طرز تهیه کوکوی ماش و عدس ساده و خوشمزه با سیب زمینی بدون گوشت

طرز تهیه کوکوی ماش و عدس ساده و خوشمزه با سیب زمینی بدون گوشت کوکوی ماش یکی از کوکو های ساده و خوشمزه بین المللی است که می توانید با سیب زمینی و عدس یا بدون سیب زمینی و گوشت با روشی راحت با قالب یا بدون قالب تهیه کنید.

کوکوی ماش و عدس یکی از انواع کوکو های خوشمزه می باشد که بسیار متفاوت و لذیذ است. این غذای خوشمزه را می توانید برای وعده های ناهار یا شام با نان و برنج سرو کنید. کوکوی ماش و عدس به راحتی و خیلی سریع آماده می شود و در زمان هایی که وقت زیادی برای تهیه غذا ندارید، بسیار مناسب است. این غذای خوش طعم به دلیل وجود ماش و عدس دارای خواص زیادی از جمله کاهش میزان کلسترول و کاهش فشار خون و همچنین دارای پروتئین های گیاهی زیادی می باشد. این کوکوی پر خاصیت را می توانید برای کودکان خود پخت کنید و مواد مغذی را به بدن آن ها برسانید. امروز قصد داریم طرز تهیه کوکوی ماش و عدس را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای کوکوی ماش و عدس ساده و خوشمزه با سیب زمینی

عدس1.2 پیمانه
ماش1.2 پیمانه
پودر سوخاری1.4 پیمانه
تخم مرغ3 عدد
سیب زمینی1 عدد
پیاز1 عدد
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم
روغن سرخ کردنیبه مقدار لازم

دستور پخت کوکوی ماش و عدس ساده و خوشمزه با سیب زمینی

1

طرز تهیه کوکوی عدس و ماش ساده

مرحله اول، آماده سازی مواد: عدس و ماش را به مدت 30 دقیقه خیس کنید و آن ها را بشورید و از صافی رد کنید تا آب اضافه آن گرفته شود. سپس سیب زمینی را بشورید و پوست بگیرید و آن را با رنده ریز رنده کنید و کنار بگذارید. همین طور، پیاز را بشورید و پوست بگیرید و رنده ریز کنید و آب پیاز را بگیرید و مواد را کنار بگذارید.

2

مرحله دوم: آماده سازی عدس و ماش

عدس و ماش را در قابلمه مناسب با مقداری آب بپزید و سپس آب اضافه آن را خالی کنید. با کمک گوشت کوب یا غذاساز عدس و ماش پخته شده را پوره کنید.

3

مرحله سوم: ترکیب مواد

در کاسه ای مناسب پیاز رنده شده را به همراه سیب زمینی رنده شده و عدس و ماش پوره شده بریزید و آن ها را مخلوط کنید. ترکیب را با دست ورز دهید و سپس پودر سوخاری و تخم مرغ را به همراه نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و مواد را با هم ترکیب کنید تا مواد یکدست شوند. ترکیب را به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا منسجم شود و خودش را بگیرد.

4

مرحله چهارم: سرخ کردن کوکو

داخل تابه مناسب مقداری روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. ترکیب را از یخچال خارج کنید و یک تیکه اندازه نارنگی از مواد بردارید و با دست به آن فرم دهید. سپس داخل تابه گرم قرار دهید. این کار را برای همه مواد انجام دهید تا مواد کوکو تمام شود. دو طرف کوکو را سرخ کنید و اجازه دهید مغز پخت شود.

کوکوی عدس و ماش ساده
5

مرحله آخر: سرو کوکوی عدس و ماش و سیب زمینی

بعد از سرخ شدن کامل کوکو ها و مغز پخت شدن آن ها زیر شعله را خاموش کنید و کوکو ها را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافه آن گرفته شود. سپس کوکو ها را در ظرف مناسب سرو کنید. نوش جان.

کوکوی عدس و ماش خوشمزه

نکات کلیدی برای تهیه کوکوی ماش و عدس

  • می توانید از سبزیجات معطر یا خشک داخل مواد استفاده کنید.
  • در صورتی که دیدید مواد وا رفته است به مواد 1 عدد تخم مرغ دیگر اضافه کنید.
  • می توانید مواد را با دست فرم ندهید و آن ها را با قالب های مختلف قالب بزنید و سرخ کنید.
  • می توانید از سیب زمینی پخته استفاده کنید ولی اجازه دهید سیب زمینی سرد شود و بعد رنده کنید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه کوکوی مرغ خوشمزه و ساده مخصوص شمالی بدون سیب زمینی

طرز تهیه کوکو سیب زمینی خام خوشمزه و مجلسی با روش ساده
 

از
8
رای