طرز تهیه موساکای بادمجان و گوشت خوشمزه و مجلسی به روش یونانی

طرز تهیه موساکای بادمجان و گوشت خوشمزه و مجلسی به روش یونانی موساکا بادمجان و گوشت غذایی بسیار خوشمزه و زیبایی است و به دلیل داشتن پنیر پیتزا بسیار مورد علاقه کودکان نیز می باشد. با طرز تهیه موساکای یونانی خوشمزه و مجلسی با بادمجان و گوشت با ما در سلام دنیا همراه باشید.

موساکا غذایی بسیار خوشمزه است که اصالتی ترک دارد که یکی از غذا های مهم یونان هم به حساب می آید. موساکا تهیه شده از لایه های گوشت، بادمجان و سس بشامل که به صورت لایه ای چیده شده و داخل فر پخته می شود. موساکا بسیار مناسب برای پیش غذا است و با ظرفی که پخته می شود سر میز پذیرایی آورده می شود. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه موساکا را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای موساکا

گوشت چرخ شده500 گرم
بادمجان6 عدد
فلفل دلمه ای خرد شده2 عدد
سیب زمینی4 عدد
پنیر پیتزا2 پیمانه
سس سفید1 پیمانه
رب گوجه فرنگی3 قاشق غذا خوری
روغنبه میزان لازم
نمک، فلفل و زرد چوبهبه میزان لازم

دستور پخت موساکا

1

طرز تهیه موساکا بادمجان و گوشت

مرحله اول آماده سازی سس گوشتی، برای این کار، ابتدا داخل تابه ای روغن ریخته و روی حرارت می گذاریم حالا گوشت چرخ شده را داخل تابه ریخته و به همراه نمک، فلفل و زردچوبه خوب تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند. حالا فلفل دلمه و رب گوجه را افزوده و خوب تفت می دهیم تا یک سس غلیظ و به روغن افتاده بدست بیاید.

طرز تهیه موساکای بادمجان
2

مرحله دوم: آماده سازی بادمجان

بادمجان ها را پوست گرفته و به صورت حلقه ای برش می دهیم و داخل کاسه آب و نمک 30 دقیقه استراحت می دهیم، بعد آبکش کرده و داخل روغن داغ دو سمت بادمجان ها را خوب سرخ می کنیم.

3

مرحله سوم: آماده سازی سیب زمینی

سیب زمینی ها را پوست کنده و حلقه حلقه می کنیم. حالا سیب زمینی ها را داخل قابلمه آب در حال جوشی ریخته و به مدت 10 دقیقه می پزیم و بعد آبکش می کنیم و آماده می گذاریم.

4

مرحله چهارم: تهیه موساکا

داخل ظرف پیرکسی را با روغن چرب می کنیم و 1 لایه سیب زمینی ته ظرف می چینیم. حالا یک لایه سس گوشتی ریخته و روی سس گوشتی را با بادمجان های آماده شده می پوشانیم. حالا یک لایه سس سفید ریخته و دوباره این مراحل را تکرار می کنیم در نهایت روی مواد را با پنیر پیتزا می پوشانیم.

5

مرحله آخر: پخت موساکا

موساکا، را به مدت 30 دقیقه در فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد می پزیم و بعد در کنار انواع سس ها نوش جان کنید.

طرز تهیه موساکای بادمجان

نکات مهم و فوت و فن تهیه موساکا بادمجان

  • حتما مرحله تلخی گرفتن بادمجان ها را انجام دهید.
  • به جای گوشت می توانید از سویا و یا مرغ هم استفاده کنید.
  • برای مهمانی ها می توانید این غذا را از روز قبل تهیه کرده و نیم ساعت قبل از سرو داخل فر بگذارید.
از
10
رای