طرز تهیه خورش انار بیج خوشمزه و مجلسی به سبک سنتی گیلانی

طرز تهیه خورش انار بیج خوشمزه و مجلسی به سبک سنتی گیلانی خورشت انار بیج یک خورشت محلی و بسیار پرطرفدار گیلانی است که دارای خواص غذایی زیاد و طعمی بی نظیر است. با طرز تهیه خورشت انار بیج مجلسی شمالی به روش سنتی گیلان با ما در سلام دنیا همراه باشید.

خورش انار بیج یک غذای بسیار خوشمزه و مقوی می باشد که اصالتی گیلانی دارد. این خورشت بسیار راحت تهیه می شود. برای تهیه این خورشت از سبزی محلی به نام خالواش و آب انار استفاده می شود. اصلا نگران نباشید چون ما جایگزین سبزی محلی را هم به شما می گوییم تا بتوانید از طعم این خورشت بی نظیر لذت ببرید. در بخش آشپزی از سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه خورش اناربیج را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای خورشت انار بیج شمالی خوشمزه و مجلسی به سبک محلی گیلان

گوشت چرخ شده1 کیلوگرم
سبزی محلی500 گرم
مغز گردو350 گرم
پیاز1 عدد
رب انار ترشبه میزان لازم
نمک، فلفل و زرد چوبهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت خورشت انار بیج شمالی خوشمزه و مجلسی به سبک محلی گیلان

1

طرز تهیه خورشت اناربیج شمالی خوشمزه و مجلسی

مرحله اول: ابتدا سبزی ها را پاک کرده و می شوییم و زمان می دهیم تا رطوبت سبزی از بین برود. سپس سبزی را با خردکن یا هر وسیله ای که در دسترس دارید خرد کنید تا ریز ترین حالت ممکن برای تهیه سبزی شود.

2

مرحله دوم: آماده سازی گردو

مغز گردو ها را پاک کرده و آسیاب می کنیم تا جایی آسیاب کنید که کاملا پوره شود و کمی به روغن بیفتد.

طرز تهیه خورشت انار بیج سنتی گیلان
3

مرحله سوم: طرز پخت خورش اناربیج

داخل قابلمه مناسبی کمی روغن ریخته و سبزی را داخل قابلمه ریخته و خوب تفت می دهیم تا کمی پخته شود و روغن آن سبز رنگ شود. حالا 1 قاشق از سبزی جدا می کنیم و کنار می گذاریم.

4

مرحله چهارم: افزودن گردو

در این مرحله گردوی آسیاب شده را به سبزی می افزاییم و تفت کوچکی می دهیم.حالا آب یخ را تا جایی که روی مواد را بگیرد به مواد می افزاییم تا خورشت آنقدر بماند تا گردو مثل فسنجان روغن بیندازد.

5

مرحله پنجم: آماده سازی کوفته ریزه

پیاز را پوست گرفته و رنده می کنیم. حالا گوشت چرخ شده را به همراه نمک، فلفل و زردچوبه به پیاز می افزاییم و خوب ورز می دهیم تا کاملا چسبنده و یکدست شود. سپس یک قاشق سبزی را که جدا کرده بودیم به گوشت افزوده و خوب ورز می دهیم تا به خورد گوشت رود.

6

مرحله ششم: افزودن گوشت

از گوشت آماده شده را به اندازه یک گردو بر می داریم و بین دوست به شکل کوفته ریزه در می آوریم و داخل خورشت در حال جوش می اندازیم. سپس رب انار را به خورشت افزوده و زمان می دهیم تا کوفته ریزه ها پخته شده و خورشت به روغن بیفتد.

7

مرحله آخر: سرو خورشت انار بیج

در انتهای طبخ خورشت باید به شکل یک خورشت فسنجان غلیظ و به روغن افتاده باشد. حالا نمک غذا را اندازه می کنیم و داخل ظرف زیبایی ریخته و در کنار برنج کته ایرانی سرو می کنیم. نوش جان.

دستور پخت خورشت انار بیج مجلسی با گوشت

نکات مهم و فوت و فن تهیه خورشت انار بیج شمالی اصیل و سنتی

  • اگر سبزی محلی در دسترس نداشتید از ترکیب سبزی گشنیز، جعفری، نعنا و تره استفاده کنید.
  • اگر رب انار غلیظی در دسترس دارید کمی با آب خورشت رقیق کرده و بعد به خورشت بیفزایید.
  • این خورشت را در کنار چاشنی هایی مثل کال کباب، زیتون پرورده و سیر ترشی سرو نمایید.
از
5
رای