طرز تهیه پوره چغندر [لبو] برای نوزاد خوشمزه و مقوی

طرز تهیه پوره چغندر [لبو] برای نوزاد خوشمزه و مقوی چغندر، سبزی غنی از آنتی اکسیدان است که می توانید به عنوان غذای کمکی نوزاد خود که حداقل 8 ماه دارد، در نظر بگیرید. آموزش طرز تهیه پوره چغندر برای نوزادان به صورت قدم به قدم را در سلام دنیا مشاهده کنید.

با چغندر این سبزی سرشار از آنتی اکسیدان تنوع به رژیم غذایی کودک تان بدهید. بعد از اینکه کودک تان شروع به خوردن سبزیجات متنوع سبز و زرد کرد و حداقل 8 ماهه شد، پوره چغندر را به ترکیبات غذایی او اضافه کنید. فصل برداشت چغندر از خرداد ماه تا مهر ماه است. اگرچه لبو در طول سال هم موجود است. در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا، با دستورالعمل های مرحله به مرحله و آسان ما برای طرز تهیه پوره چغندر برای نوزاد همراه باشید. 

مواد لازم برای پوره چغندر

چغندر (لبو)2 عدد
آببه میزان لازم

دستور پخت پوره چغندر

1

طرز تهیه پوره چغندر [لبو] برای نوزادان

مرحله اول، شستن و آماده سازی چغندر: چغندر را با آب سرد بشویید، قسمت های سبز آن را جدا کنید و پوست آن را با پوست کن بکنید. و به قطعات کوچک ببرید.

طرز تهیه پوره چغندر برای نوزاد
2

مرحله دوم: پختن چغندر

آب را در ماهیتابه سایز متوسط جوش بیاورید. شعله را کم کنید (تا زمانی که حباب ها کم شوند) و چغندر را تا زمانی که نرم شوند بپزید (برای 15 دقیقه). چغندر را از آب خارج کنید و آنها را به مدت 3 دقیقه با آب سرد به منظور اتمام مرحله پختن بشویید.

3

مرحله سوم: پوره کردن چغندر

لبو پخته را در دستگاه غذاساز یا مخلوط کن بریزید و تا زمانی که پوره شوند، مخلوط کنید. برای رسیدن به یکپارچگی دلخواه در صورت لزوم به آن آب اضافه کنید. زمانی که کودک آمادگی غذا خوردن با انگشت هایش را داشت، معمولا حدود 10 ماهگی می توانید چغندر پخته و نرم شده را به تکه های کوچکی ببرید و برای او آماده کنید.

طرز تهیه پوره لبو برای کودک
4

مرحله چهارم: روش مصرف پوره چغندر

لبو به تنهایی غذای خوشمزه ای است اما می توانید آن را با سبزیجات متنوع دیگر، میوه ها یا گوشت ها ترکیب کنید. ترکیب پوره چغندر با غذاهای زیر را امتحان کنید: سس سیب، کشمش، سیب زمینی شیرین، سیب زمینی پوست قهوه ای، برنج قهوه ای، گوشت گوساله، مرغ، گوشت خوک بوقلمون.

5

مرحله آخر: نگه داری باقی مانده پوره در یخچال و فریزر

پوره چغندر را می توانید پس از خنک کردن و در ظروف بدون BPA، به مدت سه روز در یخچال نگه دارید. درون فریزر نیز می توان آن را به مدت 3 ماه نگهداری کرد. یک شب پیش از مصرف آن را درون یخچال قرار دهید.

طرز تهیه پوره لبو برای نوزاد 10 ماهه

نکات مهم تهیه پوره لبو برای نوزاد

  • به دنبال چغندر کوچک بدون لکه با برگ های سبز که تازه به نظر می رسند و پلاسیده نیستند، باشید.
  • یک چغندر کوچک حدود 85 گرم پوره می دهد.
  • (بعضی از متخصصان اطفال توصیه می کنند به کودکان پوره چغندر تجاری به جای پوره چغندر تازه بدهید، چون این سبزیجات تازه حاوی سطوح بالای نیترات ها هستند، بنابراین برای دریافت توصیه ها با پزشک تان مشورت کنید).
  • همیشه قبل از دادن هر غذای جدیدی به کودک تان مخصوصا اگر او حساسیت غذایی دارد، با متخصص اطفال مشورت کنید. علاوه بر این بعضی از متخصصان دادن پوره سبزیجاتی مانند: هویج، چغندر یا اسفناج را توصیه نمی کنند، چون این محصولات تازه می توانند حاوی نیترات زیادی باشند.

منبع: parents

از
10
رای