طرز تهیه شیرینی شاه پسند ساده و خوشمزه ویژه نوروز با فر و بدون فر

طرز تهیه شیرینی شاه پسند ساده و خوشمزه ویژه نوروز با فر و بدون فر شیرینی شاه پسند یکی از شیرینی ها بسیار خوشمزه و ساده است که برای عید نوروز می توانید با فر و بدون فر تهیه کنید. این شیرینی بسیار ساده است و بدون کره تهیه می شود.

شیرینی شاه پسند یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و زیبا می باشد که برای پذیرایی از مهمان و به ویژه برای عید نوروز بسیار مناسب می باشد. شیرینی شاه پسند یکی از شیرینی های سنتی و خوشمزه است و همان طور که از اسم آن پیداست بسیار خوشگل است و می توانید با ترافل ها و مواد تزئینی دیگر استفاده کنید. شیرینی شاه پسند از مواد اولیه مانند زرده تخم مرغ و آرد نخودچی و آرد قنادی استفاده می شود و به دلیل وجود آرد نخودچی این شیرینی بسیار ترد می شود. امروز قصد داریم طرز تهیه شیرینی شاه پسند را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای شیرینی شاه پسند ساده و فوری بدون قالب و فر

آرد قنادی130 گرم
آرد نخودچی130 گرم
پودر قند130 گرم
روغن صاف قنادی130 گرم
پودر هل1 قاشق چای خوری
زرده تخم مرغ1 عدد
پودر پسته یا پودر گردو یا پودر نارگیلبه میزان لازم
شکلات تلخ یا شیریبه میزان لازم

دستور پخت شیرینی شاه پسند ساده و فوری بدون قالب و فر

1

طرز تهیه شیرینی شاه پسند خوشمزه برای عید نوروز

مرحله اول؛ آماده سازی مواد: در ظرف مناسب آرد سفید و آرد نخود چی را بریزید و با قاشق مخلوط کنید و آن ها را 2 بار الک کنید. تخم مرغ را بشکنید و زرده و سفیدی را از هم جدا کنید و سفیدی را داخل ظرفی برای مصرف دیگر داخل یخچال نگهداری کنید. همه مواد را به دمای محیط برسانید. شکلات ها را داخل ظرفی بریزید و با بخار کتری به صورت بنماری ذوب کنید و آن ها را کنار بگذارید.

2

مرحله دوم: آماده سازی مواد خمیر

در کاسه ای مناسب پودر قند و روغن صاف قنادی را اضافه کنید و زرده تخم مرغ را به همراه پودر هل اضافه کنید و با همزن برقی به مدت 5 دقیقه هم بزنید تا مواد با هم یکدست شوند و حالت خمیری و کرم رنگ بگیرد. مواد باید حالت سبک به خود بگیرد.

3

مرحله سوم: آماده سازی خمیر

بعد از انجام مرحله قبل نوبت اضافه کردن آرد می باشد. آرد نخودچی از قبل الک کرده را در 3 مرحله به مواد اضافه کنید. می توانید با قاشق این کار را انجام دهید. سپس با انگشت خمیر را ورز دهید تا خمیر شکل و فرم بگیرد. اگر خمیر آماده شده سفت بود می توانید چند بار از چرخ گوشت چرخ کنید تا منسجم شود. سپس خمیر را داخل نایلون قرار دهید و با وردنه صاف کنید و مدت 1 ساعت در دمای محیط استراحت دهید.

طرز تهیه شیرینی شاه پسند
4

مرحله چهارم: پخت شیرینی شاه پسند در فر

فر را با دمای 180 درجه روشن کنید تا گرم شود. سپس خمیر را با وردنه به قطر 1 سانت باز کنید و با قالب های دلخواه کاتر کنید و خمیر ها را روی سینی فر به ردیف قرار دهید و به مدت 15 دقیقه داخل فر با درجه 160 درجه قرار دهید. دقت کنید که شیرینی تغییر رنگ نمی دهید. می توانید خمیر را قالب نزنید و به صورت گرد با دست فرم دهید. بعد از 15 دقیقه شیرینی های شما آماده است اجازه دهید کاملا سرد شود و بعد از سینی جدا کنید. سپس شیرینی ها را به شکلات بنماری شده آغشته کنید و از پودر نارگیل یا پسته یا گردو به صورت دلخواه استفاده کنید.

5

مرحله پنجم: پخت شیرینی شاه پسند بدون فر

بعد از فرم دادن به خمیر آماده شده و قالب زدن به خمیر در تابه مناسب کاغذ روغنی قرار دهید و خمیر ها را روی کاغذ قرار دهید و روی شعله با حرارت ملام با شعله پخش کن قرار دهید و درب قابلمه را دم کنی بگذارید و درب قابلمه را بگذارید. مدت 45 دقیقه زمان بدهید تا شیرینی ها پخته شود. بعد از این زمان شیرینی شما آماده است با شکلات ذوب شده و پودر های پسته و وانیل و گردو تزئین کنید. نوش جان.

طرز تهیه شیرینی شاه پسند بدون فر

نکات کلیدی برای تهیه شیرینی شاه پسند خانگی

  • مواد اولیه را به هیچ عنوان جایگزین مواد دیگر نکنید.
  • علت ترک خوردن شیرینی شاه پسند به دلیل گرمای زیاد فر می باشد.
  • ورز دادن زیاد و ورز دادن کم خمیر باعث فرم نگرفتن آن می شود.
از
21
رای