طرز تهیه سمبوسه گوشت و قارچ ترد و خوشمزه با نان لواش

طرز تهیه سمبوسه گوشت و قارچ ترد و خوشمزه با نان لواش سمبوسه یکی از غذا های بسیار خوشمزه و اصیل ایرانی است که از قدیم ایام در خراسان و جنوب شرق کشور تهیه می شده و الان به غذایی بین المللی تبدیل شده است برای تهیه سمبوسه گوشت و قارچ با ما همراه باشید.

سمبوسه یکی از غذاهای اصیل ایرانی است که بیشتر در جنوب ایران شهر های خوزستان، هرمزگان، سیستان بلوچستان طبخ می شود. سمبوسه تهیه شده از لایه ای خمیری و مواد میانی  که متشکل از مواد مختلفی مانند گوشت، سیب زمینی و انواع سبزیجات می باشد. سمبوسه گوشت و قارچ یکی از پر طرفدار ترین نوع سمبوسه می باشد. در بخش آشپزی از سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه سمبوسه گوشت و قارچ را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای سمبوسه گوشت چرخ کرده و قارچ خوشمزه و طرز پیچیدن سمبوسه

گوشت چرخ شده200 گرم
جعفری100 گرم
قارچ200 گرم
فلفل دلمه ای2 عدد
پیاز1 عدد
رب گوجه فرنگی1 قاشق غذا خوری
نمک، فلفل و زرد چوبهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم
نان لواش یا یوفکابه میزان لازم

دستور پخت سمبوسه گوشت چرخ کرده و قارچ خوشمزه و طرز پیچیدن سمبوسه

1

طرز تهیه سمبوسه گوشت و قارچ خانگی خوشمزه

مرحله اول آماده سازی مواد میانی: ابتدا پیاز را پوست گرفته و نگینی خرد می کنیم سپس داخل تابه مناسبی ریخته و به همراه روغن خوب تفت می دهیم تا کمی سبک و طلایی شود. حالا کمی نمک، فلفل و زردچوبه می افزاییم تفت می دهیم.

2

مرحله دوم: افزودن گوشت

گوشت را به پیاز می افزاییم و با هم مخلوط می کنیم و تفت می دهیم تا کاملا رنگ گوشت تغییر کند.

3

مرحله سوم: افزودن فلفل دلمه ای

حالا فلفل دلمه ای را نگینی ریز خرد می کنیم و به مخلوط گوشت می افزاییم و درب تابه را می گذاریم تا فلفل دلمه ای ها پخته شوند. سپس قارچ نگینی شده را به مواد گوشتی افزوده و کمی تفت می دهیم تا آب اضافی گوشت تبخیر شود.

4

مرحله چهارم: افزودن جعفری و رب گوجه فرنگی

رب گوجه فرنگی را به مواد افزوده و کمی تفت می دهیم تا کاملا رب مخلوط شده و رنگ باز کند و در نهایت جعفری را افزوده و مخلوط می کنیم. حالا مواد گوشتی را از روی حرارت بر داشته و نمک و فلفل آن را اندازه می کنیم.

5

مرحله پنجم: طرز پیچیدن سمبوسه ها

نان را به شکل طولی با عرض 5 تا 10 سانتی متر برش می دهیم. یک قاشق غذاخوری از مواد گوشتی آماده شده یک سمت نان ریخته و سمبوسه را به شکل مثلثی تا می کنیم (همانند شکل)

طرز پیچیدن سمبوسه
6

مرحله آخر: پخت سمبوسه

داخل تابه دیواره بلندی روغن ریخته و زمان می دهیم تا کاملا گرم شود سپس سمبوسه ها را داخل روغن انداخته و صبر می کنیم تا دو سمت سمبوسه ها کاملا طلایی شود. سپس از داخل روغن خارج کرده روی دستمال روغن گیر قرار داده تا روغن اضافی سمبوسه گرفته شود. در نهایت داخل ظرف زیبایی چیده و در کنار انواع سس دلخواه نوش جان کنید.

طرز تهیه سمبوسه خانگی با گوشت و قارچ

نکات مهم و فوت و فن تهیه سمبوسه گوشت با قارچ و فلفل دلمه ای

  • می توانید از گوشت مرغ چرخ شده هم در این سمبوسه استفاده کنید.
  • از ادویه های دلخواه می توانید در سس گوشتی استفاده کنید.
  • سمبوسه را در کنار سس انبه هم می توان سرو کرد.
از
7
رای