طرز تهیه پیراشکی مرغ ساده و خوشمزه با قارچ مرحله به مرحله

طرز تهیه پیراشکی مرغ ساده و خوشمزه با قارچ مرحله به مرحله پیراشکی های مغز دار دارای تنوع بسیار بالایی هستند و طرفداران زیادی دارند که با انواع سس های طعم دهنده سرو می شوند. می توانید طرز تهیه پیراشکی مرغ و قارچ خوشمزه و ساده خانگی را در سلام دنیا مشاهده کنید.

پیراشکی های مغز دار دارای تنوع بسیار بالایی هستند که جزو غذا های فست فودی قرار می گیرند و برای پیک نیک هم بسیار مناسب هستند. تهیه پیراشکی های مغز دار در سایز کوچک برای سینی مزه هم بسیار زیبا و کاربردی است. پیراشکی مرغ سالم ترین نوع پیراشکی است. امروز در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا  قصد داریم تا طرز تهیه پیراشکی مرغ را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای پیراشکی مرغ

سینه مرغ پخته شده1 عدد
فلفل دلمه ای کوچک1 عدد
پیاز2 عدد
قارچ100 گرم
سیر1 حبه
رب گوجه فرنگی1 قاشق غذا خوری
نمک، فلفل و آویشنبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم
خمیر پیراشکی آمادهبه میزان لازم
مواد لازم برای رو مال پیراشکی مرغ-
تخم مرغ1 عدد
زعفران دم شده1 قاشق غذا خوری
کنجدبه میزان لازم

دستور پخت پیراشکی مرغ

1

طرز تهیه پیراشکی مرغ و قارچ خوشمزه

مرحله اول آماده سازی مرغ است، برای این کار، ابتدا سینه مرغ را به همراه یک عدد پیاز نگینی شده تفت کوچکی می دهیم و بعد نمک، فلفل و آویشن افزوده و به همراه آب اجازه می دهیم تا مرغ کاملا پخته شود و بعد از سرد شدن مرغ را ریش ریش کنید.

طرز تهیه پیراشکی مرغ و قارچ
2

مرحله دوم: تفت دادن سبزیجات

حالا 1 عدد پیاز را پوست کنده و خلالی برش می دهیم. داخل تابه مناسبی را روغن ریخته و پیاز را در آن سرخ می کنیم. زمانی که طلایی شده، سیر را به همراه قارچ و فلفل دلمه ای به پیاز افزوده؛ سبزیجات را با هم تفت می دهیم تا رطوبت اضافی آنها گرفته شود و عطر خوش از مواد بلند شود.

3

مرحله سوم: افزودن رب گوجه

رب گوجه را افزوده و خوب تفت می دهیم تا رنگ رب آزاد شود، حالا نمک و آویشن و مرغ ریش ریش شده را به مواد افزوده و از روی حرارت برمی داریم.

4

مرحله چهارم: پیچیدن پیراشکی

خمیر پیراشکی را روی میز کار گذاشته و نیمی از خمیر را با مواد آماده شده پر می کنیم. حالا نیمی دیگر از خمیر را روی مواد آورده و دور تا دور خمیر را فشرده و مانند قطاب پیچ می دهیم و یا با چنگال کیپ می کنیم و در داخل سینی فر که داخل آن کاغذ روغنی انداخته ایم می چینیم.

5

مرحله پنجم: رو مال زدن

زرده تخم مرغ و زعفران را مخلوط کرده و با یک برس روی پیراشکی ها می زنیم و با کنجد تزئین می کنیم.

6

مرحله آخر: پخت پیراشکی در فر

پیراشکی ها را داخل فر گرم شده با حرارت 200 درجه سانتی گراد گذاشته و به مدت 30 دقیقه تا زمانی که پیراشکی ها کاملا طلایی شوند می پزیم. حالا پیراشکی مرغ را کنار سس های مختلف نوش جان کنید.

طرز تهیه پیراشکی مرغ در فر

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه پیراشکی مرغ

طرز تهیه پیراشکی مرغ با خمیر نانوایی

  • اگر خمیر پیراشکی در دسترس نداشتید خمیر نان ساندویچی را از نانوایی تهیه کنید با وردنه پهن کرده و قالب گرد بزنید و استفاده کنید.
  • می توانید به جای پخت در فر پیراشکی ها را در روغن داغ سرخ کنید.
  • اگر خواستید پیراشکی ها را سرخ کنید دیگر نیازی به رو مال زدن نیست.
  • سعی کنید سس آماده شده بدون آب و روغن باشد تا در هنگام پیچیدن دچار مشکل نشوید.
از
18
رای