طرز تهیه کیک بی بی شکلاتی خوشمزه خانگی با سس گاناش بدون فر

طرز تهیه کیک بی بی شکلاتی خوشمزه خانگی با سس گاناش بدون فر کیک بی بی شکلاتی، یکی از کیک های خوشمزه و مجلسی است که می توان آن را بدون فر و یا در فر تهیه کنید و با سس گاناش یا خامه کشی، تزیین کنید. کیک بی بی شکلاتی اصل طرز تهیه راحتی دارد.

کیک بی بی شکلاتی با گاناش یکی از انواع کیک های خوشمزه و لذیذ می باشد که می توانید داخل خانه و به راحتی آن را تهیه کنید. پخت این کیک بدون فر و بسیار راحت می باشد و برای زمان هایی که مهمانی و دورهمی دارید یک پیشنهاد ویزه می باشد. کیک بیبی شکلاتی با گاناش یکی از کیک های بسیار پر طرفدار می باشد و برای دوستداران کیکی شکلاتی یک پیشنهاد ویژه است. این کیک بافت نرم و لطیفی دارد و می توانید برای کیک تولد هم آن را تهیه کنید. امروز قصد داریم طرز تهیه کیک بی بی شکلات با گاناش را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای بی بی کیک شکلاتی با گاناش بدون فر به روش اصلی

آرد2 پیمانه
روغن مایع1.2 پیمانه
شیر1 پیمانه
شکر1 پیمانه
پودر کاکائو3.4 پیمانه
آب جوش1 پیمانه
وانیل1.4 قاشق چای خوری
بیکینگ پودر2 قاشق چای خوری
جوش شیرین1 قاشق چایخوری
نمک1.4 قاشق چای خوری
تخم مرغ2 عدد
مواد لازم برای گاناش-
خامه100 گرم
شکلات کاکائویی تخته ای100 گرم

دستور پخت بی بی کیک شکلاتی با گاناش بدون فر به روش اصلی

1

طرز تهیه کیک بی بی شکلاتی با گاناش ساده و خوشمزه

مرحله اول، آماده سازی مواد: همه مواد داخل یخچال را خارج کنید تا مواد به دمای محیط برسد. آرد و بیکینگ پودر را در ظرفی بریزید و مخلوط کنید. سپس نمک و پودر کاکائو و جوش شیرین را اضافه کنید و هم بزنید و آن ها را 2 بار الک کنید تا یکدست شود. کتری را روی گاز قرار دهید تا آب جوش شود.

2

مرحله دوم: آماده سازی گاناش

در کاسه ای مناسب خامه را بریزید و روی بخار کتری قرار دهید و بعد از این که خامه باز شد؛ شکلات تخته ای را روی آن خرد کنید و بریزید تا با حرارت بخار کتری بنماری و ذوب شود. با استفاده از یک قاشق تمیز مواد را هم بزنید. بعد از این که مواد به غلظت رسید و یکدست شد از روی کتری بردارید و اجازه دهید با دمای محیط سرد شود.

طرز تهیه کیک بی بی شکلاتی با گاناش
3

مرحله سوم: ترکیب مواد

در کاسه ای مناسب تخم مرغ را بشکنید و به همراه شکر و وانیل با کمک همزن برقی هم بزنید تا مواد با هم ترکیب و مخلوط شوند. این کار را تا 5 دقیقه ادامه دهید تا حجیم و کرم رنگ شود. حالا نوبت اضافه کردن روغن مایع می باشد. آن را اضافه کنید و با همزن برقی به مدت 1 دقیقه هم بزنید و سپس شیر را اضافه کنید و به مدت 1 دقیقه با همزن برقی هم بزنید.

4

مرحله چهارم: آماده سازی خمیر

ترکیب آرد و مواد دیگر را طی 3 مرحله به کاسه اضافه کنید و با کمک لیسک مواد را در یک جهت به آرامی هم بزنید. فقط در حد ترکیب شدن آرد با مواد هم بزنید. سپس آب جوش را اضافه کنید و با دور کند همزن برقی مقداری هم بزنید.

5

مرحله پنجم: پخت کیک بی بی شکلاتی بدون فر

قابلمه مناسبی را بردارید و با قلم مو مخصوص آشپزی آن را چرب کنید. مواد آماده شده را داخل قابلمه بریزید و قابلمه را دوبار به میز بزنید تا هوای اضافه آن خارج شود. درب قابلمه را دم کنی بگذارید و قابلمه را روی شعله پخش کن با حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید به مدت 90 دقیقه روی گاز بپزد.

6

مرحله آخر: سرو کیک بی بی شکلاتی با گاناش

بعد از پخته شدن کیک، اطراف آن را با چاقو از قابلمه جدا کنید و کیک را از قابلمه خارج کنید. در ظرف مناسب قرار دهید و ترکیب شکلات و خامه را روی کیک با کمک قاشق بریزید و همه کیک را آغشته به سس شکلاتی بکنید. و اجازه دهید سس روی کیک سفت شود. بعد از این می توانید کیک را سرو کنید. نوش جان.

طرز تهیه کیک بی بی شکلاتی

نکات مهم برای تهیه کیک بی بی شکلاتی با گاناش

  • مواد اولیه را کم و زیاد نکنید زیرا به نتیجه دلخواه نمی رسید.
  • افزودن جوش شیرین واجب است زیرا مواد مایع داخل کیک زیاد می باشد.
  • در هنگام پخت به هیچ عنوان درب قابلمه را باز نکنید.
از
16
رای