طرز تهیه سالاد ماکارونی خوشمزه و مجلسی با مرغ و سبزیجات

طرز تهیه سالاد ماکارونی خوشمزه و مجلسی با مرغ و سبزیجات سالاد ماکارونی یا سالاد (اندونزی) طبخ شده به سالم ترین روش ممکن در این روش طبخ به گروه های مواد غذایی مناسب توجه شده و یک وعده غذایی کامل برای کودکان می باشد.

بیش از دو هزار سال پیش ایرانی ها بر روی کاهو و سبزیجات روغن زیتون و سرکه ریخته و میل می کردند. این روش خوردن مواد غذای به دلیل ارتباط بین کشور ها از طریق جنگ ها به کشور های دیگر انتقال یافت و آنها این خوراکی را با مواد اولیه خود طبخ کردند. سالاد ماکارونی یک وعده کامل غذایی است یا از آن می توان در مقادیر کم به عنوان پیش غذا استفاده کرد. سالاد ماکارونی را می توانید با مواد محدودتری هم تهیه کنید در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه سالاد ماکارونی خوشمزه و مجلسی با استفاده از مرغ و سبزیجات را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای سالاد ماکارونی

ماکارونی فرمی300 گرم
مرغ100 گرم
جعفری ساطوری شده3 قاشق غذا خوری
سیرله شده1 حبه
نمکبه میزان لازم
فلفل سیاهبه میزان لازم
هویج100 گرم
خیار شور100 گرم
سس مایونزبه میزان لازم
آبلیمو2 قاشق غذا خوری

دستور پخت سالاد ماکارونی

1

آماده سازی ماکارونی

ابتدا ظرف آبی را روی حرارت می گذاریم بعد از جوش آمدن آب ماکارونی ها را اضافه کرده و زمان تقریبی بین 8 تا 10 دقیقه برای پخت آن در نظر می گیریم.

2

آماده سازی سبزیجات

ابتدا هویج و نخود فرنگی را بخار پز کرده و کنار میگذاریم تا خنک شوند. حالا هویج خنک شده و خیار شور را به شکلی نگینی منظم برش می دهیم.

طرز تهیه سالاد ماکارونی با سبزیجات
3

سالاد ماکارونی با مرغ

مرغ را به همراه نمک، فلفل، برگ بو، و کمی زرد چوبه (به اندازه ای که مرغ را زرد نکند) می پزیم. بعد آن را نگینی برش می دهیم.

4

آماده سازی سس

سس مایونز را به همراه نمک، فلفل، آبلیمو، جعفری مخلوط کرده و آماده می گذاریم.

5

مخلوط کردن مواد

ابتدا سس را داخل ظرف بزرگی ریخته و به ترتیب خیار شور، هویج و مرغ را اضافه می کنیم با دو عدد قاشق یا چنگال بزرگ به آرامی مواد را بدون اینکه له شوند مخلوط می کنیم کامل که سس به خورد مواد رفت حالا ماکارونی را در دو نوبت اضافه کرده و کامل زیر و رو می کنیم و سالاد آماده شده را در ظرف مناسب سرو قرار می دهیم و تا زمان مصرف داخل یخچال می گذاریم.

دستور پخت سالاد ماکارونی با مرغ

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه سالاد ماکارونی 

  • برای اینکه مرحله گوارش غذا به راحتی صورت گیرد بهتر است در مرحله پخت ماکارونی توجه کامل داشته باشید.ماکارونی را تا مرحله ای بپزید که وقتی ماکارونی را برش می دهیم هیچ نقطه سفیدی درونش نباشد. دراین مرحله ماکارونی را آبکش کرده و نشاسته اضافی آن را بشویید.
  • از ادویه هایی مثل آویشن، جز هندی و فلفل سیاه برای تعدیل در طبع این غذا استفاده کنید.
  •  اگر از رژیم غذایی لاغری پیروی می کنید نگران نباشید می توانید این غذا با سسی تشکیل شده از ماست ، نمک ، فلفل ، آبلیمو ترش یا سرکه  سرو کنید.
از
44
رای