نحوه دیلیت اکانت تلگرام؛ آموزش تصویری پاک کردن اکانت تلگرام

نحوه دیلیت اکانت تلگرام؛ آموزش تصویری پاک کردن اکانت تلگرام تلگرام یکی از پیام رسان های اجتماعی پرطرفدار است که قابلیت های زیادی دارد. اگر به هر دلیلی قصد حذف اکانت تلگرام خود را دارید، در این جا تمام نکات ضروری در خصوص نحوه حذف اکانت تلگرام توضیح داده شده است.

تلگرام یکی از پیام رسان های اجتماعی پرطرفدار با میلیون ها کاربر در کشورمان ایران است. کار با این اپلیکیشن بسیار ساده بوده و قابلیت های فوق العاده ای دارد. با این وجود، گاهی اوقات افراد بنا به دلایل شخصی تصمیم به حذف اکانت تلگرام خود می گیرند. اگر قصد دارید تا اکانت تلگرام خود را حذف کنید، در اینجا نحوه دیلیت اکانت تلگرام را به طور کامل توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

نکاتی در خصوص حذف اکانت تلگرام

قبل از اینکه اکانت تلگرام خود را حذف کنید، لازم است نکاتی را بدانید:

  • اگر اخیرا چندین مرتبه اکانت تلگرام خود را حذف کرده باشید، ممکن است سایت تلگرام تا مدتی مثلا چندین هفته اجازه دیلیت اکانت مجدد تلگرام را به شما ندهد.
  • اگر اکانت تلگرام خود را حذف کنید، تمام اطلاعات از جمله چت ها و گروه ها و کانال ها و مخاطبان حذف خواهند شد.
  • حتی اگر تصمیم بگیرید که مجددا با همان شماره اکانت تلگرام درست کنید، اطلاعات اکانت قبلی قابل بازیابی نخواهد بود.
  • اگر در حالت ریپورت قرار داشته باشید، با حذف اکانت تلگرام و مجددا وارد تلگرام شدن، مشکل ریپورت حل نشده و همچنان در وضعیت ریپورت قرار خواهید داشت.
  • حذف اکانت از داخل خود اپلیکیشن تلگرام امکان پذیر نیست و برای این کار حتما باید از مرورگر استفاده کنید.

حذف اکانت تلگرام

نحوه دیلیت اکانت تلگرام

بخش اول: حذف خودکار اکانت تلگرام

اگر برای مدت طولانی از اکانت خود استفاده نکنید، اکانت شما به طور خود به خودی حذف خواهد شد. این کار باعث می شود تا اکانت هایی که برای مدت طولانی فعالیتی در تلگرام نداشته اند، حذف شوند. حذف اکانت دارای بازه زمانی است که به انتخاب شما بستگی دارد. می توانید با انتخاب خود یک ماه، سه ماه، شش ماه و یک سال را انتخاب نمایید. برای این منظور باید وارد قسمت تنظیمات (Setting) و سپس privacy and security را انتخاب نمایید. سپس در قسمت advanced بر روی گزینه Delete my account if away for کلیک نمایید و به انتخاب خود یکی از این زمان ها را انتخاب نمایید.

بخش دوم: نحوه دیلیت اکانت در تلگرام

اگر خودتان قصد دارید که اکانت را پاک کنید، باید با استفاده از یک مرورگر وارد لینک https://my.telegram.org/auth شوید. این لینک شما را به صفحه حذف اکانت هدایت خواهد کرد. در این صفحه از شما درخواست می شود که شماره تماس خود را همراه با کد کشورتان وارد نمایید. سپس بر روی گزینه Next کلیک نمایید. اکنون کدی برای شما در تلگرام ارسال می شود که باید وارد برنامه شده و کد را کپی نمایید. کد را کپی کرده و مجددا به صفحه مرورگر خود باز گردید و کد را در فیلد Confirmation Code وارد کرده و بر روی Sign in کلیک نمایید. در صورتیکه کد را به درستی وارد کرده باشید، وارد اکانت تلگرام شده و در این مرحله می توانید گزینه delete account را انتخاب کنید. در این صفحه جدید از شما علت حذف اکانت را می پرسد. این گزینه اختیاری است و نیازی به پر کردن این فیلد نیست. در نهایت با کلیک بر روی گزینه done اکانت تان پاک خواهد شد.

نحوه دیلیت اکانت در تلگرام

بخش سوم: پاک کردن اکانت تلگرام

پاک کردن اکانت تلگرام دقیقا مشابه با نحوه دیلیت اکانت تلگرام است و با پیروی گام به گام از مراحل بخش دوم به راحتی می توانید اکانت تلگرام خود را پاک کنید.

بخش چهارم: دیلیت اکانت تلگرام کامپیوتر

برای دیلیت اکانت تلگرام کامپیوتر ابتدا باید با مرورگر خود وارد لینک https://my.telegram.org/deactivate شوید. سپس شماره موبایل خود را همراه با کد کشورتان وارد کرده و بر روی next کلیک نمایید. در این مرحله یک رمز عبور مسنجر تلگرام برای شما ارسال خواهد شد. این کد را در قسمت پسورد وارد کرده و بر روی sign in کلیک نمایید. دقت کنید که نرم افزار نسبت به حروف کوچک و بزرگ حساس است، بنابراین در وارد کردن پسورد دقت کنید. سپس صفحه جدیدی برای شما باز شده که علت حذف اکانت تلگرام را از شما می پرسد. جواب دادن به این سوال اختیاری است و می توانید بدون جواب دادن به این سوال بر روی Done کلیک نمایید. اکنون اکانت شما حذف شده است.

نحوه حدف اکانت تلگرام دسکتاپ

آیا دیلیت اکانت تلگرام بدون کد امکان پذیر است؟

دیلیت اکانت تلگرام بدون کد امکان پذیر نیست. برای حذف اکانت حتما باید از وبسایت رسمی خود تلگرام اقدام نمایید. در سایت رسمی تلگرام نیز صحبتی در خصوص حذف اکانت بدون استفاده از کد نشده است. اگر چه در برخی از وبسایت ها «نحوه دیلیت اکانت تلگرام بدون استفاده از کد» را مشاهده می کنید، اما این کار بدون داشتن پسورد امکان پذیر نبوده و اشتباه است.

آیا برنامه ای برای حذف اکانت تلگرام وجود دارد؟

اخیرا اپلیکیشن های مختلفی در مارکت های موبایلی برای حذف اکانت تلگرام عرضه شده است. با این وجود، استفاده از این اپلیکیشن ها قابل اعتماد نیست و توصیه نمی شود. اگر قصد دارید تا اکانت خود را حذف نمایید، توصیه می شود از طریق وبسایت رسمی خود تلگرام برای حذف آن اقدام کنید.

سخن آخر

اگر به هر دلیلی قصد حذف اکانت تلگرام خود را دارید، در این جا تمام نکات ضروری در خصوص نحوه حذف اکانت تلگرام توضیح داده شده است. در این مقاله سعی کردیم تا تمام نکات ضروری در خصوص نحوه حذف اکانت تلگرام هم از طریق گوشی و هم از طریق لپتاپ را به شما توضیح دهیم. 


مقالات مرتبط:

متن زیبا برای بیوگرافی تلگرام

از
12
رای