طرز تهیه ترشی سالاد فصل مشهدی خوشمزه و خوشرنگ خانگی با گوجه

طرز تهیه ترشی سالاد فصل مشهدی خوشمزه و خوشرنگ خانگی با گوجه ترشی سالاد فصل یکی از محبوب ترین ترشی های می باشد که به سالاد مشهدی نیز معروف است. این ترشی با سبزیجات و آب گوجه فرنگی تهیه می شود.

ترشی سالاد فصل یا ترشی مشهدی یا ترشی گوجه یکی از ترشی های خوشمزه و بسیار راحت است که می توانید آن را در خانه تهیه کنید و از ترشی خانگی خود لذت ببرید. ترشی سالاد فصل در کنار همه غذا ها بسیار لذیذ و خوشمزه است. به دلیل وجود مواد اولیه قابل دسترس یک پیشنهاد ویژه می باشد تا آن را تهیه کنید. این ترشی طعم و عطر عالی دارد و می توانید کنار غذا های دیگر در مهمانی های خود سرو کنید. امروز قصد داریم تا طرز تهیه ترشی سالاد فصل مشهدی را به شما در سلام دنیا آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای ترشی سالاد فصل پاییزی مرحله به مرحله

گل کلم3 کیلو
هویج1 کیلو
کرفس1 کیلو
گوجه فرنگی2 کیلو
فلفل تند6 عدد
تخم گشنیز2 قاشق مربا خوری
گلپر4 قاشق مربا خوری
نمک1 قاشق غذا خوری
سیاه دانه2 قاشق مربا خوری
سیر1 بوته
سرکهبه مقدار لازم

دستور پخت ترشی سالاد فصل پاییزی مرحله به مرحله

1

طرز تهیه ترشی سالاد فصل ساده با گوجه فرنگی و کرفس

مرحله اول: آماده سازی گوجه گوجه ها را بشورید و روی تخته برش آن ها را به تیکه های بزرگ خرد کنید و به همراه 3 قاشق غذا خوری نمک به مدت 20 دقیقه در قابلمه قرار دهید تا پخته شود. بعد از پخته شدن و سرد شدن گوجه ها آن را با گوشتکوب برقی له کنید و کنار قرار دهید.

طرز تهیه ترشی سالاد فصل
2

مرحله دوم: آماده سازی مواد

هویج و کرفس را به همراه گل کلم بشورید. بهتر است گل کلم را در ظرفی پر از آب قرار دهید و بعد آن را بشورید و گل کلم ها را از هم جدا و تیکه تیکه کنید. سپس دوباره آن را بشورید. هویج و کرفس را به وسیله دستگاه خرد کن با قسمت ریز نگینی خرد کنید. اگر دستگاه خرد کن ندارید می توانید آن ها را با چاقو نگینی خرد کنید. فلفل تند ها را بشورید و آن ها را حلقه ای خرد کنید.

3

مرحله سوم: آماده سازی ترشی

در ظرف بزرگ و گود گوجه ها ی له شده را به همراه گل کلم، هویج و کرفس های رنده شده بریزید و سپس تخم گشنیز، نمک، سیاه دانه و فلفل های برش داده را به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا گوجه و مواد دیگر باهم ترکیب شوند.

4

مرحله آخر: اضافه کردن سرکه

در شیشه های مناسب مواد را داخل شیشه بریزید تا مقداری از سر شیشه پایین باشد. سپس سرکه را داخل شیشه به روی مواد بریزید تا سرکه همه مواد را در بر بگیرد. سپس درب ترشی را محکم ببندید تا ترشی ها کپک نزند. ترشی سالاد فصل را حتما در یخچال نگهداری کنید. ترشی شما بعد 10 روز آماده است. نوش جان

طرز تهیه ترشی مشهدی

نکات مهم برای طرز تهیه ترشی سالاد فصل مشهدی

  • می توانید مواد اولیه داخل ترشی را تغییر دهید.
  • حتما بايد سبزيجات و ظرف ترشی كامل خشک باشد.
  • بعد از باز کردن درب ترشی حتما داخل یخچال یا جای خنک نگهداری کنید.
  • مقدار سير را زياد نكنيد. مزه‌ ی سیر قالب می شود.
  • ترشی سالاد فصل را بهتر است اول به مدت یک روز داخل دمای محیط آشپزخانه قرار بگیرد بعد داخل شیشه بریزید.
  • به دلخواه می توانید 1 پیمانه سرکه سفید برای خوش طعم شدن به ترشی اضافه کنید.
از
28
رای