طرز تهیه کوکی نوتلا شکلاتی خوشمزه و ساده خانگی سبک کافه ای

طرز تهیه کوکی نوتلا شکلاتی خوشمزه و ساده خانگی سبک کافه ای کوکی نوتلا، کوکی شکلاتی ساده و خوشمزه با شکلات صبحانه نوتلا است که فوری با طرز تهیه ساده می توانید به صورت مغزدار گردویی یا ساده کافی شاپی در خانه تهیه کنید.

کوکی نوتلا از کوکی های خوشمزه با پخت فوری می باشد که بعنوان میان وعده و یا شیرینی برای پذیرایی از مهمانان می باشد، در بخش آشپزی امروز سلام دنیا علاوه بر طرز تهیه کوکی نوتلا فوری و خوشمزه، نکات مهم و فوت و فن تهیه آن را آورده ایم که خواهید خواند. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای کوکی نوتلا شکلاتی فوری و خوشمزه خانگی به روش کافی شاپی

آرد شیرینی پزی150 گرم
نوتلا240 گرم
تخم مرغ1 عدد
بکینگ پودر1 قاشق مرباخوری

دستور پخت کوکی نوتلا شکلاتی فوری و خوشمزه خانگی به روش کافی شاپی

1

طرز تهیه کوکی نوتلا خوشمزه و ساده

برای شروع کار مثل تمام کیک ها و شیرینی ها مواد لازم را از یخچال خارج می کنیم تا با محیط هم دما شوند. سپس فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم می کنیم تا برای پخت نوتلا آماده شود.

2

مرحله دوم: ترکیب مواد کوکی

در این مرحله آرد و بکینگ پودر را ۳ بار الک کرده و همراه با نوتلا و تخم مرغ در یک ظرف ترکیب می کنیم تا به شکل غلیظ و کمی مرطوب در بیاید تا بتوانید به آن شکل بدهیم.

طرز تهیه کوکی نوتلا
3

مرحله سوم: پخت کوکی در فر

اگر خمیرمان هنوز به این شکل نرسیده کمی آنرا درون یخچال قرار می دهیم تا آماده شود. سپس از خمیر به اندازه یک نارنگی کوچک برداشته و به شکل گرد روی سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده ایم می چینیم و با دست و یا ته لیوان آن را صاف می کنیم.

4

مرحله نهایی: سرو کوکی نوتلا

سینی فر را به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه داخل فر قرار می دهیم تا با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد و یا ۳۵۰ درجه فارنهایت بپزند، بعد از این مدت فر را خاموش کرده و ۵ دقیقه صبر می کنیم تا کوکی ها خنک شوند و سپس درون ظرفی مناسب سرو می کنیم.

طرز تهیه کوکی شکلات صبحانه نوتلا

نکات مهم و فوت و فن تهیه کوکی با شکلات صبحانه نوتلا فوری و خوشمزه

  • برای شکلاتی تر کردن این کوکی ها می توانید از تکه‌های شکلات تلخ خرد شده استفاده کنید.
  • در صورتی که می خواهید کوکی با مغز آجیل داشته باشید می‌توانید از فندق خرد شده در زمان ترکیب مواد استفاده کنید.
  • اگر برای کوکی ها طعم شیرین و شور را می پسندید، زمانی که کوکی ها از فر درآمدند کمی نمک دریایی خوراکی روی آن بپاشید، تا قبل از سرد شدن نمک ها جذب کوکی شوند.
  • از کوکی نوتلا در دمای محیط می توانید تا 3 روز در ظرف در بسته نگهداری کنید این کوکی ها در یخچال تا 2 هفته و در فریزر تا 3 ماه ماندگاری دارند.
  • قبل از مصرف می توانید آنها را کمی در مایکروفر گرم کنید تا مجدد بافت نرم و لطیف خود را پیدا کنند.

همچنین ببینید:

طرز تهیه کوکی شکلاتی کره ای ترد و خوشمزه خانگی مرحله به مرحله

طرز تهیه کوکی کره ای ساده و خوشمزه خانگی مرحله به مرحله

از
4
رای