طرز تهیه قیمه نجفی عربی خوشمزه و مجلسی اصل عراقی با گوشت

طرز تهیه قیمه نجفی عربی خوشمزه و مجلسی اصل عراقی با گوشت قیمه عربی یکی از انواع قیمه هایی است که در عراق برای مراسم مذهبی تهیه و در بین عزاداران پخش می شود. برای تهیه قیمه نجفی خوشمزه و مجلسی با ما در آشپزخانه سلام دنیا همراه باشید.

قیمه عربی یا قیمه نجفی یکی از قیمه های پر طرفدار ساده و بسیار خوشمزه است که کافیست یکبار امتحان کنید تا جزو غذاهای روزانه شما قرار گیرد. قیمه عربی را در مراسم مذهبی محرم و صفر هم تهیه می کنند. در نجف قیمه های مشابه دیگری هم تهیه می شوند. در بخش آشپزی از سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه قیمه عربی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای قیمه نجفی عربی خوشمزه و مجلسی با گوشت و نخود

گوشت گوسفندی500 گرم
کره50 گرم
نخود1 پیمانه
رب گوجه2 قاشق غذا خوری
گلاب1 قاشق غذا خوری
زعفران غلیظ دم شدهبه میزان لازم
نمک، فلفل و زرد چوبهبه میزان لازم
پودر دارچین، پودر لیمو عمانی، پودر هل و پودر زیرهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت قیمه نجفی عربی خوشمزه و مجلسی با گوشت و نخود

1

طرز تهیه قیمه نجفی عربی خوشمزه به سبک اصل عراقی

مرحله اول: ابتدا نخود را پاک کرده، می شوییم و داخل آب به مدت 24 ساعت خیس می کنیم و در این مدت چندین بار آب نخود را عوض می کنیم تا نفخ نخود از بین برود و آماده پخت شود.

طرز تهیه قیمه نجفی با گوشت گوسفندی
2

مرحله دوم: پخت نخود

پیاز را پوست گرفته و نگینی خرد می کنیم. حالا داخل قابلمه مناسبی ریخته و به همراه کره و کمی روغن خوب تفت می دهیم تا پیاز طلایی شود. حالا کمی فلفل و زرد چوبه می افزاییم و کمی ادویه ها را هم تفت می دهیم.

3

مرحله سوم: افزودن گوشت

گوشت و نخود را به پیاز داغ می افزاییم. کمی تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند و عطر ادویه و گوشت به مشام برسد حالا روی مواد را آب می ریزیم و زمان می دهیم تا گوشت کاملا مغز پخت شود.

4

مرحله چهارم: آماده سازی گوشت و نخود پخته

بعد از اینکه گوشت و نخود کاملا پخته شدند از داخل قابلمه خارج کرده، گوشت و نخود را با گوشت کوب می کوبیم تا کاملا له شوند.

5

مرحله پنجم: افزودن چاشنی خورشت

پیاز باقی مانده را نگینی خرد می کنیم و با کمی کره و روغن خوب تفت می دهیم تا کاملا طلایی شود. سپس رب گوجه فرنگی را افزوده و تفت می دهیم تا رنگ باز کند سپس کمی زرد چوبه، پودر دارچین، پودر هل و زیره افزوده، تفت کوچکی می دهیم و به همراه گوشت و نخود له شده به آب گوشت می افزاییم. پودر لیمو عمانی و گلاب را هم افزوده و زمان می دهیم تا خورشت کاملا جا افتاده شود.

6

مرحله آخر: سرو قیمه عربی

حال که قیمه کاملا پخته و جا افتاده شده، نمک و زعفران خورشت را اندازه کرده و آن را داخل ظرف زیبایی ریخته و در کنار چلو سرو و نوش جان کنید.

دستور پخت قیمه عربی خوشمزه و مجلسی با گوشت

نکات مهم و فوت و فن تهیه قیمه عربی خوشمزه اصل عراقی 

  • می توانید لپه را جایگزین نخود کنید.
  • اگر پودر لیمو عمانی ندارید از لیمو عمانی خیس شده استفاده کنید.
  • گلاب و کره قابل حذف است ولی بسیار طعم خورشت را بهتر می کند.
  • برای تزیین می توانید از سیب زمینی سرخ شده هم استفاده کنید.
از
4
رای