عدم نمایش تیک آبی در واتساپ (read receipts)؛ علت آبی نشدن تیک واتس آپ در گروه

عدم نمایش تیک آبی در واتساپ (read receipts)؛ علت آبی نشدن تیک واتس آپ در گروه واتس آپ یکی از پرطرفدارترین شبکه های پیام رسان های اجتماعی با میلیون ها کاربر در سرتاسر جهان و ایران است. به صورت پیشفرض، هنگامی که پیامی را با واتس آپ ارسال می کنید، سه مولفه برای کاربر مشخص می شود.

تیک ارسال شدن پیام که به صورت یک تیک کم رنگ نشان داده می شود و تیک دریافت شدن پیام توسط مخاطب که با دو تیک کم رنگ نشان داده می شود و تیک دو رنگ آبی به این معنا است که مخاطب تان پیام دریافتی از جانب شما را خوانده است. ممکن است بنا به هر دلیلی، تمایل نداشته باشید که مخاطب تان متوجه شود که شما پیام دریافت شده از طرف او را خوانده اید. برای رفع این مشکل، واتس آپ قابلیتی را در بخش حریم خصوصی در نظر گرفته است. در این مقاله از سایت سلام دنیا قصد داریم تا در خصوص روش برداشتن و غیر فعال کردن تیک آبی در واتس آپ و خواندن پیام های واتس اپ بدون تیک آبی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

دانلود واتساپ و نحوه نصب و فعال سازی نسخه های مختلف آن

برداشتن تیک آبی واتس اپ فارسی

خواندن پیام واتس اپ بدون تیک آبی

اخیرا واتس آپ قابلیتی به نام Read Receipts یا «رسید خوانده شدن» را اضافه کرده است که به کاربران اجازه می دهد تا متوجه شوند پیامی که ارسال کرده اند، خوانده شده است یا خیر. اگر این مساله برای شما آزاردهنده است، می توانید تیک آبی را غیر فعال کنید تا مخاطب تان متوجه نشود که شما پیامش را خوانده اید. در ادامه در خصوص نحوه انجام این کار صحبت می کنیم.


حتما بخوانید: مکان یابی و پیدا کردن افراد در واتس آپ با شماره و آیدی | ارسال لوکیشن در واتساپ


نحوه غیر فعال کردن تیک آبی در واتس آپ (عدم نمایش تیک آبی در واتساپ)

  • ابتدا وارد اپلیکیشن واتس آپ شده و به قسمت تنظیمات بروید.

عدم نمایش تیک آبی در واتساپ

  • از بخش تنظیمات وارد قسمت Account شوید.
  • در صفحه ای که وارد شده اید، گزینه Privacy را انتخاب کنید.

نحوه غیر فعال کردن تیک آبی در واتس آپ

گزینه read receipts در واتس اپ

  • اکنون گزینه Read Receipts را از حالت فعال به حالت غیر فعال تغییر دهید.
  • از این مرحله به بعد، در صورتیکه پیام ارسال شده از طرف مخاطب خود را بخوانید، مخاطب تان متوجه این موضوع نشده و تیک آبی زده نخواهد شد.

گزینه read receipts در واتس اپ

چگونه تیک ابی واتس اپ را فعال کنیم؟

برای فعال کردن تیک آبی نیز دقیقا باید از مراحل بالا پیروی کنید و تنها در قسمت انتهایی Read Receipts را به حالت فعال تغییر دهید.


حتما بخوانید: آموزش تغییر زبان واتساپ ايفون، اندروید و ویندوز


آیا تفاوتی بین نسخه اندروید و نسخه آی او اس در فعال کردن تیک آبی وجود دارد؟

لازم به ذکر است که توضیحات بالا برای گوشی های اندرویدی است. با این حال، تفاوتی بین نسخه اندروید و نسخه آی او اس واتس آپ در غیر فعال کردن تیک آبی وجود ندارد و در گوشی های آی او اس نیز می توانید به همین شیوه تیک آبی را غیر فعال کنید.

چگونه تیک ابی واتس اپ را فعال کنیم؟

علت آبی نشدن تیک واتس آپ در گروه

اگر شما در یک گروه واتس آپ عضو باشید، هنگامی تیک آبی پیام ارسالی تان را مشاهده می کنید که تمامی اعضاء گروه پیام تان را مشاهده کرده باشند. بنابراین، تیک آبی زمانی ظاهر می شود که همه اعضاء گروه پیام تان را خوانده باشند.

سخن آخر

در این مقاله از وبسایت سلام دنیا سعی کردیم تا در خصوص تیک آبی پیام ها در واتس آپ توضیح داده و نحوه غیر فعال کردن آن و همچنین معنی و کاربرد گزینه read receipts در واتس اپ را آموزش دهیم. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. اگر هر گونه سوالی در خصوص نحوه عدم نمایش تیک آبی داشتید، لطفا در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

آموزش ساخت استیکر واتساپ با عکس شخصی با برنامه استیکر ساز رایگان

آموزش قفل کردن واتساپ با اثر انگشت یا (Face ID) در ایفون و اندروید

آموزش رفع محدودیت ارسال فیلم در واتس آپ؛ فشرده سازی فیلم برای واتساپ

آموزش جلوگیری از اد شدن در گروه واتساپ در اندروید و ایفون

از
8
رای