طرز تهیه شیرینی سیب و دارچین ساده و خوشمزه بدون فر و شیر با کره

طرز تهیه شیرینی سیب و دارچین ساده و خوشمزه بدون فر و شیر با کره شیرینی سیب و دارچین ، یکی از شیرینی های خوشمزه و ساده است که برای مهمانی و عید نوروز مناسب است و می توانید آن را بدون فر (در تابه) و همچنین با فر بدون شیر و با کره به سادگی تهیه کنید.

شیرینی سیب و دارچین یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و لذیذ می باشد که می توانید به راحتی و آسانی در خانه درست کنید. همانطور که می دانید ترکیب سیب و دارچین بسیار خوشمزه و خوش عطر می شود و به طور مثال بوی بهشت می دهد. یکی از بهترین شیرینی هایی می باشد که همه عاشق طعم و مزه خاص آن هستند. برای تهیه شیرینی سیب و دارچین نیاز به سیب های تازه دارید و همچنین مواد اولیه مورد نیاز شما بسیار در دسترس و ساده می باشد. حتما پیشنهاد می کنیم؛ این شیرینی جذاب را که می توانید برای مهمانی ها و دورهمی های خود آماده کنید امتحان کنید و لذت ببرید. امروز قصد داریم طرز تهیه شیرینی سیب و دارچین را  در سلام دنیا، به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.

مواد لازم برای شیرینی سیب و دارچین بدون فر خوشمزه و ساده با کره و بدون شیر

سیب بزرگ1 عدد
تخم مرغ1 عدد
آرد8 قاشق غذاخوری
شکر3 قاشق غذا خوری
بیکینگ پودر1 قاشق مربا خوری
دارچین1 قاشق مربا خوری
کره50 گرم

دستور پخت شیرینی سیب و دارچین بدون فر خوشمزه و ساده با کره و بدون شیر

1

طرز تهیه شیرینی سیب و دارچین خوشمزه با کره بدون فر و با فر

مرحله اول، آماده سازی مواد: ابتدا مواد لازم را از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود. سیب را بشورید و روی تخته برش آن را ریز خرد کنید و کنار بگذارید. آرد را در ظرفی بریزید و بیکینگ پودر را به ظرف اضافه کنید و مواد را با هم، هم بزنید تا مخلوط شود. سپس آرد را دوبار در ظرف الک کنید تا مواد هوادهی و یکدست شود.

طرز تهیه شیرینی سیب و دارچین خوشمزه با کره و بدون شیر
2

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد

در ظرف مناسب تخم مرغ را بشکنید و همراه شکر با همزن برقی خوب هم بزنید تا مواد باهم مخلوط شود. با کمک لیسک مواد را که به دیواره های ظرف چسبیده شده است به وسط ظرف بیاورید و با همزن برقی هم بزنید تا همه مواد با هم مخلوط شوند. بعد از این مرحله، نوبت اضافه کردن کره نرم شده می باشد. کره را به ظرف اضافه کنید و با همزن برقی هم بزنید تا با بقیه مواد مخلوط شوند.

3

مرحله سوم: آماده سازی خمیر

در این مرحله نوبت اضافه کردن آرد از قبل آماده شده می باشد. آرد را به آرامی و در 2 مرحله به مواد اضافه کنید و با همزن دستی به آرامی هم بزنید. دقت کنید هم زدن در حد مخلوط شدن آرد با مواد باشد. زیاد هم زدن آرد باعث می شود پف خمیر کم شود. دقت کنید که آرد را در یک جهت هم بزنید.

4

مرحله چهارم: اضافه کردن سیب و دارچین

در ظرف مناسب سیب های از قبل خرد شده را به همراه دارچین اضافه کنید و با قاشق خوب هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند و مزه دارچین به همه قسمت های سیب نفوذ کند. سپس مخلوط سیب و دارچین را به خمیر آماده شده اضافه کنید و در حد مخلوط شدن با لیسک خمیر را هم بزنید.

5

مرحله پنجم: پخت شیرینی سیب و دارچین در فر

فر را با دمای 180 درجه روشن کنید تا گرم شود. سپس سینی فر را بیرون آورید و روی آن کاغذ روغنی قرار دهید. با کمک یک قاشق از مواد بردارید و به ترتیب روی کاغذ روغنی قرار دهید و به مدت 20 دقیقه داخل فر با دمای 170 درجه قرار دهید تا شیرینی ها پخته شود. بعد از پخته شدن شیرینی ها اجازه دهید سرد شود و داخل ظرف مناسب سرو کنید. نوش جان.

طرز تهیه شیرینی سیب و دارچین بدون فر
6

مرحله آخر: پخت شیرینی بدون فر

داخل قابلمه مناسب کاغذ روغنی قرار دهید و به اندازه یک قاشق از خمیر آماده شده بردارید و روی کاغذ روغنی قرار دهید و قابلمه را روی حرارت ملایم با شعله پخش کن قرار دهید و درب قابلمه را بگذارید تا شیرینی ها به مدت 30 تا 40 دقیقه بپزد. بعد از پخته شدن شعله را خاموش کنید و اجازه دهید سرد شود. نوش جان.

نکات مهم برای تهیه شیرینی سیب و دارچین خانگی بدون شیر و ماست

  • مقدار آرد بستگی به فرم گرفتن خمیر شما دارد. نباید شل یا سفت باشد.
  • می توانید سیب ها را پوست بگیرید و رنده کنید و بعد به خمیر اضافه کنید.
  • برای تشخیص پخته شدن شیرینی ها نباید به کاغذ روغنی چسبیده شود.
  • مدت زمان پخته شدن کیک بستگی به درجه حرارت فر شما دارد.
  • می توانید خمیر را قالب بزنید و شیرینی ها را با طرح های مختلف درست کنید.
از
7
رای