آموزش دانلود و نصب گوگل کروم برای اندروید و آیفون گام به گام

آموزش دانلود و نصب گوگل کروم برای اندروید و آیفون گام به گام آموزش نصب و دانلود گوگل کروم برای اندروید ؛ دانلود و نصب برنامه گوگل کروم (Google Chrome) برای آیفون به صورت مرحله به مرحله و ساده با لینک دانلود را در سلام دنیا بیاموزید.

گوگل کروم ( Google Chrome) در حال حاضر به عنوان مرورگر اصلی توسط بیش از سه میلیارد کاربر در سراسر جهان استفاده می شود. خب، اگر شما هم می خواهید این مرورگر را روی تلفن همراه خود نصب کنید، کافی است چند مرحله ساده را انجام دهید. کاربران اندرویدی می‌توانند گوگل کروم را از پلی استور دانلود کنند و از آنجا روی گوشی یا تبلت خود نصب کنند. کاربران آیفون یا آیپد او اس می توانند این مرورگر را از طریق اپ استور دانلود کنند. آخرین نسخه مرورگر کروم با تمام سیستم عامل های تلفن همراه سازگار است. در این مطلب سلام دنیا، به شما روش دانلود و نصب گوگل کروم برای اندروید و آیفون به صورت مرحله به مرحله آموزش دادیم. با ما همراه باشید.

نحوه دانلود گوگل کروم برای تلفن همراه یا تبلت

گوگل کروم مرورگر فوق العاده ای است چون از تمامی سیستم‌ عامل‌ها، چه کامپیوتر شخصی یا گوشی هوشمند پشتیبانی می‌کند. می توانید برنامه گوگل کروم را از طریق فروشگاه های برنامه که برای سیستم عامل تلفن هوشمندتان وجود دارد مانند اندروید یا آی او اس یا آیپد او اس دانلود کنید.

سیستم عامل اندروید برای دانلود برنامه هایش فروشگاهی به نام Google Play دارد و سیستم عامل آی او اس یا آیپد او اس فروشگاهی ای به نام App Store Apple را دارد که منبع همه برنامه‌های رسمی آنها است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به سادگی گوگل کروم را جستجو کرده و آن را از فروشگاهای برنامه ها دانلود کنید.


حتما بخوانید: نحوه فعال کردن حالت شب گوگل کروم در اندروید


یکی از دوستان من تلفن قدیمی خود را فرمت کرد و برای دانلود همه برنامه های اصلی، به خصوص برنامه گوگل کروم به کمک نیاز داشت. من با استفاده از مراحل ساده به او کمک کردم تا این کار را انجام دهد.

دانلود گوگل کروم برای سیستم عامل اندروید

می توانید به راحتی برنامه گوگل کروم را برای گوشی ها و تبلت های اندرویدی از طریق فروشگاه Google Play دانلود کنید. مرورگر کروم برای دانلود رایگان در دسترس است و همچنین از تمامی نسخه های سیستم عامل اندروید نیز پشتیبانی می کند.

البته توجه داشته باشید که هر دستگاه اندرویدی از قبل گوگل کروم را به عنوان GApps یا پکیج اپلیکیشنهای کاربردی گوگل در خود دارد. با این حال، رام سفارشی مانند Lineage OS ، Pixel Experience OS و غیره ممکن است مرورگر کروم نداشته باشد.

برای دانلود و نصب برنامه گوگل کروم (Google Chrome) در تلفن ها و تبلت های اندرویدی مراحل زیر را دنبال کنید:

دانلود گوگل کروم برای اندروید

 • برنامه Google Play را در تلفن یا تبلت اندرویدی خود باز کنید.
 • Google Chrome را جستجو کنید.
 • Google Chrome را از نتایج جستجو انتخاب کنید.
 • روی دکمه Install در صفحه Google Chrome ضربه بزنید.
 • Google Chrome دانلود می شود و نصب آن به طور خودکار به پایان می رسد.
 • پس از اتمام نصب، دکمه Open را فشار دهید.

اگرچه گوگل کروم مرورگر پیش‌فرض دستگاه‌های اندرویدی است، اما ممکن است آن را به صورت دستی یا به اشتباه حذف کردید. بنابراین، در چنین شرایطی، می توانید مرورگر را از طریق فروشگاه گوگل روی گوشی نصب کنید. چندین ویژگی و تجربه کاربری وجود دارد که استفاده از دستگاه های اندرویدی را آسان می کند.

دانلود برنامه گوگل کروم (Chrome Google) برای سیستم عامل iOS

گوگل مرورگر کروم را حتی برای دستگاه های iOS مانند آیفون و آیپاد گسترش داده است. می توانید برنامه گوگل کروم برای iOS را به صورت رسمی از اپ استور دانلود کنید.

برای دانلود و نصب برنامه گوگل کروم (Google Chrome) برای آیفون و آیپاد مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برنامه App Store را در دستگاه iOS خود (ایفون یا آیپاد) باز کنید.
 • در نوار جستجو Google Chrome را جستجو کنید.
 • صفحه جزئیات برنامه Google Chrome را باز کنید.
 • دکمه GET را فشار دهید.
 • از طریق Touch ID یا Passcode نصب Google Chrome را تایید کنید.
 • Google Chrome شروع به دانلود و نصب را تمام می کند.
 • دکمه OPEN را فشار دهید تا برنامه برای اولین بار اجرا شود.

دانلود و نصب گوگل کروم برای آیفون

همچنین می‌توانید بدون داشتن حساب کاربری Google از Google Chrome در گوشی آیفون‌ خود استفاده کنید. اما پس از آن برای دسترسی به برخی از ویژگی ها با محدودیت هایی رو به رو خواهید شد. بنابراین، می‌توانید با ورود به حساب کاربری Google یا با ایجاد یک حساب کاربری جدید، غیرفعال بودن تمام ویژگی‌ها را فعال کنید.

 دانلود و نصب برنامه گوگل کروم (Google Chrome) برای آیفون

نحوه دانلود گوگل کروم (Google Chrome) برای iPadOS

مرورگر گوگل کروم از آیپد او اس(iPadOS)  که به تازگی در اواخر سال 2019 معرفی شده است نیز پشتیبانی می کند. iPadOS که یک سیستم عامل جدید برای iPad است با برنامه های iOS سازگار است. می‌توانید گوگل کروم را برای iPadOS به‌طور رسمی از همان فروشگاه اپلیکیشن دستگاه‌های iOS دانلود کنید.

برای دانلود و نصب همزمان گوگل کروم در iPad این مراحل را دنبال کنید:

 • App Store را در iPadOS خود باز کنید.
 • Google Chrome را در App Store جستجو کنید.
 • صفحه Google Chrome را باز کنید.
 • برای دانلود برنامه در iPadOS، دکمه GET را فشار دهید.
 • از طریق Touch ID یا Passcode نصب برنامه را تایید کنید.
 • Google Chrome دانلود می شود و بصورت خودکار نصب را به پایان می رساند.
 • بعد از نصب برنامه، دکمه OPEN را فشار دهید تا برنامه گوگل کروم در iPad اجرا شود.

دانلود گوگل کروم برای آیپد

بعد از اینکه نسخه های جدید گوگل کروم که با iPadOS سازگاری پیدا کردند، بین کاربران آیپد نیز محبوبیت پیدا کردند. می‌توانید با انجام مراحل آسان آن را بر روی iPad خود نصب کنید و با ورود به حساب کاربری Google می‌توانید به تعداد وسیعی از ویژگی‌های آن دسترسی داشته باشید.

Google Chrome برای همه گوشی ها دانلود و پشتیبانی می کند. همچنین می‌توانید این برنامه را برای کامپیوترها و لپ‌تاپ‌های دارای سیستم‌عامل Windows، Mac یا Linux هم دانلود کنید. این برنامه برای استفاده رایگان است و بر اساس پروژه مرورگر Chromium منبع باز طراحی شده است.

نحوه دانلود گوگل کروم (Google Chrome) برای iPadOS

سوالات متداول

چگونه مرورگر کروم را برای گوشی های اندروید دانلود کنیم؟

برای دانلود مرورگر کروم در گوشی های اندرویدی باید به فروشگاه پلی استور مراجعه کنید و گوگل کروم را در آنجا جستجو کنید. روی تب نصب بزنید و از برنامه استفاده کنید.

آیا می توانم مرورگر کروم را در iPad خود دانلود کنم؟

بله، مرورگر کروم با سیستم عامل iOS سازگار است و از این رو برای iPad نیز قابل نصب است.

مراحل دانلود مرورگر کروم در آیفون چیست؟

گوگل کروم را می توان از طریق اپ استور در گوشی های آیفون نصب کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به اپ استور بروید و مرورگر کروم را جستجو کنید و روی Get کلیک کنید. با این مراحل ساده، کروم بر روی آیفون شما نصب می شود.

سخن پایانی: گوگل کروم را نصب کنید

گوگل کروم پرکاربردترین مرورگر در سراسر جهان شناخته شده است. همه کاربران استفاده از آن را دوست دارند. چه کاربر اندروید یا کاربر iOS باشید، همه برنامه Google Chrome را روی دستگاه‌های خود نصب کرده‌اند. گوگل کروم به دلیل ویژگی های زیادی که دارد در مدت زمان کوتاهی به محبوبیت خوبی دست پیدا کرده است. با این حال، بسیاری از کاربران نمی دانند که چگونه Google Chrome را دانلود و بر روی دستگاه های خود نصب کنند.

برای راهنمایی چنین افرادی این مطلب را ارائه کرده ایم. علاوه براین این مطلب به دوست من کمک کرد تا برنامه Google Chrome را روی آیفون خود نصب کند. اگرچه در گوشی آیفون از قبل مرورگر سافاری (Safari) نصب شده است، اما بعضی از کاربران همچنان ترجیح می دهد از مرورگر کروم استفاده کنند.

اگر سؤالی دارید یا با مشکل برای نصب گوگل کروم در تلفن های هوشمند یا تب لت های مواجه هستید، به ما اطلاع دهید. اگر ایده ای در مورد نحوه دانلود گوگل کروم در تلفن همراه یا تبلت دارید؟ لطفاً در قسمت نظرات آن را بنویسید. اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


مقالات مرتبط:

آموزش تغییر زبان گوگل کروم در ویندوز و اندروید

رفع مشکل کار نکردن گوگل مپ در آیفون با 8 ترفند ساده
 

از
4
رای