تفاوت واتساپ بیزینس با واتساپ معمولی چیست؟

تفاوت واتساپ بیزینس با واتساپ معمولی چیست؟ همان گونه که از نام WhatsApp Business پیداست، فیس بوک این نسخه از واتساپ را برای کسب و کار طراحی کرده است. این نسخه برای کسب و کارهایی طراحی شده است که می خواهند فوری و رسمی با مشتریان شان ارتباط برقرار کنند.

نسخه بیزینس یا کسب و کار واتساپ از زمانی که فیس بوک به طور رسمی درباره آن اطلاع رسانی نموده، خبرساز شده است. در سال 2018 ما نهایتاً نسخه کسب و کار واتساپ را مشاهده کردیم. شما می توانید این نسخه واتساپ را از Google Play Store دانلود کنید. اما ممکن است از خودتان بپرسید تفاوت نسخه های عادی و بیزینس واتساپ در چیست؟ آیا هیچ ویژگی خاصی را در نسخه کسب و کار آن دریافت می کنید که در نسخه اصلی آن موجود نمی باشد؟ سوالات زیادی ممکن است به ذهن شما خطور کند و ما در اینجا تفاوت بین این دو نسخه را توصیح خواهیم داد.

نسخه کسب و کار واتساپ یا بیزینس (WhatsApp Business) چیست؟

همان گونه که از نامش پیداست، فیس بوک این نسخه از واتساپ را برای کسب و کار طراحی کرده است. این نسخه برای کسب و کارهایی طراحی شده است که می خواهند فوری و به شیوه ای رسمی با مشتریان شان ارتباط برقرار کنند. وقتی شما این نسخه را راه اندازی می کنید، مسیری را برای ارائه و حفظ به روزرسانی ها فوری برای مشتریان تان ایجاد می نمایید.

نسخه کسب و کار واتساپ (WhatsApp Business) چیست؟

تفاوت های کلیدی بین نسخه های اصلی وبیزینس واتساپ

اولین چیزی که باید بدانید این است که هر دو نسخه شبیه یکدیگر بوده و رابط کاربری آنها نیز بسیار مشابه می باشد. با این وجود، آرم های دو نرم افزار با یکدیگر تفاوت دارند. شما باید یک پروفایل کاری برای استفاده از نسخه کسب و کار واتساپ با ارائه اطلاعاتی مانند:

  • توصیف کسب و کار
  • وب سایت
  • آدرس

ایجاد نمایید. ویژگی هایی مانند انتقال گفتگو می تواند در نسخه کسب و کار واتساپ در دسترس قرار بگیرد. شما می توانید هر دو نسخه نرم افزار را بر روی دستگاه خود داشته باشید اما شماره تلفن های همراه ثبت شده در آنها باید متفاوت باشد. یک ویژگی جالب در نسخه کسب و کار این است که به کاربران خود اجازه می دهد تا حساب کاربری کسب و کار واتساپ را با استفاده از شماره تلفن ثابت ایجاد نمایند و این چیزی است که در نسخه اصلی واتساپ امکان پذیر نمی باشد.

بعضی از ویژگی هایی که انتظار می رود بزودی در نسخه کسب و کار واتساپ در دسترس قرار بگیرند عبارتند از پاسخگویی و تحلیل خودکار که برای کاربران بسیار مفید خواهد بود. نسخه کسب و کار امکانات زیادی در اختیار کسب و کارها و مشتریان قرار می دهد. ویژگی ها به آن اضافه شده و بهبودهایی در آن بوجود آمده است و نهایتاً، بزودی کل نرم افزار شکل خواهد گرفت.

تفاوت های نسخه اصلی و کسب و کار واتساپ

نتیجه گیری

معرفی نسخه بیزینس واتساپ تصمیمی خوشایند توسط فیس بوک محسوب می شود. برای افراد مهم است که زندگی شخصی و کاری مجزا داشته باشند. نسخه های اصلی و کسب و کار واتساپ این امکان را به شما می دهند. تنها تفاوت کلیدی بین دو نرم افزار این است که هدف هر کدام از آنها با دیگری تفاوت دارد. ویژگی های جدیدی که قرار است به نسخه کسب و کار واتساپ بزودی اضافه شوند، ممکن است آن را کمی بیشتر از نسخه اصلی واتساپ که در دسترس کاربران عادی قرار دارد، متمایز سازد.