طرز تهیه کتلت ماهی چرخ کرده مجلسی و خوشمزه با فیله ماهی

طرز تهیه کتلت ماهی چرخ کرده مجلسی و خوشمزه با فیله ماهی شامی ماهی یا کتلت ماهی غذایی مقوی و سالم که به شما کمک می کند تنوع غذایی بیشتری در تهیه غذاهای دریایی داشته باشید. طرز تهیه شامی ماهی چرخ کرده با فیله ماهی خوشمزه و مجلسی را در سلام دنیا مشاهده کنید.

کتلت ماهی یک مدل از انواع کتلت ها می باشد که بسیار خوشمزه و مقوی می باشد. کتلت ماهی روشی برای تنوع در مصرف ماهی هم می باشد. فقط کافیست تا ماهی با استخوان های درشت و قابل جداسازی داشته باشیم. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه کتلت ماهی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای کتلت ماهی

فیله ماهی بی استخوان350 گرم
سبزی معطر5 تا 6 ساقه
سیر3 حبه
نمک، فلفل و زرد چوبهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت کتلت ماهی

1

طرز تهیه کتلت ماهی چرخ کرده

مرحله اول آماده سازی سبزیجات: ابتدا سبزی ها را شسته و زمانی که آب اضافی آنها خارج شد سبزی ها را ساطوری ریز می کنیم. سیر را پوست کنده و رنده ریز می کنیم.

طرز تهیه کتلت ماهی چرخ کرده
2

مرحله دوم: چرخ کردن ماهی

ماهی فیله شده را به وسیله غذا ساز و یا چرخ گوشت خوب چرخ می کنیم.

3

مرحله سوم: آماده سازی مواد کتلت

حالا سیر و سبزیجات را به ماهی افزوده و خوب ورز می دهیم تا کاملا یکدست شود در نهایت نمک فلفل و آویش را می افزاییم و باز مخلوط می کنیم.

4

مرحله چهارم: پخت کتلت ماهی به روش اول

تابه ای را روی حرارت گذاشته و داخل آن روغن می ریزیم. حالا از مواد کتلت به اندازه یک نارنگی کوچک برمی داریم بین دو دست شکل می دهیم و داخل تابه سرخ می کنیم.

5

مرحله آخر: پخت کتلت ماهی به روش دوم

3 قاشق غذا خوری روغن داخل مواد کتلت می ریزیم و خوب ورز می دهیم حالا کف یک سینی را چرب کرده و مواد کتلت را به شکل دلخواه داخل سینی می گذاریم و داخل فر گرم شده با دمای 180 درجه به مدت 15 دقیقه می پزیم و نوش جان.

طرز تهیه کتلت ماهی خام با فیله ماهی

نکات مهم و فوت و فن تهیه کتلت ماهی

  • در کتلت ماهی از ادویه ماهی هم می توانید استفاده کنید.
  • سبزی معطر داخل این کتلت شامل (نعنا، جعفری و شوید) می شود.
  • پخت این کتلت در فر کاملا این غذا را رژیمی و سالم می کند.
از
16
رای