روش حذف واتس اپ در اندروید و آیفون (دیلیت اکانت واتساپ)

روش حذف واتس اپ در اندروید و آیفون (دیلیت اکانت واتساپ) حذف واتس اپ یک مرحله مشکل است چون برگشتی وجود ندارد. شما چت ها و چیزهایی دیگر را از دست می دهید. با حذف واتس اپ (WhatsApp) تمام تاریخچه پیام های شما روی تلفن پاک می شوند.

واتس اپ برای ارسال پیام فوق العاده عمل می کند، اما در مواردی می تواند حرص شما را دربیاورد. پیام های گروه ها، مشکلات حفظ حریم خصوصی و متن های تصادفی کسب و کار چیزهایی هستند که می تواند اعصاب ما را بهم بریزید. همچنین وقتی می خواهیم حساب واتس اپ خودمان را حذف کنیم هم اوضاع خوب نیست. آیا باید واتس اپ را حذف کنیم؟ بعد از اینکه واتس اپ را پاک کردیم چه اتفاقی می افتد؟ در این مقاله روش حذف واتس اپ در اندروید و آیفون را به طور کامل آموزش می دهیم.

حذف کردن اکانت کاربری کار راحتی است. هنگام حذف کردن واتس اپ، همه چیز پیچیده تر و ترسناک تر می شود، چون اطلاعات زیادی را در حساب واتساپ شما وجود دارد. بنابراین وقتی شخص تصمیم به پاک کردن واتس اپ خودش می گیرد، باید درباره بعضی موارد مطمئن شود. در این پست ما سعی کردیم به همه سوالات شما در مورد حذف واتس اپ در اندروید و آیفون پاسخ بدهیم.

پاسخ به سوالات مرتبط با حذف حساب کاربری واتس اپ 

با حذف واتس اپ WhatsApp چه اتفاقی برای تاریخچه پیام و نسخه پشتیبان می افتد ؟

ایا با دیلیت اکانت واتساپ پیامها حذف میشود ؟

با حذف کامل اکانت واتساپ تمام تاریخچه پیام های شما روی تلفن پاک می شوند. شما نمی توانید واتس اپ را باز کنید و به پیام هایی که قبلاً گرفته بودید دست پیدا کنید. حتی backup یا نسخه پشتیبان روی iCloud در آیفون یا Google Drive در اندروید هم حذف می شوند، و شما نمی توانید دیگر آنها را بازیابی کنید.

حذف واتس اپ در اندروید

چه اتفاقی برای پیام های دریافت شده در واتس اپ می افتد؟

معمولاً بخاطر اینکه حساب کاربری شما در واتس اپ وجود ندارد، مردم نمی توانند به شما پیام بدهند. اگر چت شما در واتس اپ آنها باشد، آنها می توانند به شما پیام بدهند. اما می بینند که پیامشان فقط یک تیک می خورد و شما هیچوقت آن پیام ها را دریافت نمی کنید.

چه اتفاقی برای پیام های دریافت شده در واتس اپ می افتد؟

حتما بخوانید : نحوه جلوگیری از ذخیره خودکار عکس در واتساپ

بعد از حذف واتس اپ چه اتفاقی برای گروه های واتساپ می افتد؟

بعد از دیلیت اکانت واتساپ در اندروید از همه گروه های واتس اپ حذف می شوید و وقتی که این اتفاق بیفتد، بقیه اعضای گروه عبارت "ABC left" را در گروه می بینند. اگر گروهی در واتس اپ دارید، دیگر نمی توانید ادمین آن باشید و اگر گروه ادمین دیگری نداشته باشد، هر یک از اعضای گروه ممکن است به صورت تصادفی به عنوان ادمین انتخاب شود. در مواردی که شما دوباره حساب کاربری خود را فعال کنید، باید دوباره در گروه عضو شوید. همچنین شما می توانید از طریق لینک گروه به آن وارد شوید (اگر لینک گروه را دارید) یا از ادمین بخواهید تا شما را به گروه برگرداند. بخاطر اینکه همه داده ها حذف شده اند، یادآوری گروه هایی که عضو آن بودید مشکل است.

دیلیت اکانت واتساپ در اندروید

وقتی واتس اپ حذف می شود عکس پروفایل و توضیحات چه می شوند؟

از آنجایی که هر دوی آنها در سرورهای واتس اپ ذخیره می شوند تصویر پروفایل شما و توضیحات (About) از واتساپ حذف می شود. این به معنی حذف شدن عکس ها از تلفن شما نیست، فقط از واتس اپ پاک می شوند.

حذف اکانت واتساپ از طریق گوگل

بعد از پاک کردن واتس اپ تنظیمات آن چه می شود؟

با حذف واتس اپ در اندروید و آیفون بخاطر اینکه دیگر واتس اپی وجود ندارد، تنظیمات واتس اپ هم حذف می شود. هر نوع تغییراتی که در آن ایجاد کرده اید در زمان ورود مجدد به واتس اپ به حالت پیش فرض درمی آید.

اگر واتس اپ را حذف کنیم عکس ها و ویدئوها چه می شود؟

روی تلفن های اندروید، عکس ها و ویدئوهای ارسال شده در واتس اپ به صورت خودکار در تلفن ذخیره می شود، بنابراین در تلفن شما باقی می مانند. شما می توانید در قسمت گالری تلفن خود و در پوشه WhatsApp به آن دسترس پیدا کنید. اگر وقتی حساب واتس اپ شما فعال بوده است تصاویر را دانلود نکرده باشید، آنها از واتس اپ حذف می شوند.

روی آیفون، وقتی تصاویر و ویدئوها را از واتس اپ دانلود کرده باشید، روی سرورهای WhatsApp باقی می ماند. شما باید به صورت دستی گزینه Save را بزنید تا عکس ها روی تلفن شما دانلود شوند. حالا، اگر آنها را ذخیره نکرده باشید، بعد از حذف حساب از تلفن شما پاک می شوند. اما اگر آنها را در تلفن خود ذخیره کرده اید، همچنان می توانید عکس ها را در Apple Photos یا دیگر برنامه های گالری روی iPhone مشاهده کنید.   

سابقه پرداخت هزینه ها چه می شود؟

واتس اپ در بعضی کشورها هزینه دارد. اگر از واتس اپی که برای آن هزینه پرداخت کرده اید استفاده می کنید، بعد از حذف حساب واتس اپ باید دوباره هزینه را پرداخت کرده تا مجددا به واتس اپ متصل شوید.

سابقه پرداخت هزینه ها پس از حذف واتساپ چه می شود؟

حتما بخوانید : روش بازیابی و برگرداندن پیام های پاک شده واتساپ

آیا بعد از حذف واتس اپ در اندروید و آیفون دوستان می توانند چت های قبلی را ببینند؟

بله، حذف حساب کاربری شما هیچ تاثیری در چت های شما با آنها ندارد. آنها هنوز هم می توانند چت های قبلی را ببینند، مگر اینکه آنها را پاک کرده باشند.  

آیا بعد از اینکه واتس اپ را حذف کنیم پیامی که ارسال کرده ایم به مخاطب می رسد؟

بعضی وقتها به اشتباه پیامی به کسی می دهیم و فکر می کنیم پاک کردن اکانت واتس اپ مانع از رسیدن پیام به تلفن شخص گیرنده می شود. اما اینطور نیست. حتی اگر واتس اپ خود را حذف کنید، پیام برای آنها فرستاده می شود. اما، در چنین مواردی باید از گزینه Delete for everyone واتس اپ استفاده کنید. به کمک این گزینه می توانید پیام هایی که در یک ساعت گذشته ارسال شده را قبل از خوانده شدن حذف کنید.

آیا حساب واتس اپ حذف شده در تلفن دوستان دیده می شود؟

اگر دوستان شما چت های قبلی را داشته باشند، ممکن است متوجه شوند ابتدا عکس پروفایل شما حذف می شود. اما پیام های رد و بدل شده روی تلفن باقی می ماند. با این حال، About و last seen (اگر فعال باشد) پاک می شود. در صورتی که مکالمه ای بین شما و دوستان نباشد، آنها در تلفن های اندروید کنار نام شما گزینه Invite را می بینند. در آیفون، شما در لیست واتس اپ تلفن آنها دیده نمی شوید.

حذف واتس اپ در اندروید

آیا هنگام حذف اکانت واتس اپ به دوستان هم اطلاع می دهد؟

نه، واتس اپ پیامی مبنی بر حذف کاربر به دوستان او نمی فرستد. با این حال، اگر شما در گروه واتس اپ عضو باشید، بقیه اعضای گروه "ABC left" را می بینند. ممکن است مجبور شوند بیشتر جستجو کنند تا متوجه شوند که شما حساب واتس اپ خودتان را حذف کرده اید.

حذف اکانت واتساپ از طریق گوگل

چطور بفهمیم که چه کسی WhatsApp خود را پاک کرده است؟

برای شروع گروه های مشترک را بررسی کنید. اگر شخص از این گروه ها خارج شده باشد، اولین سرنخ شماست. چت های بین خودتان را باز کنید (اگر وجود دارد). به دنبال عکس پروفایل و About باشید. اگر هر دو پاک شده باشند پس این احتمال وجود دارد. در مرحله بعد، سعی کنید به او در واتس اپ پیام بدهید و آن مخاطب خاص را پیدا کنید.

  • اگر تلفن شما اندروید است و در کنار نام مخاطب مورد نظر گزینه Invite را دیدید، پس اکانت او از واتس اپ حذف شده است.  
  • در آیفون اگر در هنگام شروع مکالمه نام مخاطب در اکانت های واتس اپ وجود نداشت، نشان دهنده خروج شخص از واتس است. به این معنی که آن حساب کاربری حذف شده است. علاوه بر این در تلفن های آیفون در صورتی که بخواهید از واتس اپ تماس تلفنی برقرار کنید با خطا مواجه می شوید.

حذف اکانت واتساپ با لینک مستقیم

حتما بخوانید : تفاوت واتساپ بیزینس با واتساپ معمولی چیست؟

آیا واتس اپ حساب های غیر فعال را از بین می برد؟

بله، اگر برای 120 روز یعنی چهار ماه هیچ فعالیتی در واتس اپ نداشته باشید، واتس اپ حساب شما را حذف می کند. وقتی واتس اپ حساب را حذف می کند، همه مواردی که در بالا گفتیم صدق می کند. چه شما حساب خود را حذف کنید یا واتس اپ، اتفاقاتی که می افتد و تا اینجا گفتیم یکسان است.

آیا شما می توانید حساب کاربری خودتان را دوباره فعال کنید و بعد از دوباره فعال کردن واتس اپ چه اتفاقی می افتد؟

بله و خیر. اینکه شما با استفاده از همان خط تلفن بتوانید یک اکانت تازه بسازید، با دوباره فعال کردن حساب قبلی فرق دارد. به این دلیل که مجبور خواهید شد به عنوان دارنده حساب جدید، دوباره شروع کنید. هر چیزی که حذف شد دیگر برنمی گردد. این مانند ایجاد یک حساب واتس اپ جدید با همان شماره تلفن خواهد بود. شما باید تنظیمات را مطابق با اولویت خود تنظیم می کنید و دوباره در گروه ها عضو شوید.

برخلاف فیسبوک یا اینستاگرام که باید دوباره مخاطبان را پیدا کرد و فالو کرد، در واتس اپ اینطور نیست. وقتی شما واتس اپ خود را دوباره فعال می کنید، به طور خودکار در لیست تماس های واتس اپ همه افرادی که شماره تلفن شما را داشته باشند، ظاهر می شوید. با این حال، شما هیچ کدام از پیام های حذف شده قبلی را نخواهید داشت.

چگونه حساب واتس اپ را حذف کنیم؟

شما می توانید اکانت را از برنامه های تلفن خودتان حذف کنید. این کار از طریق WhatsApp web انجام نمی شود. در اینجا مراحل حذف واتس اپ در اندروید و آیفون را می گوییم:

مرحله 1: در تلفن اندروید، روی نماد سه نقطه ای که در بالا وجود دارد بزنید و Settings را انتخاب کنید.

روش حذف اکانت واتساپ در اندروید

در آیفون، روی گزینه Settings بزنید.

روش حذف اکانت واتساپ در آیفون

مرحله 2: روی گزینه Account بزنید و Delete my account را انتخاب کنید.

پاک کردن حساب کاربری واتس آپ

مرحله 3: از شما خواسته می شود که شماره تلفن خودتان را وارد کنید. سپس، Delete my account را بزنید.

مراحل حذف اکانت واتساپ در گوشی های هوشمند

توجه: داشتن دسترسی به شماره تلفن برای حذف WhatsApp الزامی است.

بعد از اینکه حساب کاربری را حذف کردید برنامه واتس اپ تلفن چه می شود؟

بعد از حذف حساب واتس اپ، برنامه روی تلفن شما باقی می ماند. با باز کردن دوباره برنامه، از شما خواسته می شود که حساب کاربری بسازید. برای حذف برنامه باید آن را از تلفن خود uninstall کنید.

به طور خلاصه

با حذف واتس اپ در اندروید و آیفون موارد زیر اتفاق می افتد:

  • همه موضوعات چت شما پاک می شوند.
  • نسخه پشتیبان (backup) در iCloud و Google Drive شما حذف می شود.
  • شما از گروه های واتس اپ حذف می شوید. شما دیگر نمی توانید ادمین گروهی باشید.
  • اطلاعات حساب کاربری شما و عکس پروفایل حذف می شود.
  • سابقه پرداخت هزینه و حساب مرتبط با شما حذف می شود.
  • تنظیمات WhatsApp ریست می شود.

جایگزین ها برای حذف حساب واتس اپ

حذف واتس اپ یک مرحله مشکل است چون برگشتی وجود ندارد. شما چت ها و چیزهایی دیگر را از دست می دهید. اگر می خواهید به طور موقت واتس اپ را کنار بگذارید، می توانید برنامه آن را از تلفن خود حذف کنید. این کار با حذف حساب کاربری متفاوت است زیرا اطلاعات شما پاک نمی شوند. در مواردی که می خواهید شماره تلفن خودتان را تغییر دهید و به همین دلیل می خواهید حساب خود را حذف کنید، راه های جایگزین وجود دارد. شما می توانید از ویژگی change number در واتس اپ استفاده کنید.

آیا وقتی کسی در واتس اپ شما را اذیت می کند و به این خاطر می خواهید حساب کاربری خودتان را حذف کنید، در این موارد می توانید شخص را بلاک کنید. در این صورت او نمی تواند به شما پیام بدهد.

از
4
رای