10 نکته و ترفند کاربردی برای حرفه ای شدن در برنامه واتساپ

10 نکته و ترفند کاربردی برای حرفه ای شدن در برنامه واتساپ برنامه واتس آپ دارای برخی از ویژگی های بسیار خوب است، از بوک مارک (علامت گذاری) کردن پیام ها، یا حتی خواندن پیام ها به طور مخفی، این نکته ها و ترفندها به شما در حرفه ای شدن در برنامه واتس آپ کمک می کند.

واتس آپ محبوب ترین برنامه پیام رسان جهانی است که بیش از 1.5 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. بسیاری از بریتانیایی ها امروزه از آن به عنوان شکل اصلی ارتباط با دوستان و خانواده استفاده می کنند. این برنامه دارای برخی از ویژگی های بسیار خوب است، اما ممکن است برخی از ویژگی های خوب آن را ندانید. از بوک مارک (علامت گذاری) کردن پیام ها، یا حتی خواندن پیام ها به طور مخفی، این نکته ها و ترفندها به شما در حرفه ای شدن در برنامه واتس آپ کمک می کند.

10 نکته و ترفند کاربردی برای حرفه ای شدن در برنامه واتساپ

1. پیام های صوتی بدون استفاده از دست ضبط کنید

پیام های صوتی راه فوق العاده ای برای تعریف کردن داستان ها برای دوستان و خانواده در زمانی است که وقت کافی برای ارسال پیامک متنی ندارید. اما، همچنین می توانید بدون استفاده از دست پیامک صوتی ضبط کنید. واتس آپ گفت: «آیا می دانستید که اگر میکروفون را نگه داشته و به سمت بالای صفحه بکشید، عملکرد ضبط صدا را بر روی حالت «ضبط کردن» قفل می کند و این امکان را برای شما فراهم می کند تا پیام های خود را بدون استفاده از دست ضبط کنید؟ «هنگامی که ضبط پیام را به اتمام رساندید، کافی است تا دکمه ارسال را فشار دهید».

ترفندهای واتساپ

2. پیام های اصلی خود را علامت گذاری کنید

وقتی می خواهید دنبال چیزی در تاریخچه چت خود بگردید، می توانید از تابع جست و جو استفاده کنید، اما معمولا چیزی که بعدا به دنبال آن می گردید واقعا نیاز به ترفند دارد. راهی برای نشانه گذاری پیام های کلیدی وجود دارد تا مطمئن شوید که می توانید آنها را به راحتی در آینده پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر دوستتان آدرس جدیدش را برای شما می فرستد، از این طریق می توانید سریعا برگشته و در صورت نیاز آن را جست و جو کنید.

واتس آپ می گوید: «از عملکرد پیام «star» استفاده کنید که از این طریق می توانید پیام های کلیدی را علامت گذاری کرده تا در یک مکان مرکزی مجددا مشاهده کنید. تنها کافی است بر روی پیامی که می خواهید، نشانه گذاری کنید و سپس بر روی آیکن «star» ضربه بزنید. برای کاربران تلفن های آیفون، می توانند با رفتن به تنظیمات و پیام های ستاره دار، تمام پیام های ستاره دار خود را پیدا کرده یا روی نام چت خود کلیک کنند و روی «پیام های ستاره دار» ضربه بزنند.

3. تنظیم وضعیت خودتان برای هر مناسبت

ممکن است با به روز رسانی برای دوستان از طریق وضعیت ها در فیسبوک آشنا باشید، اما می توان از همین روش در واتساپ برای گفتن یک چیز به تمام مخاطبین در یک مرتبه استفاده کرد. واتس آپ توضیح می دهد: می توانید «about status» را در گزینه های از قبل موجود تنظیم کنید، یا برای هر فعالیتی که ممکن است انجام دهید، خودتان یک مورد جدید ایجاد کنید». برای انجام این کار، به قسمت تنظیمات بروید، (روی نام خود ضربه بزنید) در قسمت «about» و سپس «Status» و یکی از گزینه های از قبل موجود را انتخاب کنید یا برای شخصی سازی آن، بر روی قسمت اصلاح (Edit) کلیک کنید، هر گونه گزینه های از پیش موجود را انتخاب کرده و با جهانیان، کاری را که در حال حاضر انجام می دهید، به اشتراک بگذارید.

ترفندهای بی نظیر واتساپ که باید بدانید

4. تلفن خود را کنار بگذارید، اما هنوز هم آنلاین باشید

اگر واقعا نیاز دارید تا با مردم در تماس باشید، راهی برای چک کردن پیام ها بدون حتی لمس کردن تلفن همراه تان وجود خواهد داشت.واتس آپ گفت: «برنامه دسک تاپ واتساپ را دانلود کنید، که مکالمات شما را از طریق کامپیوتر منعکس می کند. این بدان معنا است که می توانید پیام های عادی واتس آپ خود، عکس ها و گیف ها را از کامپیوتر خود ارسال کنید، اما اکنون زمان انجام آن دو برابر سریع تر شده است».

5. مکالمات خود را با استفاده از استیکرها ارتقاء دهید

اگر می خواهید مکالمه خود را بهتر کنید، استیکرها اغلب جایگزین های سرگرم کننده ای برای ایموجی ها هستند. واتس آپ گفت: «هنگامی که یک مکالمه راحت دارید، در کنار فیلدی که متن را وارد می کنید، یک نماد مربع کوچک با صفحه جانبی تاشو وجود دارد. وقتی بر روی آن کلیک می کنید، استیکرها را نمایش می دهد- اما می توانید موارد بیشتری را اضافه کنید! 

نکته های مهم برای حرفه ای شدن در واتساپ

6. پیام های خود را در واتساپ در حالت فوق العاده پنهانی بخوانید

گاهی اوقات شما می خواهید بدون اینکه دوستتان بداند، ببینید که چه پیامی ارسال کرده است. می توانید «خواندن دریافت کننده متن» (Read Receipts) را پنهان کرده، اما پس از انجام این کار قادر به دیدن اینکه او نیز پیام شما را خوانده است، نخواهید بود. با این وجود، یک جایگزین زیرکانه وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا پیام شخص را به طور کامل خوانده و از تیک های آبی خوردن پیام ها (به معنی تیک خوانده شدن پیام ها) جلوگیری کنید. واتس آپ توضیح می دهد: «اگر می بینید که پیام روی صفحه قفل آیفون شما آمده است، کمی روی پیام بر روی صفحه فشار وارد کنید و آن متن کامل را بالا می آورد، اما برای شخص دیگر این گونه به نظر می رسد که شما پیام را نخوانده اید. مخفیانه!

7. مهم ترین دوستان یا گروه های خود را پین کنید (بچسبانید)

اگر کاربر برنامه واتساپ هستید، مجبور خواهید بود تعدادی چت مختلف را به طور هم زمان انجام دهید، بنابراین یافتن گروه های مورد علاقه خودتان در هنگام جست و جو لیست مکالمات دشوار است. حتی می توان به راحتی پیام را برای گروه اشتباهی ارسال کرد. اما در واقع راهی وجود دارد که مکالمه آنها را در بالای صندوق پیام های خود بچسبانید (پین کنید). واتس آپ گفت: «بر روی آیفون، به سمت راست گپ مورد نظر خود بکشید و بر روی «پین» ضربه بزنید. در گوشی اندروید، بر روی چت ضربه زده و آن را نگه دارید و سپس بر روی نماد پین ضربه بزنید.

تکنیک های جالب واتساپ محبوبترین پیام رسان

8. مجددا کنترل گروه های خود را به دست آورید

نام گروه چت و عکس نماد آن بسیار مهم است. گاهی اوقات اعضاء گروه آن را تغییر می دهند، و اگر با آنها موافق نباشید، بدون جار و جنجال به پا کردن نمی توانید واقعا کاری انجام دهید. اگر مدیر گروه باشید، راهی برای تغییر تنظیمات گروه وجود دارد، بنابراین فقط خودتان مجاز به انجام تغییرات هستید. واتس آپ گفت: «می توانید تنظیمات گروه را تغییر دهید، به طوری که فقط مدیر مجاز به تغییر اطلاعات گروه باشد. برای انجام این کار، روی نام گروه خود کلیک کنید و به تنظیمات گروه بروید؛ اطلاعات گروه را ویرایش کنید».

9. دریابید که با چه کسی بیشتر صحبت می کنید

اگر تا به حال به این مساله فکر کرده اید که شخص مورد علاقه تان در واتس آپ چه کسی است، از شنیدن اینکه می توانید مستقیما این مساله را پیدا کنید، خوشحال می شوید. واتس آپ می گوید: «می توانید دریابید که برای چه کسی بیشترین پیام را ارسال می کنید و با هر شخصی که صحبت کرده اید، چه میزان فضای ذخیره سازی را اشغال می کند. استفاده از داده ها و ذخیره سازی، استفاده از ذخیره سازی، انتخاب مخاطب».

ویژگی های عالی پیام رسان واتس آپ

10. مدیریت کنید که چه کسی شما را به گروه اضافه می کند

اگرچه چت های گروهی یک روش خوب برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده هستند، اما هیچ چیز آزاردهنده تر از اضافه شدن به گروه چتی که هیچ آشنایی با آن ندارید، نیست. واتس آپ اخیراً قابلیت مدیریت افرادی که شما را به گروه ها اضافه می کنند، افزوده است. واتس آپ افزود: «برای اطمینان از اینکه تنها به گروه هایی که می خواهید، می پیوندید، می توانید تنظیمات اجازه گروه خود را مدیریت کنید».

از
0
رای