نحوه عکاسی از آسمان شب [ماه و ستاره] با دوربین موبایل با 4 ترفند

نحوه عکاسی از آسمان شب [ماه و ستاره] با دوربین موبایل با 4 ترفند چگونه با دوربین گوشی از آسمان شب عکس بگیریم؛ ترفندهایی نحوه عکاسی از آسمان شب با موبایل و عکس گرفتن از ماه با گوشی؛ دیدن ستاره ها با دوربین گوشی در سلام دنیا بیاموزید.

دوربین‌های گوشی‌های هوشمند نسبت به روزهای اولیه پیشرفت زیادی داشته‌اند. حالا می‌توانید در نور کم عکس‌های بسیار خوبی بگیرید، اما شرایط نور کم برای عکس گرفتن از اسمان شب چطور؟ اگر چند ترفند را یاد بگیرید، عکاسی از ماه و ستارگان با تلفن همراه امکان پذیر خواهد شد. بزرگ‌ترین عامل محدودکننده دوربین‌ گوشی های اندروید و آیفون در عکاسی از آسمان شب، اندازه سنسور و لنز آنها است. برای حل این مشکل، در این مطلب سلام دنیا، برخی ترفندهای نرم افزاری برای عکاسی از آسمان شب با موبایل وجود دارد که اپلیکیشن های عکاسی از آنها استفاده می کنند. با این حال، حتی با دانستن این ترفندها، به ابزارهایی برای گرفتن عکس های واقعاً چشمگیر از فضا با تلفن هوشمند نیاز دارید.

نحوه عکاسی از آسمان شب با موبایل (دوربین گوشی)

1. عکاسی از آسمان شب با موبایل با استفاده از سه پایه

همانطور که بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد، مهمترین عامل برای ثبت عکس از آسمان شب، نوردهی طولانی است. این بدان معناست که گرفتن عکس چند ثانیه بیشتر طول می کشد. اما ثابت ماندن دوربین در حین این اتفاق عامل بسیار مهمی است. شما به راحتی نمی توانید تلفن را با دست خود ثابت نگه دارید، در واقع نتایج کار تار و محو می شود. بنابراین سه پایه یک وسیله ضروری برای عکاسی از آسمان شب است.


حتما بخوانید: آموزش حذف اشیا و آدم از عکس در فتوشاپ


یک سه پایه کوچک با سایز مسافرتی با پایه های انعطاف پذیر برای اتصال به اشیا عالی است و به راحتی می توان آن را در کیف قرار داد. اگر نمی‌خواهید این لوازم خیلی نزدیک خودتان باشد، پس سه پایه بلندتر می‌خواهید.

عکاسی از آسمان شب با موبایل:   استفاده از سه پایه

2. عکاسی از آسمان شب با موبایل با استفاده از حالت نوردهی طولانی یا لانگ اکسپوژر

بیایید در مورد عکس گرفتن واقعی صحبت کنیم. همانطور که گفته شد، کلید ثبت عکس از آسمان شب نوردهی طولان است.معنی ساده آن یعنی شاتر بیشتر از حد معمول باز است. بنابراین، می تواند نور بیشتری را جذب کند، که در شرایط نور کم بسیار مهم است.گوشی هوشمند شما توانایی گرفتن عکس های با نوردهی طولانی را دارد، اما این ویژگی در هر تلفن متفاوت عمل می کند. گوشی های آیفون و گوگل پیکسل دارای «Night Mode» و «Night Sight» هستند. گوشی های سامسونگ گلکسی به شما امکان می دهند نوردهی را در حالت "Pro" کنترل کنید.روش سامسونگ پیشرفته ترین روش در بین سایر گوشی ها است.

شما می توانید سرعت شاتر را بسیار دقیق تنظیم کنید. رویکرد آیفون و پیکسل بسیار ساده‌تر است. شما به سادگی این حالت را فعال می کنید و به نرم افزار دوربین اجازه می دهید بقیه کارها را انجام دهد. اگر گوشی‌های پیکسل آسمان شب را شناسایی کنند، حتی به حالت «Astrophotography» تغییر می‌کنند.در مورد آیفون، "Night Mode" به طور خودکار زمانی که شرایط نور کم شناسایی می شود فعال می شود. اگر حالت تنظیمات دستی را ترجیح می دهید، NeuralCam را برای آیفون عالی است..ویژگی "Night Mode" چیزی را که واقعاً می توانید کنترل کنید،ایجاد می کند. این برنامه 4.99 دلار است و در اپ استور دارای رتبه بالایی است.

عکاسی از آسمان شب با موبایل:    استفاده از حالت نوردهی طولانی یا لانگ اکسپوژر

3. عکاسی از آسمان شب با موبایل با انتخاب مکان مناسب

مطمئناً می‌توانید از آسمان شب در حیاط خلوت یا پارک مجاور خانه خود عکس بگیرید، اما همه مکان‌ها یکسان نیستند. عکس‌های با نوردهی طولانی نور بیشتری می خواهد، و شما می‌خواهید که این نور از آسمان باشد، نه نورهای مصنوعی اطراف،ترفند این کار این است که تا آنجا که می توانید از "آلودگی نوری اجتناب کنید، البته این کار سخت تر از آن چیزی است که فکر می کنید. حتی شهری که 30 مایل دورتر است شما است می تواند بر نور عکس شما تأثیر بگذارد.


حتما بخوانید: روش تغییر سایز گروهی عکس به طور همزمان در ویندوز 11


متأسفانه، فرار از آلودگی نوری در بیشتر مکان‌ها دشوار است. Dark Site Finder یک منبع عالی برای یافتن مناطقی با آلودگی نور کم در نواحی اطراف شما است.

عکاسی از آسمان شب با موبایل: انتخاب مکان مناسب

4. عکاسی از آسمان شب با موبایل استفاده از لوازم جانبی

بسیار خوب،تا حالا سه پایه و برنامه دوربین برای عکاسی در شب را شناختید. چند ترفند دیگر هم وجود دارد که می توانید برای به دست آوردن نتایج بهتر از انها استفاده کنید. تلسکوپ ها برای این کار عالی هستند، اما (معمولا) دوربین نیستند. پایه گوشی هوشمند به شما امکان می دهد از طریق تلسکوپ عکس بگیرید.یکی دیگر از لوازم جانبی دوربین که می تواند به بهبود کیفیت عکس های آسمان شب شما کمک کند فیلتر رنگی است. اگرچه از زمین این طور به نظر نمی رسد، اما اجرام در آسمان شب بسیار درخشان هستند. فیلترهای رنگی می توانند به کاهش روشنایی در عکس های با نوردهی طولانی کمک کنند و جزئیات بیشتری را نشان دهند.

عکاسی از آسمان شب با موبایل:  استفاده از لوازم جانبی

نتیجه گیری:

گرفتن عکس‌های عالی در نور کم با دوربین گوشی‌های هوشمند کار آسانی نیست،در واقع  عکاسی از آسمان شب در  شرایط نور کم سخت‌ترین کار است. آیا می توانید با یک دوربین واقعی رقابت کنید؟ احتمالاً نه، اما با در نظر گرفتن این ترفندها، می‌توانید عکس‌های تاثیرگذار و عالی برای اشتراک‌گذاری بگیرید.


مقالات مرتبط:

آموزش حذف بک گراند عکس در فتوشاپ ؛ سایت حذف پس زمینه عکس

آموزش تصویری بازیابی و ریکاوری عکس های پاک شده اندروید
 
 

از
7
رای