طرز تهیه کتلت سیب زمینی پخته سوخاری خوشمزه و مجلسی با گوشت

طرز تهیه کتلت سیب زمینی پخته سوخاری خوشمزه و مجلسی با گوشت کتلت سیب زمینی غذای خوشمزه و ساده را با دیدن طرز تهیه کتلت سیب زمینی پخته سوخاری با گوشت در سلام دنیا، در خانه تهیه کنید و به شکل ساندویچ در پیک نیک ها و گردش های عصر نوش جان کنید.

کتلت سیب زمینی یک غذای ساده و پر طرفدار است که از ترکیب انواع گوشت با سیب زمینی پخته یا خام تهیه می شود که به شکل بیضی درست شده و در روغن سرخ می شود. اصالت این غذا روسی بوده ولی موضوع جالب این است که کتلت کلمه ای فرانسوی است. مواد تشکیل دهنده این غذا کاملا متغیر بوده ولی سیب زمینی آن ثابت بوده و اکثرا از یک نوع گوشت در آن استفاده می شود. امروز در وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه کتلت سیب زمینی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای کتلت سیب زمینی

گوشت چرخ شده500 گرم
سیب زمینی250 گرم
پیاز کوچک1 عدد
تخم مرغ1 عدد
آرد سوخاری1 قاشق غذا خوری
نمک، فلفل و ادویه دلخواهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت کتلت سیب زمینی

1

طرز تهیه کتلت سیب زمینی با گوشت

ابتدا سیب زمینی ها را آبپز می کنیم و بعد از پختن سیب زمینی آنها را رنده ریز کرده و آماده می گذاریم.

2

مرحله دوم

در این مرحله پیاز را پوست کنده و رنده خیلی ریز می کنیم و با گوشت مخلوط کرده سپس سیب زمینی و تخم مرغ را به این مخلوط افزوده و این مواد را کاملا ورز می دهیم.

3

مرحله سوم

حالا در این مرحله آرد سوخاری و ادویه ها را افزوده ورز می دهیم. مواد برای سرخ کردن کاملا آماده است.

4

مرحله آخر پخت کتلت سیب زمینی

حالا داخل تابه ای روغن ریخته و روی حرارت می گذاریم و بعد از مواد به اندازه یک نارنگی برداشته و بین دو دست به شکل بیضی در می آوریم و داخل روغن داغ شده سرخ می کنیم. بعد از اینکه دو سمت کتلت سرخ شد از داخل تابه خارج کرده و روی دستمال روغن گیر می گذاریم تا روغن اضافی آن خارج شود. سپس داخل ظرف زیبایی گذاشته و نوش جان کنید.

طرز تهیه کتلت سیب زمینی با گوشت چرخ کرده

نکات و فوت و فن تهیه کتلت سیب زمینی

  • کتلت را حتما داغ داغ در کنار نان سنگک و سبزی خوردن فصل میل کنید.
  • می توانید کتلت با استفاده از قالب های مختلف شکل داد و در آرد سوخاری غلتاند و  و بعد داخل روغن سرخ کرد که کمی کتلت را زیبا و مجلسی تر می کند.
  • این کتلت را با گوشت چرخ شده مرغ و بوقلمون هم می توانید تهیه کنید.
  • اگر تخم مرغ در دسترس ندارید می توانید می توانید آن را از مواد اولیه حذف کنید.
  • زمانی که می خواهید این غذا را با گوشت قرمز تهیه کنید بهتر است از ترکیب گوشت گوسفند و گوساله مخلوط چرخ شده استفاده کنید تا چربی مناسبی داشته باشد.
از
21
رای