آموزش رفع محدودیت ارسال فیلم در واتس آپ؛ فشرده سازی فیلم برای واتساپ

آموزش رفع محدودیت ارسال فیلم در واتس آپ؛ فشرده سازی فیلم برای واتساپ محدودیت ارسال فیلم و فایل های سنگین در واتساپ مارا به فکر چاره ای برای فشرده سازی و کاهش حجم فایل ها با ترفند های مختلف انداخته است به این منظور روشی برای فشرده سازی ویدیو برای واتساپ در ویندوز آماده سازی کردیم.

وات ساپ محبوب ترین پیام رسان در سراسر جهان است. به غیر از پیام های متنی ، مردم از این نرم افزار برای به اشتراک گذاشتن فایل های رسانه ای اعم از عکس، رفع محدودیت ارسال فیلم در واتس آپ فایل صوتی یا فیلم های خانوادگی و دوستان خود هم استفاده می کنند. با این حال، معمولا افراد به دنبال روشی برای نحوه ارسال فایل های حجم بالا در وات ساپ می گردند. در پاسخ به سوال شما در مورد چرا در واتساپ نمیشه فیلم فرستاد؟ لازم به ذکر است ، واتس اپ برای اندازه فایل ها محدودیت های خودش را دارد و حداکثر اندازه فایلی که می توانید از طریق واتس اپ به اشتراک بگذارید 16 مگابایت است. در این پست ، ما در مورد ترفندهایی برای ارسال فایل ها و فیلم های حجم بالا در وات ساپ صحبت می کنیم تا بتوانیم ارسال فیلم با زمان بالا در واتساپ را تجربه کنیم.

دانلود واتساپ و نحوه نصب و فعال سازی نسخه های مختلف آن

ارسال فیلم با حجم بالا در وضعیت واتساپ

ارسال فایل ها و فیلم های حجم بالا در وات ساپ

به دلیل محدودیت اندازه فایل واتساپ ، برای ارسال فایل های ویدیویی حجم بالا به برخی ترفندها نیاز دارید. در اینجا ما دو گزینه جایگزین را ارائه می دهیم که به شما کمک خواهند کرد ویدئو بیشتر از 16 مگابایت را در واتساپ ارسال کنید.

1. ارسال فیلم با زمان بالا در واتساپ با گوگل درایو (Google Drive)

اولین و شاید بهترین روشی که می توانید برای این کار استفاده کنید گوگل درایو است. بله، می توانید فیلم های حجم بالا را با استفاده از لینک گوگل درایو در وات ساپ آپلود و به اشتراک بگذارید.

فشرده سازی فیلم برای واتساپ

نحوه ارسال فایل های حجم بالا واتساپ با کمک گوگل درایو:

  • مرحله 1: گوگل درایو را در گوشی خود باز کنید و بر روی ایکون "+" در صفحه اصلی کلیک کنید. برخی گزینه ها را به شما نشان می دهد و روی بارگذاری ضربه بزنید.
  • مرحله 2: پس از این مرحله ، فایل شما در گوگل درایو بارگذاری می شود.حالا بر روی آیکون سه نقطه منوها بزنید علاوه براین گزینه های فایل و aming  ظاهر خواهند شد، گزینه ‘Copy Link‘ را انتخاب کنید.
  • مرحله 3: حالا وات ساپ را باز کنید و به چت آن شخصی که می خواهید فایل را با او به اشتراک بگذارید بروید. در قسمت عنوان متن، لینک را درج کنید و آن را ارسال کنید. لینک گوگل درایو به مخاطبین شما اجازه می دهد تا فایل را مشاهده کنند و حتی آن را دانلود کنند.

حتما بخوانید: حذف اکانت واتساپ، اموزش تصویری دیلیت اکانت واتساپ


2. فشرده سازی اندازه ویدیو برای واتساپ با نرم افزار فشرده ساز فایل ویدیو (Video Compressor)

همچنین می توانید از یک نرم افزار فشرده ساز ویدیو برای فشرده سازی حجم فیلم به اندازه توصیه شده استفاده کرده و سپس آن را ارسال کنید. این نرم افزار نه تنها اندازه ویدیو را کاهش خواهد داد بلکه آن را به تمامی فرمت ها هم تبدیل خواهد کرد. در اینجا ما از نرم افزار ‘UniConverter‘ برای ویندوز استفاده می کنیم. 

نحوه فشرده سازی اندازه ویدیو برای واتساپ: 

  • مرحله 1: پس از نصب، نرم افزار را راه اندازی کنید، نرم افزار به طور پیش فرض صفحه تبدیل حجم فایل را باز خواهد کرد.
  • مرحله 2: بر روی گزینه Add Files کلیک کنید یا می توانید فایل را نیز بکشید و به صفحه تبدیل حجم بیاورید.

مشکل ارسال فیلم در واتس اپ

  •  مرحله 3: گزینه تبدیل همه فایلها در گوشه سمت راست بالای صفحه را بررسی کنید و از فهرست آبشاری، گوشی خود راانتخاب کنید. یا می توانید از تب ویدیو نیز فرمت فیلم را انتخاب کنید.

رفع محدودیت ارسال فیلم در واتس آپ

  • مرحله 4: حالا روی آیکون فشرده سازی(Compress)کلیک کنید و اندازه فایل، وضوح تصویر و بیت ریت فشرده شدن ویدیو را انتخاب کنید.
  • مرحله 5: روی گزینه Convert All در پایین ضربه بزنید تا فشرده سازی تمام شود.

چرا در واتساپ نمیشه فیلم فرستاد

ارسال فیلم با زمان بالا در واتساپ

  • در آخر ، فیلم های فشرده شده را در تب تبدیل شده پیدا کنید و آن را به گوشی منتقل کنید تا از طریق واتس اپ ارسال شود.

می توانید برای به اشتراک گذاشتن فایل ها بر روی نرم افزارها از هر یک از روش های که ذکر شده استفاده کنید. کدام یک از این روش ها برای ارسال فیلم با حجم بالا در واتساپ شما موثر بوده است. 


مقالات مرتبط:

آموزش جدیدترین ترفندهای فرستادن فایلهای سنگین با واتساپ

چگونه بفهمیم در واتس اپ بلاک شده ایم؛ رفع بلاک و ریپورت در واتساپ

استاتوس خاص، مفهومی و زیبا برای واتساپ

آموزش جلوگیری از اد شدن در گروه واتساپ در اندروید و ایفون

از
39
رای