تشخیص و استخراج فونت از PDF با 5 سایت و ابزار آنلاین رایگان

تشخیص و استخراج فونت از PDF با 5 سایت و ابزار آنلاین رایگان چگونه فونت را استخراج کنیم ؛ روش تشخیص و استخراج فونت از فایل pdf با 5 ابزار و سایت آنلاین رایگان و ساده و روش کار با آنها را در سلام دنیا تصویری بیاموزید.

شما در حال خواندن یک فایل PDF و نوع فونت آن هستید. واضح است، خواندن آن آسان است و زیبا به نظر می رسد. اما گاهی اوقات می خواهید نام فونت را بدانید، تا شاید بتوانید فایل فونت را استخراج کنید، و خودتان هم از آن در کار استفاده کنید. اما چطور این کار را انجام دهید؟فایل های PDF از rich text که شامل متون و تصاویر است پشتیبانی می کند. محتوا فایل را می توان با هر نوع فونت و اندازه ای نوشت و تعداد زیادی برای انتخاب وجود دارد. اما انتخاب نوع فونت مناسب می تواند یک کار طاقت فرسا باشد.گاهی اوقات، هنگام خواندن کتاب های الکترونیکی، با فونتی برخورد می کنید که از خوشتان می آید و ممکن است بخواهید از آن استفاده کنید، اما نام آن را نمی دانید. باید بدانید که این یک کار آسان است. در این مقاله سلام دنیا با معرفی 5 نرم افزار آنلاین برتر برای استخراج فونت ها از  فایلPDF این کار را به شما آموزش می دهیم. بدون مقدمه، بیایید آموزش را شروع کنیم.

5 نرم افزار آنلاین برتر برای استخراج فونت ها از PDF

1. نرم افزار ExtractPDF

ExtractPDF یک نرم افزار قدرتمند برای استخراج فایل PDF است که به شما امکان می دهد تصاویر، فراداده(metadata)، نوع فونت و متن را از هر فایل PDF استخراج کنید. کار با رابط کاربری آسان و استفاده از این ابزار بسیار ساده است. می‌توانید آدرس URL را نیز در ان وارد کنید، یعنی از فایل‌های ذخیره‌شده در سایت‌های با حافظه ذخیره‌سازی ابری نیز پشتیبانی می کند.

سایت استخراج فونت ها از PDF نرم افزار ExtractPDF

5 نرم افزار آنلاین برتر برای استخراج فونت ها از PDF: نرم افزار  ExtractPDF

همانطور که در اسکرین شات بالا مشاهده می کنید، این برنامه برخی از انواع فونت هایی که در نمونه PDF آپلود شده استفاده شده است،را شناسایی کرده است. همچنین اگر در PDF از آن استفاده شده باشد، یک مثال را با حروف پررنگ و مورب نشان می دهد.برای دانلود آن فونت، روی نام فونت کلیک کنید و آن را در هارد دیسک خود به صورت محلی ذخیره کنید. حجم فایل به 14 مگابایت محدود شده است.در قسمت بالا،تب های بیشتری را برای انواع مختلف داده‌هایی که جمع‌آوری کرده است مانند تصاویر و فرادادها مشاهده خواهید کرد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

2. نرم افزار  AConvert

اگرچه نرم افزار ExtractPDF می تواند تمام داده های جمع اوری شده از PDF را استخراج کند، اما نرم افزار AConvert یک رویکرد انتخابی دارد. هنگام بازدید از سایت، از شما خواسته می شود که یک فایل PDF و نوع داده ای که می خواهید از ان استخراج کنید را انتخاب کنید.

دانلود نرم افزار  AConvert

5 نرم افزار آنلاین برتر برای استخراج فونت ها از PDF:نرم افزار  AConvertگ

پس از اتمام کار، دکمه آبی ارسال را فشار دهید که نتایج آن را در قسمت زیر مشاهده خواهید کرد. این سایت بسیار کندتر از سایت قبلی است که من تست کردم، اما این نرم افزار کار استخراج فونت را انجام می دهد. توصیه می کنم فقط زمانی از آن استفاده کنید که ابزارهای دیگر این لیست برای شما موثر نبودند. همچنین محدودیت حجم فایل این برنامه مشخص نشده است.

3. نرم افزار Konwerter

Konwerter یکی دیگر از نرم افزارهای آنلاین برای استخراج فونت ها از فایل PDF است. فقط باید فایل را آپلود کنید و از منوی کشویی گزینه Fonts را انتخاب کنید.نرم افزار Konwerter به سرعت یک فایل زیپ با تمام فونت های استفاده شده برای شما ایجاد می کند.

سایت آنلاین Konwerter

5 نرم افزار آنلاین برتر برای استخراج فونت ها از PDF:نرم افزار Konwerter

می توانید فایل زیپ را به همراه فایل های فونت با فرمت TTF و آماده استفاده را هم دانلود کنید. همچنین می توانید پیوست ها را هم به همراه فونت ها دانلود کنید.توجه داشته باشید که وقتی پیوست‌ها را همراه با فونت دانلود می‌کنید، فرمت فایل خروجی به جای TTF، CFF خواهد بود. اگر نمی خواهید فرمت فایل خروجی شما تغییر کند پس بهتر است همان استخراج فونت ها را انتخاب کنید. اگرچه در ویژگی این نرم افزار ذکر نشده است که فایل ها برای چه مدت در سرور ذخیره می شوند،اما یک دکمه حذف درست در کنار دکمه دانلود وجود دارد. همچنین محدودیت حجم فایل این برنامه هم مشخص نشده است.

4. نرم افزار  PDF Convert Online

PDF Convert Online یکی دیگر از ابزارهای کاربردی برای استخراج فونت از PDF است که تقریباً به همین روش کار می کند. شما یک فایل PDF که می خواهید فونت ها را از آن استخراج کنید  را آپلود می کنید و این نرم افزار کار لازم را انجام می دهد. اگرچه طرح ان ساده و موثر است، اما واقعا نرم افزار کندی است.در طول آزمایش ،تبدیل یک فایل بیش از 5 دقیقه طول کشید که این واقعا آزار دهنده بود.همچنین هیچ جزئیاتی در مورد حجم فایل هم ذکر نشده است.

نرم افزار آنلاین PDF Convert Online

5 نرم افزار آنلاین برتر برای استخراج فونت ها از PDF:نرم افزار  PDF Convert Online

5. نرم افزار FontForge

پس از آزمایش چندین نرم افزار آنلاین برای استخراج فونت از فایل های PDF، یک نرم افزار رایگان برای ویندوز هم پیدا کردم. FontForge یک برنامه آنلاین نیست، اما اگر بخواهید فونت را از فایل PDF خارج کنید این نرم افزار برای شما مفید است.فایل اجرایی برای ویندوز را از لینک زیر دانلود و برنامه را نصب کنید. از شما خواسته می شود که شناسه ایمیل خود را ارسال کنید اما نیازی به تایید آن نیست. بنابراین، بدون نیاز به دریافت خبرنامه می توانید آن را دانلود کنید.

دانلود نرم افزار FontForge

5 نرم افزار آنلاین برتر برای استخراج فونت ها از PDF:نرم افزار FontForge

FontForge را راه اندازی کنید و از منوی کشویی (Filter) برای انتخاب گزینه Extract from PDF استفاده کنید.

5 نرم افزار آنلاین برتر برای استخراج فونت ها از PDF:نرم افزار FontForge

فایل PDF را از هارد دیسک خود انتخاب کنید. FontForge به طور خودکار لیستی از تمام فونت های استفاده شده در فایل PDF را شناسایی و نشان می دهد.

5 نرم افزار آنلاین برتر برای استخراج فونت ها از PDF:نرم افزار FontForge

بر روی هر فونت دوبار کلیک کنید تا یک مجموعه کاراکتر برای آن فونت خاص ایجاد شود تا بعدت بتوانید آن را در هارد دیسک خود ذخیره کنید.

نتیجه گیری:

وقتی در مورد استفاده از نرم افزارهای آنلاین مطمئن نیستید، بهتر است همان برنامه ای که قبلاً با ان کار می کردید را انتخاب و استفاده کنید.با این کار در وقت و تلاش شما صرفه جویی زیادی می شود.


مقالات مرتبط:

دانلود نرم افزار تبدیل فایل اتوکد به پی دی اف؛ DWG to PDF

چگونه هایلایت پی دی اف (pdf) را پاک کنیم [آنلاین و با نرم افزار]از
3
رای