بررسی علل و حل مشکل ارسال نشدن و تاخیر در دریافت پیام واتساپ

بررسی علل و حل مشکل ارسال نشدن و تاخیر در دریافت پیام واتساپ ممکن است بخواهیم برای فردی در واتساپ پیام ارسال کنیم اما با این مشکل مواجه می شویم که پیام ارسال نمی شود و یا به دست گیرنده نمی رسد در این واقع علت های گوناگونی وجود دارد که ما آنها را بررسی می کنیم.

احتمالا می دانید که پیام رسان واتس آپ به یکی از پرکاربردترین شبکه های پیام رسان اجتماعی در کشورمان تبدیل شده است. اگر از کاربران این برنامه هستید، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پیام ها ارسال نمی شوند و یا در هنگام دریافت پیام، نوتیفیکیشنی به شما نشان داده نمی شود. این مشکلات در بین کاربران واتس آپ بسیار شایع است. در این مقاله از وبسایت سلام دنیا قصد داریم علل ایجاد مشکل ارسال نشدن پیام در واتس اپ و روش های برطرف کردن عدم ارسال یا تاخیر در دریافت پیام ها در واتس آپ را به شکل ساده توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

علل عدم ارسال یا دریافت پیام ها در واتس اپ

به طور کلی 4 دلیل اصلی برای عدم ارسال یا عدم دریافت پیام در واتس آپ وجود دارد:

دانلود واتساپ و نحوه نصب و فعال سازی نسخه های مختلف آن

ارسال نشدن پیام در واتس اپ

1. فضای محدود ذخیره سازی برای عدم ارسال یا دریافت پیام ها در واتس آپ

فضای ناکافی در هنگام ارسال و دریافت پیام ها می تواند باعث ایجاد مشکل شود. شما باید همیشه فضای کافی در گوشی تان در اختیار داشته باشید.

2. اینترنت ضعیف برای عدم ارسال یا دریافت پیام ها در واتس آپ

اگر اتصال تان به اینترنت قطعی داشته و یا اتصال اینترنت ضعیفی داشته باشید، در عملکرد برنامه اختلال ایجاد می شود. بنابراین، قبل از استفاده از واتس آپ اطمینان حاصل کنید که از سرعت اینترنت مناسبی برخوردار هستید.

3. بلاک شدن برای عدم ارسال یا دریافت پیام ها در واتس آپ

علت این مشکل می تواند بلاک شدن شماره تان توسط یکی از مخاطبین و یا کاربران واتس آپ باشد که در این حالت امکان ارسال پیام و یا برقراری تماس صوتی برای شما وجود ندارد.  

4. نبود هویت برای عدم ارسال یا دریافت پیام ها در واتس آپ

اگر شما برای اجرا برنامه واتس آپ اطلاعات تماس یا ایمیل خود را به شکل ناقص وارد کرده باشید، امکان اختلال در عملکرد واتس آپ وجود خواهد داشت.


حتما بخوانید: آموزش ساخت استیکر واتساپ با عکس شخصی با برنامه استیکر ساز رایگان


حل مشکل ارسال نشدن پیام در واتساپ

اگر می خواهید مشکل عدم ارسال یا عدم دریافت پیام ها از واتس آپ را برطرف کنید، ابتدا باید علت مشکل را پیدا کرده و جهت برطرف شدن آن اقدام کنید:

مشکل عدم ارسال یا عدم دریافت پیام ها از واتس آپ

  • بررسی حافظه کم گوشی: بررسی کنید که آیا حافظه کش (Cashe) یا حافظه پنهان گوشی پر شده است یا خیر. اگر این حافظه پر شود، با مشکلاتی مانند عدم دریافت پیام در واتس آپ مواجه خواهید شد.
  • بررسی تنظیمات نوتیفیکیشن گوشی: در تنظیمات واتس آپ گزینه ای وجود دارد که در صورت فعال بودن اعلان هیچ گونه پیامی به شما نشان داده نمی شود. اگر این گزینه را غیر فعال کنید، مشکل عدم دریافت پیام و اعلان ها رفع می شود. برای این منظور در قسمت تنظیمات در برنامه های واتس آپ وارد شده و در قسمت نوتیفیکیشن گزینه Block all را غیرفعال کنید.
  • بررسی تنظیمات باتری جه عدم دریافت یا ارسال پیام ها: در اکثر گوشی ها، تنظیمات مربوط به بهینه کردن مصرف باتری وجود دارد که توسط خود کاربر فعال می شود. این قابلیت در قسمت تنظیمات باتری و در قسمت power saving mode وجود دارد. این قابلیت را غیرفعال کنید تا ببینید که آیا مشکل رفع شده است یا خیر.

برطرف کردن مشکل ارسال نشدن و تاخیر دریافت پیام واتساپ


حتما بخوانید: مکان یابی و پیدا کردن افراد در واتس آپ با شماره و آیدی | ارسال لوکیشن در واتساپ


  • نصب مجدد واتس آپ یا آپدیت برنامه: اگر برنامه ها را به طور مرتب آپدیت کنید، این مشکلات را کمتر تجربه خواهید کرد و معمولا با آپدیت برنامه مشکلاتی که در نسخه قبلی برنامه وجود دارد، رفع خواهد شد. اگر با آپدیت برنامه مشکل رفع نشد، پیشنهاد می کنیم که برنامه را uninstall کرده و مجددا نصب نمایید.
سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا در خصوص علل عدم ارسال یا عدم دریافت پیام در واتس آپ صحت کرده و روش هایی را برای رفع این مشکل ارائه دهیم. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. اگر هر گونه سوالی در خصوص نحوه رفع مشکل عدم ارسال یا دریافت پیام در واتس آپ داشتید، لطفا در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

آموزش روش فرستادن ویس، پیام و استیکر از تلگرام به واتس اپ در ایفون و اندروید

آموزش تغییر زبان واتساپ ايفون، اندروید و ویندوز

ترفند کاهش مصرف اینترنت در واتساپ برای تماس صوتی و ویدیویی

از
29
رای