طرز تهیه مارشمالو هندوانه ای خوشمزه و عالی با ژله و ژلاتین بدون گلوکز

طرز تهیه مارشمالو هندوانه ای خوشمزه و عالی با ژله و ژلاتین بدون گلوکز مارشمالو هندوانه ای یک ایده جذاب برای شب یلدا می باشد که با ژله و ژلاتین تهیه می شود. شما برای تهیه این مارشمالو نیازی به گلوکز و قالب ندارید و به آسانی تهیه می شود.

مارشمالو هندوانه ای یا پف پفی هندوانه ای یک ایده عالی برای شب یلدا می باشد. کم کم داریم به شب یلدا نزدیک می شویم و حتما به این فکر افتادید که برای میز یلدایی خود چه غذاها یا شیرینی های جذابی قرار دهید. پیشنهاد ما به شما مارشمالو هندوانه ای می باشد زیرا هم آسان است و هم زود آماده می شود و نیاز به مهارت خاصی ندارد. این مارشمالو فقط مخصوص شب یلدا نمی باشد شما می توانید در همه مهمانی ها از این دستور پخت استفاده کنید و لذت ببرید. مطمئن باشد که بچه ها بشدت این دسر را دوست خواهند داشت. امروز قصد داریم تا طرز تهیه مارشمالو هندوانه ای را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. همراه ما باشید.

مواد لازم برای مارشمالو هندوانه ای خانگی ساده با ژله

پودر ژله انار1 بسته
پودر ژله طالبینصف بسته
ژلاتین1.5 بسته
شکر1 قاشق غذا خوری
آب1.5 استکان
شکلات اشکی10 عدد

دستور پخت مارشمالو هندوانه ای خانگی ساده با ژله

1

طرز تهیه مارشمالو هندوانه ای ساده بدون نشاسته برای شب یلدا

مرحله اول: آماده سازی مواد ابتدا یک کتری آب را روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاد. یک بسته ژله انار را در کاسه مناسب بریزید و با یک استکان سر خالی آب مخلوط کنید و با همزن دستی خوب هم بزنید تا مواد مخلوط شود. سپس 1 قاشق شکر را به مواد اضافه کنید و هم بزنید. کاسه را روی بخار کتری بزارید در مدت زمان 10 دقیقه روی بخار بماند تا ذرات ژله آب شود و مایع کاملا شفاف شود.

2

مرحله دوم: پف کردن ژله

کاسه را از روی بخار کتری بردارید و با همزن برقی مواد را خوب هم بزنید تا پف کند و رنگش تغییر کند. مواد کاملا کشدار شودد. در این مرحله می توانید چند قطره از رنگ خوراکی استفاده کنید.

3

مرحله سوم: آماده سازی قالب پلاستیکی

قالب مناسب را انتخاب کنید و دیواره های قالب را با قلم مو مخصوص آشپزی چرب کنید. سپس پودر نارگیل را در قالب بپاشید.

4

مرحله چهارم: آماده سازی ژله

ژله هندوانه از قبل آماده شده را به آرامی داخل قالب پلاستیکی بریزید و در داخل یخچال به مدت نیم ساعت قرار دهید تا خودش را بگیرد. در این زمان تا ژله هندوانه خودش را بگیرد باید ژله طالبی را آماده کنید، در ظرف مناسب نصف ژله طالبی را با نصف استکان آب باهم مخلوط کنید. سپس یک قاشق شکر را به مواد اضافه کنید و هم بزنید. مثل مرحله قبل روی بخار قرار دهید و بنماری کنید تا مواد شفاف شود. سپس با همزن برقی 10 دقیقه هم بزنید تا کف کند. می توانید چند قطره از رنگ سبز استفاده کنید.

5

مرحله پنجم: درست کردن لایه بعدی مواد

قالب را از یخچال خارج کنید و ژله سبز را روی لایه اول به آرامی بریزید. قالب را به آرامی داخل یخچال قرار دهید و چند ساعت اجازه دهید سفت شود. می توانید یک شب داخل یخچال نگهداری کنید، ولی اگر زمان کافی ندارید می توانید بعداز چند ساعت آن را برش بزنید.

6

مرحله آخر: آماده شدن پف پفی هندوانه ای

داخل یک ظرف یا دیس پودر نارگیل بریزید و قالب را از یخچال خارج کنید. سپس اطراف قالب را با چاقو جدا کنید و ژله را از قالب بیرون درارید. روی پف پفی پودر نارگیل بریزید و روی تخته برش مارشمالو را در اندازه دلخواه برش دهید. همه قسمت های مارشمالو را در پودر نارگیل بغلطانید. از شکلات اشکی روی مارشمالو برای تزئین استفاده کنید. سپس در ظرف مناسب سرو کنید. نوش جان

طرز تهیه مارشمالو هندوانه ای بدون گلوکز برای شب یلدا

نکات مهم در تهیه مارشمالو هندوانه ای با ژلاتین

  • اضافه کردن رنگ اختیاری است.
  • می توانید از گلوکز استفاده کنید.
  • مارشمالو را می توان در سایز های مختلف برش دهید.
  • می توانید از قالب پلاستیکی متفاوت یا تک نفره استفاده کنید.
از
15
رای