چگونه پیام را در تلگرام ترجمه کنیم؛ فعالسازی قابلیت ترجمه متن تلگرام

چگونه پیام را در تلگرام ترجمه کنیم؛ فعالسازی قابلیت ترجمه متن تلگرام چگونه پیام ها و پست را در تلگرام ترجمه کنیم ؛ با روش فعال سازی قابلیت و ویژگی ترجمه پیام در تلگرام و آموزش ترجمه متن انگلیسی به فارسی در تلگرام بدون نیاز به ربات در سلام دنیا بیاموزید.

تلگرام همیشه به برتری خود نسبت به جایگزینی برای واتس اپ می بالد. برنامه تلگرام شامل ویژگی هایی جدیدی همانند اشتراک گذاری صفحه نمایش خود در تلفن همراه و رایانه شخصی میشود. علاوه بر این ها، تلگرام قابلیتی را برای رفع موانع زبانی – امکان ترجمه پیام ها در داخل اپلیکیشن تلگرام - برای کاربرانش به ارمغان می آورد. شما میتوانید با عضویت در چندین گروه تلگرامی مبتنی بر interest-driven با افرادی که میتوانند با تایپ صحیح انگلیسی مشکل داشته باشند دوست شوید.

ویژگی جدید ترجمه متن در تلگرام به شما این امکان را می دهد که ترجمه پیام هایی را که دریافت کرده اید را به زبان غیر مادری خود بدون خارج شدن از پنجره چت خود مشاهده کنید. در این مقاله سلام دنیا، ما نحوه استفاده از این ویژگی را به شما آموزش می دهیم.

چگونه قابلیت ترجمه متن در تلگرام را فعال کنیم؟

این ویژگی در داخل تنظیمات تلگرام شما قرار دارد. قبل از فعال کردن این گزینه، اپلیکیشن تلگرام را در گوشی خود آپدیت کنید. پس از این کار مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید این قابلیت منحصر به فرد را در تلگرام فعال کنید.

دانلود تلگرام برای اندروید و ویندوز

مرحله 1: اپلیکیشن تلگرام را در اندروید یا آیفون خود باز کنید.

مرحله 2: روی سه نقطه در گوشه سمت چپ بالای نمایشگر ضربه بزنید.

ترجمه متن در تلگرام

مرحله 3: تنظیمات را انتخاب کنید.

ترجمه متن در تلگرام -  انتخاب تنظیمات

مرحله 4: به پایین صفحه و به قسمت زبان در تنظیمات بروید.

ترجمه متن در تلگرام - انتخاب زبان

مرحله 5: در بالای پنجره، گزینه Show Translate Button را تغییر دهید.

ترجمه متن در تلگرام - Show Translate Button

مرحله 6: پس از انجام این کار، تلگرام گزینه دوم را برای شما نمایان می کند. این گزینه Do Not Translate را برای شما به نمایش در می آورد و اگر پیش فرض برنامه زبان انگلیسی باشد روی انگلیسی تنظیم می شود.


حتما بخوانید: نحوه دیلیت اکانت تلگرام


مرحله 7: برای ترجمه پیام‌هایی که آن ها را به زبان خارجی مثلا به زبان دیگری مانند هلندی، دریافت می‌کنید باید زبان پیش‌فرض برنامه را تغییر دهید. در زیر گزینه‌های زبان در تنظیمات، باید یکی از زبان‌های موجود و پشتیبانی‌شده - هلندی، فرانسوی، آلمانی، عربی، بلاروسی، کاتالانی و غیره را انتخاب کنید.

ترجمه متن در تلگرام - تغییر دادن زبان پیش فرض

توجه داشته باشید که شما فقط می‌توانید این ویژگی ترجمه را از برنامه تلفن همراه خود فعال کنید. شما نمی‌توانید این کار را با استفاده از سرویس های گیرنده دسکتاپ یا نسخه وب تلگرام انجام دهید. شما باید زبان پیش فرض برنامه را در رایانه خود تغییر دهید.

نحوه ترجمه به موقع پیام ها با استفاده از تلگرام

پس از فعال‌سازی قابلیت ترجمه، تمام متن‌هایی که به زبان خارجی (پشتیبانی‌شده) دریافت می‌کنید به زبان مورد نظر شما ترجمه می‌شوند. در زمان نگارش این مقاله، ترجمه به موقع پیام تنها از طریق اپلیکیشن تلگرام بر روی موبایل در دسترس خواهد بود. تلگرام برای ارائه نتایج ترجمه از گوگل ترنسلیت استفاده می کند. پس بنابراین ممکن است که ترجمه، ترجمه ای دقیق نباشد. پیام ها ابتدا برای ترجمه به سرورهای گوگل ارسال میشوند و سپس ترجمه در تلگرام برای شما ظاهر می شود. از ارسال یا مکالمه در مورد اطلاعات حساس و مهم خودداری کنید.

مراحل ترجمه به موقع پیام ها در تلگرام

مرحله 1: در تلگرام، چتی را باز کنید که حاوی پیامی به زبان خارجی باشد.


حتما بخوانید:  آموزش فعال سازی پروکسی در تلگرام


مرحله 2: یک بار بر روی پیام ضربه بزنید. پیام را طولانی مدت فشار ندهید، در غیر این صورت مجموعه ای از ویژگی هایی دیگر برای شما ظاهر می شوند. یک منوی کوچک با گزینه های مختلف برای شما ظاهر می شود. ترجمه را از آن منو انتخاب کنید.

ترجمه متن در تلگرام - انتخاب گزینه ترجمه

مرحله 3: ترجمه به زبان انتخابی در پایین صفحه ظاهر می شود. تلگرام زبان مبدأ را به طور خودکار تشخیص می دهد.

ترجمه متن در تلگرام - در این مرحله ترجمه برای شما به نمایش گذاشته میشود

  • مرحله 4: پس از خواندن ترجمه، دکمه Close Translation را فشار دهید تا مکالمه برای شما ادامه پیدا کند.

اپلیکیشن تلگرام: iOS در مقابل Android

اگر از تلگرام در اندروید استفاده می‌کنید، هنگام ترجمه پیام، گزینه‌های محدودی خواهید داشت. شما متن ترجمه شده را فقط در یک کادر مشاهده خواهید کرد و کار زیادی نمی توانید با آن انجام دهید. شما فقط میتوانید این متن را با کشیدن انگشت خود روی آن و سپس کپی کردن آن، آن را به اشتراک‌ بگذارید.

در iOS، قابلیت ترجمه در تلگرام چند گزینه دیگر را هم به شما ارائه می دهد. به عنوان مثال، می توانید با یک ضربه ترجمه را کپی کنید. همچنین شما می‌توانید که مستقیماً از کادر ترجمه گزینه Change Language را انتخاب کنید و متن را بدون ترک مکالمه برای تغییر زبان پیش‌فرض برنامه به زبان دیگری ترجمه کنید.

آسان شدن عمل ترجمه در تلگرام

این ویژگی در تلگرام ترجمه کردن را آسان کرده است. قابلیت ترجمه تلگرام راه مناسبی را برای برقراری ارتباط با افرادی که انگلیسی یا زبان مادری شما را بلد نیستند فراهم کرده است. اگر بیشتر برای چت های معمولی در تلگرام میچرخید پس باید با آن بدون مشکل باشید. شما همچنین با یادگیری نحوه ایجاد و مدیریت پوشه‌های چت، میتوانید مطمئن شوید که همه چیز را در تلگرام مرتب و منظم نگه داشته اید.


مقالات مرتبط:

برگرداندن پیام های پاک شده تلگرام

جلوگیری از حذف دوطرفه پیام در تلگراماز
2
رای