)، زمان آن رسیده که از کدو سبز برای مصارف دیگر استفاده نمایید: درمان لوازم آرایشی

کدو سبز برای پوست شما چه فوایدی دارد؟ این کدو حاوی مرطوب کننده و ویتامین های دوستدار پوست (A و E و C) است که به برداشتن بافت فرسوده کمک می کند، پف کردگی را کاهش می دهد، کلاژن می سازد و با رادیکال های آزاد مبارزه می کند. کدو سبز برای درمان پوست صورت است. تنها با چند افزودنی ساده موجود در آشپزخانه خود، قادر به ساخت ماسک صورت کدو سبز برای پوست های چرب یا خشک خواهید بود.

طرز تهیه ماسک صورت با کدو سبز 

کدو سبز را رنده کنید

اولین مرحله برای تهیه ماسک صورت کدو سبز این است که کدو سبز را رنده کنید. از رنده با سایز متوسط یا رنده دستی برای این منظور استفاده نمایید و یا کدو سبز را بر روی تخته به قطعات کوچک خرد کنید و سپس با استفاده از هاون و دسته هاون آن را کوبیده و خمیر ایجاد کنید. یا تکه های رنده شده کدو سبز را در یک غذاساز قرار داده و آن را تبدیل به خمیر کنید.

طرز تهیه ماسک صورت با کدو سبز 

1. ماسک صورت کدو سبز برای پوست های چرب

مواد لازم:

 • 2 قاشق غذاخوری کدو رنده شده
 • 1 قاشق غذاخوری پودر بلغور جو دو سر

طرز تهیه:

 1. اگر بلغور جو دوسر در دسترس خود ندارید، دانه های نرم جو را در غذاساز یا قهوه خرد کن یا پودر تولید کننده قرار دهید. جو به جذب آلودگی ها و روغن از پوست و ایجاد یک اسکراپ لایه بردار ملایم کمک می کند.
 2. کدو سبز و جو دو سر را با هم مخلوط کنید. مخلوط را بر روی صورت خود قرار داده و به مدت 20 دقیقه صبر کنید. صورت خود را با آب گرم شسته و سپس آهسته خشک کنید. از مرطوب کننده مورد علاقه خود استفاده نمایید.
 3. هر هفته از ماسک کدو سبز استفاده کنید تا درخشندگی چرب صورت را کنترل کنید.

ماسک صورت کدو سبز برای پوست های چرب

2. ماسک کدو سبز برای پوست های خشک

مواد لازم:

 • 2 تا 3 قاشق غذاخوری کدو سبز رنده شده
 • یک قاشق غذاخوری روغن زیتون
 • یک قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر
 • یک عدد زرده تخم مرغ

ماسک صورت کدو سبز به مرطوب کنندگی پوست خشک صورت کمک کرده و چین و چروک را کاهش می دهد. برای این منظور از هر روغن گیاهی در دسترس خود استفاده نمایید. از جمله روغن جوجوبا، دانه های هلو یا بادام. روغن به جذب سایر مواد به پوست کمک می کند. زرده تخم مرغ منبع غنی از ویتامین های A و B و D و E است.

ماسک کدو سبز برای پوست های خشک

طرز تهیه:

 1. این مواد را با هم مخلوط نمایید. اگر ماسک بیش از حد رقیق است؛ مقدار بیشتری بلغور جو دو سر (به اندازه ای غلیظ باشد که بر روی پوست قرار بگیرد) به آن اضافه نمایید.
 2. مخلوط را بر روی پوست تمیز خود قرار داده و به مدت 20 دقیقه صبر کنید.
 3. آن را با آب گرم شسته و سپس آهسته خشک نمایید. از مرطوب کننده صورت مورد علاقه خود برای این منظور استفاده کنید.
 4. ماسک کدو سبز را هر هفته استفاده نمایید تا پوست را شفاف نگه داشته و از چین و چروک جلوگیری نماید.

3. تکه های کدو سبز برای پوست

برای درمان ساده با کدو سبز، تکه های کدو سبز را مستقیما بر روی پوست خود قرار دهید. تکه های کدو سبز را به مدت 15 تا 20 دقیقه بر روی چشم های بسته خود قرار دهید تا پف کردگی چشم ها را کاهش دهد. یا از رنده و یا ماندولین چند منظوره برای ایجاد کدو سبزهای بلند باریک به منظور قرار دادن بر روی پوست تمیز و گردن خود استفاده نمایید. به مدت 20 دقیقه صبر کنید و سپس آن را از روی پوست خود برداشته و پوست خود را تمیز کنید.

ماسک صورت کدو سبز برای پوست های چرب و خشک

از
25
رای