سطل زباله گوشی آیفون کجاست + روش خالی کردن سطل آشغال آیفون

سطل زباله گوشی آیفون کجاست + روش خالی کردن سطل آشغال آیفون سطل زباله پیام ها و گالری گوشی آیفون کجاست؛ چگونه سطل زباله آیفون را خالی کنیم؛ روش پیدا کردن و خالی کردن سطل آشغال آیفون در برنامه Mail؛ Notes؛ یادداشت های صوتی و Files را در سلام دنیا بیاموزید.

آیفون ممکن است نماد رفاه و قدرت باشد که به همین دلیل شما آن را دستگاه بسیار عالی بدانید. با این حال، یک نگرانی درباره این گوشی هوشمند وجود دارد که ممکن است خیلی زود فضای ذخیره سازی اش پر شود. اگر می‌خواهید موارد بیشتری را در تلفن خود دانلود کنید، پس به فضای بیشتری نیاز دارید. اما، هر زمان که چیزی را از آیفون خود حذف می کنید، فایل های حذف شده در سطل زباله یا سطل بازیافت قرار می گیرند. حتی وقتی موارد را حذف می کنید، فضای ذخیره سازی  گوشی به هیچ وجه افزایش نمی یابد. به همین دلیل است که باید سطل زباله را در آیفون خود پیدا کنید و فایل ها را از آن حذف کنید. خب سطل زباله آیفون کجاست؟ اجازه دهید ما در این مطلب سلام دنیا نحوه پیدا کردن و خالی کردن سطل زباله در گوشی های آیفون را به شما عزیزان نشان دهیم.

سطل زباله گوشی آیفون کجاست؟

قبل از اینکه بدانید چگونه می توانید سطل زباله را پیدا و خالی کنید، اجازه دهید ابتدا بدانیم کجا می توانید سطل زباله را در آیفون خود پیدا کنید. برخلاف مک‌بوک یا دستگاه‌های دیگر مانند رایانه‌های شخصی ویندوز، آیفون پوشه مشخصی ندارد که تمام فایل‌های حذف شده را به طور موقت ذخیره کند. برخی از برنامه ها در تلفن شما با سطل های زباله مخصوص به خود ارائه می شوند، در حالی که برخی دیگر فایل های حذف شده را در یک پوشه مشترک خاص ذخیره می کنند.

سطل زباله گوشی آیفون کجاست؟

با این حال، یک آیفون یک پوشه سطل زباله مرکزی ندارد که در آن هر چیزی که حذف می کنید در نهایت ذخیره شود.برخی از برنامه هایی که پوشه های سطل زباله خود را دارند می توانند شامل Mail ، Photos ، Notes و Files باشند. اگر می‌خواهید فایل‌های سطل زباله را از هر برنامه خاصی با آن ماهیت حذف کنید، باید این کار را با رفتن به هر برنامه خاص و خالی کردن سطل زباله از برنامه انجام دهید.


حتما بخوانید: چگونه رم آیفون را خالی کنیم


چگونه سطل آشغال آیفون را خالی کنیم؟

بسته به جایی که می‌خواهید سطل زباله را از کجا حذف کنید، چندین گزینه وجود دارد که می‌توان از آنها برای خالی کردن سطل زباله از آیفون استفاده کرد. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، برنامه هایی مانند Mail و Notes فایل های حذف شده را در پوشه سطل زباله خود ذخیره می کنند.ما هر یک از روش ها را با جزئیات بررسی خواهیم کرد.

چگونه سطل زباله را در برنامه Mail خالی کنیم؟

هر زمان که ایمیلی را در آیفون خود حذف می کنید، به سطل زباله منتقل می شود و پس از 30 روز از دستگاه حذف می شود. با دنبال کردن مراحل و روش هایی که در اینجا توضیح داده شده است، می توانید پوشه سطل زباله را خالی کنید:

 • به برنامه Mail در آیفون خود بروید
 • روی Mailboxes در گوشه سمت چپ بالا ضربه بزنید
 • به پایین اسکرول کنید و روی Trash ضربه بزنید.
 • بعد به مسیر Edit -> Select All -> Delete بروید.

چگونه سطل زباله را در برنامه Mail خالی کنیم؟

ممکن است یک پیام تأیید دریافت کنید که از شما می پرسد آیا می خواهید همه فایل های انتخاب شده را حذف کنید. همین را تایید کنید.صبر کنید تا تمام ایمیل های موجود در پوشه سطل زباله حذف شوند.

چگونه سطل زباله را در Notes خالی کنیم؟

هر زمان که یادداشتی را در برنامه Botes حذف می کنید، به پوشه Recently deleted منتقل می شود. به مدت 30 روز در آنجا می ماند و پس از آن برای همیشه حذف می شود. اگر فضای ذخیره‌سازی شما تمام شده است، می‌توانید به پوشه Trash بروید که یادداشت‌های حذف شده را ذخیره می‌کند و آن را خالی کنید.مراحل زیر را در اینجا دنبال کنید:

 • به برنامه Notes خود بروید و آن را اجرا کنید.
 • روی Folders و سپس Recently Deleted ضربه بزنید.
 • روی Edit -> Delete All ضربه بزنید
 • انتخاب خود را با ضربه زدن روی Delete Notes تایید کنید.

چگونه سطل زباله را در Notes خالی کنیم؟

یادداشت های شما فوراً حذف می شوند و فضای ذخیره سازی را دوباره به دست خواهید آورد.


حتما بخوانید: نحوه ریکاوری صدای ضبط شده و حذف شده آیفون


چگونه سطل زباله را در یادداشت های صوتی (Voice Memos) خالی کنیم؟

یادداشت های صوتی (Voice Memos) برنامه دیگری است که با پوشه سطل زباله خود در آیفون ارائه می شود. اگر عادت به ضبط یادداشت های صوتی دارید، متوجه خواهید شد که فضای زیادی را در آیفون شما اشغال می کند.هنگامی که یک یادداشت صوتی را حذف می کنید (یا حتی وقتی همه آنها را حذف می کنید)، به طور موقت به پوشه Recently deleted منتقل می شود. پس از 30 روز حذف شده و برای همیشه از آنجا حذف می شود. اگر می‌خواهید سطل زباله را خالی کنید و فضای ذخیره‌سازی را دوباره به دست آورید، می‌توانید مراحل زیر را در اینجا دنبال کنید:

 • برنامه Voice Memos را در آیفون خود قلم کنید
 • روی Recently Deleted ضربه بزنید
 • روی Edit ضربه بزنید
 • بعد روی Delete All ضربه بزنید.

انتخاب خود را با ضربه زدن روی Delete Forever تایید کنید.

چگونه سطل زباله را در یادداشت های صوتی (Voice Memos) خالی کنیم؟

یادداشت های صوتی شما در یک لحظه حذف خواهند شد.

چگونه سطل زباله را در برنامه Files خالی کنیم؟

برنامه Filesدر آیفون می‌توانند عملاً هر چیزی را که در دستگاه خود ذخیره می‌کنید را در خود ذخیره کند. این می تواند شامل چندین نوع فایل مختلف باشد که شامل عکس، فیلم، اسناد PDF یا هر نوع فایل دیگری می شود. همچنین ممکن است برنامه های شما فایل های خود را بر اساس نحوه کار با آنها ذخیره کنند.در اینجا نحوه خالی کردن سطل زباله برای Files در آیفون آمده است:

 • برنامه Files را در آیفون خود باز کنید.
 • روی Browse در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید.
 • روی Recently Deleted ضربه بزنید.
 • تمام فایل های اخیراً حذف شده شما روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود.
 • روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و Select را انتخاب کنید.
 • روی تمام فایل هایی که می خواهید برای همیشه حذف شوند ضربه بزنید.
 • روی Delete ضربه بزنید. با ضربه زدن مجدد بر روی Delete اقدام خود را تایید کنید.

چگونه سطل زباله را در برنامه Files خالی کنیم؟

با این کار تمام فایل های سطل زباله انتخابی شما برای همیشه حذف می شوند.


حتما بخوانید: پنهان و مخفی کردن مخاطبین و شماره تماس در آیفون با 7 روش ساده


پاک کردن سطل زباله گالری آیفون

چگونه سطل زباله را در برنامه Photos خالی کنیم؟

مواقعی وجود دارد که روی چندین عکس از یک شی کلیک کرده اید. شما ممکن است تمام موارد ناخواسته را در حالی که عکس های مورد نظر خود را حفظ می کنید، حذف کنید. همه این عکس های حذف شده در آلبوم Recently Deleted قرار می گیرند. 40 روز دیگر برای همیشه از سطل زباله حذف خواهند شد. اگر می‌خواهید عکس‌ها را حذف کنید و فضای ذخیره‌سازی آزاد کنید، می‌توانید این کار را با دنبال کردن مراحل زیر انجام دهید:

 • برنامه Photos خود را در آیفون خود باز کنید.
 • روی Albums در پایین صفحه ضربه بزنید.
 • به پایین بروید و روی Recently Deleted ضربه بزنید.
 • ممکن است لازم باشد قفل بخش را از طریق رمز عبور، شناسه لمسی یا Face ID باز کنید.
 • روی Select ضربه بزنید و سپس روی Delete All ضربه بزنید.

چگونه سطل زباله را در برنامه Photos خالی کنیم؟

نتیجه گیری:

خوب، این چند راه حل بود که می‌تواند به شما کمک کند سطل زباله‌ آیفون خود را خالی کنید و فضای ذخیره‌سازی بیشتری به دست آورید. با این حال، ممکن است متوجه شوید که آیفون یک سطل زباله متمرکز یا پوشه زباله ندارد. دقیقاً به همین دلیل است که نمی توانید تمام زباله های خود را یکجا خالی کنید. برای حذف فایل‌ها و سایر مواردی که می‌خواهید حذف کنید، باید به هر یک از برنامه‌ها بروید و پوشه‌های سطل زباله جداگانه آن‌ها را کاوش کنید.در برخی موارد، استفاده از نرم افزار اختصاصی یا برنامه ای که به شما کمک می کند سطل زباله را در آیفون خود خالی کنید، بهترین گزینه است. با این حال، هنگام انتخاب برنامه خود، مطمئن شوید که برنامه ای را انتخاب کنید که به درستی نیازهای خاص شما را برآورده کند و برنامه ای که به اندازه کافی قابل اعتماد باشد.


مطالب مرتبط:

بازیابی و ریکاوری مخاطبین حذف شده یا ناپدید شده در آیفون

آموزش ساخت، ویرایش و حذف لیست مخاطبین (contacts list) در آیفوناز
1
رای