طرز تهیه کاناپ میگو [راتا میگو] و اسفناج، فینگر فود خوشمزه و ساده

طرز تهیه کاناپ میگو [راتا میگو] و اسفناج، فینگر فود خوشمزه و ساده راتا میگو یا کاناپ میگو ، یکی از غذاهای فینگر فود خوشمزه، ساده و مجلسی مناسب مهمانی ها است. می توانید راتای میگو را با اسفناج، پنیر و سبزیجات مختلف می توانید تهیه کنید.

راتای میگو یا کاناپ میگو یکی از غذاهای خوشمزه و لذیذ می باشد که به عنوان فینگر فود هم می توان آن را تهیه کرد. راتا را می توانید به دستور غذاهای مختلف و با مواد اولیه تهیه کنید، ولی راتای میگو بسیار متفاوت و طعم فوق العاده ای دارد به ویژه برای کسانی که علاقه مند به مزه میگو می باشند. راتا فینگر فودی است که بسیار با ظرافت تهیه می شود و پایه اولیه آن از نان یا بیسکوئیت می باشد و روی این پایه می توان از مواد اولیه مختلف مانند سبزیجات و پنیر و میگو استفاده کرد. امروز قصد داریم طرز تهیه راتا میگو را در  سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای راتای میگو خوشمزه و ساده با اسفناج و پنیر

میگو15 عدد
پیاز1 عدد
فلفل دلمه قرمز1 عدد
نان تست1 بسته
اسفناج250 گرم
پنیر پارمسان30 گرم
کره30 گرم
سرکه سفید2 قاشق غذاخوری
روغن زیتون2 قاشق غذاخوری
خامه صبحانه2 قاشق غذاخوری
آویشن1.4 قاشق چای خوری
سیر2 حبه
نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم

دستور پخت راتای میگو خوشمزه و ساده با اسفناج و پنیر

1

طرز تهیه راتای میگو یا کاناپ میگو ساده و خوشمزه

مرحله اول، آماده سازی مواد: ابتدا میگو ها را بشورید و روده سیاه آن را با کمک چاقو نوک تیز بیرون آورید. و اجازه دهید تا آب اضافه آن خارج شود. سپس پیاز و فلفل دلمه را بشورید و روی تخته برش نگینی خرد کنید. سیر را بشورید و آن را له کنید. اسفناج ها را بشورید و آب اضافه آن را بگیرید و روی تخته برش ریز خرد کنید و کنار بگذارید. در کاسه ای خامه و پنیر را بریزید و با همزن دستی خوب هم بزنید تا مواد با هم یکدست شود.

2

مرحله دوم: آماده سازی میگو

میگو های شسته شده را در ظرف مناسب و درب دار بریزید و مواد مزه دار را که شامل سرکه، نصف سیر، نمک، فلفل سیاه و روغن زیتون اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا طعم و مزه آن ها به خرد هم برود. سپس به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت داخل یخچال استراحت دهید. بعد از آن میگو ها را داخل تابه مناسب بریزید به همراه مقداری روغن زیتون و آن ها را با حرارت ملایم تفت دهید و درب قابلمه را بگذارید تا مغز پخت شود. دو طرف میگو را تفت دهید و زیر شعله را خاموش کنید.

طرز تهیه راتای میگو
3

مرحله سوم: پخت اسفناج

اسفناج های خرد شده را داخل قابلمه مناسب با 2 قاشق آب بریزید و روی شعله ملایم قرار دهید تا 20 دقیقه بپزد و آب اسفناج تمام شود. بعد این که اسفناج ها نرم و پخته شد زیر شعله را خاموش کنید.

4

مرحله چهارم: تفت مواد

در تابه ای مناسب کره را اضافه کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا ذوب شود. سپس پیاز را به تابه اضافه کنید و آن را تفت دهید تا سبک و طلایی شود. بعد از نرم شدن پیاز ها نوبت اضافه کردن سیر پوره شده می باشد. سیر را اضافه کنید و هم بزنید تا سیر از خامی خارج شود و بوی آن پخش شود. حالا فلفل دلمه را اضافه کنید و تفت دهید تا نرم شود. سپس اسفناج را به همراه آویشن و ادویه که شامل نمک و فلفل سیاه است اضافه کنید و هم بزنید تا آب مواد تمام شود. سپس شعله را خاموش کنید. بعد از سرد شدن مواد آماده شده آن ها را داخل ظرف پنیر و خامه اضافه کنید و هم بزنید تا مواد باهم ترکیب شوند.

5

مرحله آخر: آماده سازی راتای میگو و سرو آن

نان تست را با قالب گرد یا با چاقوی نوک تیز به صورت گرد برش دهید و آن ها را به ترتیب روی سینی بچینید. سپس مقداری از مخلوط آماده روی نان قرار دهید و سطح مواد را با پشت قاشق صاف کنید و یک عدد از میگو های تفت داده روی اسفناج قرار دهید. راتای میگو شما آماده است. نوش جان.

طرز تهیه کاناپ میگو

نکات مهم برای تهیه راتای میگو و اسفناج پنیری

  • می توانید از سبزیجات معطر داخل مواد استفاده کنید.
  • می توانید اسفناج را حذف کنید و فقط از مواد پنیری استفاده کنید.
  • می توانید از پایه بیسکوئیت به جای پایه نان استفاده کنید.
از
4
رای