طرز تهیه باقالی پلو با گوشت چرخ کرده مجلسی و خوشمزه زعفرانی

طرز تهیه باقالی پلو با گوشت چرخ کرده مجلسی و خوشمزه زعفرانی باقالی پلو با گوشت، یکی از غذاهای مجلسی و خوشمزه ایرانی است که می توانید با گوشت چرخ کرده، گوشت گوسفندی، به روش رستورانی و حرفه ای با شوید و باقلا خشک یا تازه و زعفران تهیه کنید.

باقالی پلو با گوشت یکی از غذاهای معروف و خوشمزه ایرانی می باشد که در بین افراد جایگاه ویژه ای دارد. اکثر ایرانی ها، باقالی پلو با گوشت را در مراسم ها و مهمانی های خود به عنوان یک غذای مجلسی درست می کنند. همانطور که از اسم آن پیداست، باقالی پلو مخلوط باقالی و برنج و سبزی های معطر می باشند. باقالی پلو را نمی توانید در هر فصلی درست کنید و فقط در فصل رسیدن باقالی امکان پذیر است ولی می توانید آن ها را فریز کنید و برای هر زمان که هوس کردید از آن استفاده کنید. باقالی در تقویت عضله و افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. ترکیب باقالی با پلو سفید با زعفران بسیار بی نظیر است. امروز قصد داریم طرز تهیه باقالی پلو با گوشت را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای باقالی پلو با گوشت چرخ کرده زعفرانی خوشمزه و حرفه ای

گوشت چرخ کرده200 گرم
شوید تازه200 گرم
باقالی فریز شده2 پیمانه
برنج3 پیمانه
پیاز1 عدد
روغن و کرهبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه و زرد چوبهبه مقدار لازم
زعفران دم کردهبه مقدار لازم

دستور پخت باقالی پلو با گوشت چرخ کرده زعفرانی خوشمزه و حرفه ای

1

طرز تهیه باقالی پلو با گوشت چرخ کرده مجلسی

مرحله اول، آماده سازی مواد: ابتدا شوید را بشورید و اجازه دهید خشک شود. سپس روی تخته برش خرد کنید. مواد فریز را بیرون آورید. سپس برنج را در آب نمک به مدت 2 ساعت خیس کنید. پیاز را بشورید و پوست بگیرید و روی تخته برش نگینی خرد کنید. زعفران را در ظرفی بسایید و روی بخار کتری قرار دهید و درب ظرف را بگذارید تا دم ببرد. اگر از باقالی های تازه استفاده می کنید آن ها را داخل قابلمه بریزید و مدت 10 دقیقه بگذارید تا پخته شود و کف روی قابلمه را بگیرید. اگر از باقالی منجمد استفاده می کنید، در هنگام پخت برنج مستقیم به قابلمه اضافه کنید و بگذارید با برنج پخته شود.

2

مرحله دوم: آماده سازی گوشت چرخ کرده

در تابه مناسب مقداری روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود. سپس پیاز های نگینی شده را به تابه اضافه کنید تا سبک و طلایی شود. سپس مقداری زرد چوبه اضافه کنید و هم بزنید. سپس نوبت اضافه کردن گوشت چرخ کرده می باشد. گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و هم بزنید تا همه طرف گوشت پخته و سرخ شود. سپس مقداری فلفل سیاه اضافه کنید و هم بزنید تا گوشت سرخ شود. سپس زیر شعله را خاموش کنید.

طرز تهیه باقالی پلو با گوشت چرخ کرده
3

مرحله سوم: پخت برنج

در قابلمه ای مقداری آب بریزید و روی حرارت قرار دهید تا جوش شود. مقداری نمک به آب اضافه کنید و سپس برنج های خیس کرده را داخل صافی بریزید تا آب اضافی آن خارج شود. سپس برنج را داخل قابلمه بریزید و اجازه دهید تا برنج پخته شود. برای اطمینان از پخته شدن برنج یک عدد از آن را با قاشق بیرون آورید و با ناخن وسط برنج را فشار دهید. اگر با کمی فشار برنج نصف شد یعنی برنج شما پخته است. سریع آن را آبکش کنید و مقداری آب سرد روی برنج بریزید تا برنج به هم نچسبد.

4

مرحله چهارم: پخت باقالی پلو

در قابلمه ای مناسب مقداری روغن بریزید و داخل قابلمه سیب زمینی یا نان قرار دهید یا می توانید خود برنج را ته دیگ کنید. سپس یک لایه برنج سفید را بریزید و سپس از شوید های تازه خرد شده روی برنج بریزید و سپس یک لایه باقالی پخته شده اضافه کنید و این کار را تا جایی که برنج شما تمام شود انجام دهید. مقداری کره لا به لای پلو قرار دهید. سپس درب قابلمه را بگذارید و اجازه دهید مدت 40 دقیقه برنج دم ببرد. بعد این مدت باقالی پلو شما آماده است.

5

مرحله آخر: سرو باقالی پلو با گوشت

بعد از پخت برنج، آن را داخل ظرف سرو کنید و مقداری از برنج را نگهدارید و داخل کاسه بریزید و از زعفران دم کرده با برنج مخلوط کنید و روی برنج بریزید. گوشت چرخ کرده ها را به صورت پخش روی برنج بریزید و تزئین کنید. می توانید مقداری پیاز داغ درست کنید و برای تزئین روی برنج بریزید. نوش جان.

طرز تهیه باقالی پلو با گوشت مجلسی

نکات مهم برای تهیه باقالی پلو با گوشت 

  • می توانید از باقالی های یخ زده و یا تازه استفاده کنید.
  • می توانید از شوید تازه یا خشک استفاده کنید.
  • برای تزئین می توانید از پیاز داغ زعفرانی روی غذا استفاده کنید.
  • می توانید گوشت را به صورت قلقلی درست کنید و روی برنج بگذارید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه باقالی پلو با مرغ زعفرانی خوشمزه رستورانی و مجلسی

طرز تهیه دمپختک دمی باقالی خوشمزه و مجلسی رستورانی در خانه
 
 

از
39
رای