طرز تهیه استیک گوشت گوساله خوشمزه و آبدار در ماهیتابه

طرز تهیه استیک گوشت گوساله خوشمزه و آبدار در ماهیتابه استیک گوشت غذایی تهیه شده از راسته گوساله است که طعمی مشابه کباب برگ را دارد و اکثرا در کنار سبزیجات بخار پز و یا پوره سیب زمینی سرو می شود. طرز تهیه استیک گوشت آبدار و خوشمزه رستورانی در ماهیتابه در سلام دنیا ببینید.

استیک گوشت، تکه ای از گوشت راسته گوساله است که حاوی مقداری کمی چربی هم می باشد. این تکه گوشت کمی مزه دار شده و گریل، سرخ و یا کبابی می شود. استیک گوشت غذایی بسیار خوشمزه است و در کل دنیا تهیه می شود و طرفداران زیادی دارد. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه استیک گوشت را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای استیک گوشت

گوشت راسته گوساله400 گرم
روغن زیتون2 قاشق غذا خوری
سس خردل2 قاشق غذا خوری
سس باربیکیو2 قاشق غذا خوری
نمک،فلفل سیاهبه میزان لازم

دستور پخت استیک گوشت

1

طرز تهیه استیک گوشت آبدار رستورانی در ماهیتابه

مرحله اول آماده سازی گوشت: ابتدا گوشت را به اندازه کف یک دست و ضخامت 1/5 سانتی متر برش می دهیم. حالا گوشت را روی تخته کار گذاشته یک لایه پلاستیک روی آن قرار می دهیم و با بیفتک کوب آن را کاملا پهن می کنیم تا به ضخامت 1 سانتی متر برسد.

طرز تهیه استیک گوشت گوساله خوشمزه
2

مرحله دوم: مزه دار کردن گوشت

حالا داخل کاسه ای روغن زیتون، سس خردل، سس باربیکیو و نمک و فلفل را می ریزیم و خوب مخلوط می کنیم. حالا گوشت ها را به مدت 30 دقیقه در این مواد مزه دار می کنیم.

3

مرحله سوم: طبخ استیک

حالا نیاز به یک تابه چدنی و یا تابه ای ضخیم داریم که کف آن را کمی چرب کرده و استیک های مزه دار شده را داخل تابه داغ شده قرار دهیم و با حرارت ملایم دو سمت استیک را خوب سرخ می کنیم تا مغز پخت شود.

4

مرحله آخر: سرو استیک گوشت

زمان پخت استیک کاملا به سلیقه غذایی شما مربوط می شود. حالا استیک آماده شده را در ظرف زیبایی ریخته و در کنار سبزیجات بخار پز و انواع سس میل کنید.

طرز تهیه استیک گوشت در ماهیتابه

نکات مهم و فوت و فن تهیه استیک گوشت رستورانی در ماهیتابه

  • در زمان پخت مدام استیک ها را زیر و رو کنید تا به پخت بهتر کمک کند.
  • اگر سس باربیکیو نداشتید سس سویا را جایگزین کنید.
  • درجه پخته بودن استیک را بنا به سلیقه غذاییتان معین کنید.
از
37
رای