طرز تهیه لگیمات [لقیمات] ترد و خوشمزه به روش اصیل جنوبی

طرز تهیه لگیمات [لقیمات] ترد و خوشمزه به روش اصیل جنوبی لگیمات در عربی به لقمه القاضی یا لقیمات گفته میشود. شیرینی بسیار خوشمزه ای است که به راحتی با رعایت نکاتی می توانید یک لگیمات بازاری را تهیه کنید. طرز تهیه لگیمات ترد و خوشمزه جنوبی برای افطار را در سلام دنیا مشاهده کنید.

لگیمات شیرینی بسیار خوشمزه ای است که اصالت آن به جنوب کشور (شهر بوشهر) بر می گردد. لگیمات ظاهر و طعمی مشابه بامیه دارد و در ماه مبارک رمضان هم برای پذیرایی افطاری این شیرینی را طبخ می شود. لگیمات هم مانند بامیه داخل شربت غلتانده و سرو می شود که البته از شیره خرما هم برای لگیمات استفاده می شود. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه لگیمات را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای لگیمات

آب2 پیمانه
آرد سفید2 پیمانه
روغن مایع1 پیمانه
شیره خرما1 پیمانه
تخم مرغ1 عدد
نشاسته ذرت2 قاشق غذا خوری
خمیر مایه1 قاشق چای خوری

دستور پخت لگیمات

1

طرز تهیه لگیمات خانگی خوشمزه

مرحله اول آماده سازی خمیر لگیمات است که برای این کار، ابتدا آرد و مایه خمیر را داخل کاسه ای ریخته و به تدریج آب اضافه می کنیم و خوب ورز می دهیم تا خمیری یکدست که به دست نچسبد آماده شود. حالا روی خمیر را پوشانده و به مدت 3 ساعت در جای گرم استراحت می دهیم.

طرز تهیه لگیمات خانگی خوشمزه
2

مرحله دوم: افزودن تخم مرغ و نشاسته

حالا نشاسته ذرت و تخم مرغ ها را داخل کاسه ای ریخته و خوب مخلوط می کنیم و به خمیر آماده شده می افزاییم و خوب ورز می دهیم تا خمیری لطیف و یکدست فراهم شود.

3

مرحله سوم: پخت لگیمات

حالا خمیر آماده شده را داخل قیف با ماسوره ساده می ریزیم و در روغن کاملا داغ شده شناور خوب سرخ می کنیم. لگیمات ها که طلایی شدند از روغن خارج می کنیم.

4

مرحله چهارم: افزودن شیره

شیره را داخل ظرفی ریخته و روی حرارت می گذاریم تا گرم شود. حالا لگیمات های سرخ شده را داخل شیره انداخته کمی که شیره را جذب کرد، از داخل شیره خارج کرده و داخل صافی می ریزیم.

5

مرحله آخر: سرو لگیمات

لگیمات ها را داخل ظرف زیبایی چیده و با پودر پسته و نارگیل آنها را تزئین کنید.

طرز تهیه لقیمات خوشمزه جنوبی

نکات مهم و فوت و فن تهیه لگیمات (لقیمات) جنوبی

  • لگیمات را باشیره انگور هم می توانید تهیه کنید.
  • زمان استراحت خمیر در کیفیت لگیمات بسیار موثر است.
  • آرد را حتما الک کرده و بعد استفاده کنید تا لگیمات کاملا پوک شود.
  • لگیمات ها را با پودر پسته و برگ گل محمدی تزئین کنید.
از
9
رای