علامت volte بالای گوشی چیست؛ فعال سازی VoLTE در اندروید و آیفون

علامت volte بالای گوشی چیست؛ فعال سازی VoLTE در اندروید و آیفون VoLTE چیست؛ علامت VoLTE بالای گوشی چیست؛ چگونه VoLTE را فعال کنیم و روش فعال سازی و روشن کردن VoLTE در اندروید و آیفون معایب سرویس VoLTE در سلام دنیا بیاموزید.

امروزه روز اطمینان از فعال کردن گزینه VoLTE در گوشی همراه خود، یک ضرورت به حساب می آید و نه یک گزینه، چرا که شرکت‌های مخابراتی دیگر از شبکه‌های قدیمی‌تر خود استفاده نمی کنند. بدون فعال کردن این گزینه، کم کم متوجه خواهید شد که برقراری و دریافت تماس به طور فزاینده ای برای شما دشوار می شود. به همین دلیل مهم است که ما در این مقاله سلام دنیا، به شما نشان می دهیم که چگونه VoLTE گوشی همراه خود را روشن کنید. قبل از همه ی این ها ما با پاسخ دادن به مهمترین سوال شروع می کنیم:

VoLTE چیست؟ (علامت VoLTE بالای گوشی چیست)

VoLTE مخفف کلمه Voice over LTE می باشد. برای یک بار هم که شده، بچه‌های فناوری به ما یک نام واضح را ارائه داده‌اند. همانطور که از نامش پیداست، این فناوری به ما اجازه می‌دهد تا از طریق شبکه‌های مدرن و به روز LTE تماس‌های تلفن همراه و در نتیجه ارتباطات واضح‌تر و مطمئن‌تری نسبت به سایر شبکه‌های قدیمی مانند 3G را داشته باشیم. برای روشن کردن LTE یا VoLTE باید تنظیمات داده تلفن همراه را در تلفن خود روشن کنید. اصلاً نگران نباشید، چرا که تماس‌های VoLTE هم نیز به صورت دقیقه ای محاسبه می‌شوند و هیچ مصرفی را از داده ی شما کسر نمی کنند.


حتما بخوانید: ترفند کاهش مصرف اینترنت در واتساپ


گوشی شما به احتمال زیاد دارای قابلیت VoLTE - اگر که یک تلفن نسبتاً مدرن و جدید که مجهز به 4G یا LTE است را داشته باشید - است. با این حال، اگر این قابلیت روشن نباشد، تلفن شما نمی‌تواند از آن استفاده کند. در ادامه مطلب ما چگونگی نحوه روشن کردن VoLTE را (اگر در شبکه های پشتیبانی شده توسط Verizon که گاهی اوقات به آن HD Voice هم گفته می شود باشید) بسته به نوع تلفن همراه شما آورده ایم.

VoLTE چیست؟

نحوه روشن کردن و فعالسازی VoLTE در آیفون

1. نحوه روشن کردن VoLTE: فعال کردن VoLTE در iPhone یا iOS

 • VoLTE را در تنظیمات دستگاه های iPhone یا iOS فعال کنید.
 • روی Cellular ضربه بزنید.
 • مطمئن شوید که کلید Cellular Data در موقعیت روشن یا on قرار داشته باشد.
 • روی گزینه Cellular Data Options ضربه بزنید.
 • روی Voice & Data ضربه بزنید.
 • مطمئن شوید که گزینه 4G یا LTE انتخاب شده باشد (دارای علامت تیک باشد). اگر نه، روی آن ضربه بزنید. حتی ممکن است که به جای 4G یا LTE گزینه های دیگری همچون 4G، VoLTE On برای شما به نمایش درآیند. یا، ممکن است که در گوشی خود گزینه 5G Auto یا 5G On را داشته باشید. من خود پیشنهاد می کنم که اگر گوشی شما شامل این گزینه یعنی 5G میشود، گزینه 5G Auto را انتخاب کنید.
 • اگر یک نوار VoLTE جداگانه در گوشی شما وجود داشت، مطمئن شوید که در موقعیت روشن یا on قرار داشته باشد.

حتما بخوانید: بهترین برنامه های ضبط مکالمه در آیفون


این دستورالعمل ها برای جدیدترین نرم افزار آیفون میباشد. در نسخه‌های قدیمی‌تر، فرآیند روشن کردن VoLTE هم نیز بسیار مشابه همین مراحل می باشد.

فعالسازی VoLTE در آیفون

2. نحوه روشن کردن VoLTE : فعالسازی VoLTE در اندروید

بسته به دستگاه اندرویدی ای که استفاده می کنید، این مراحل ممکن است تا حدودی متفاوت باشند.

 • روی تنظیمات ضربه بزنید.
 • روی شبکه و اینترنت (یا اتصالات) ضربه بزنید.
 • روی تماس (یا شبکه‌های تلفن همراه، شبکه تلفن همراه یا داده تلفن همراه) ضربه بزنید.
 • روی نوع شبکه ترجیحی (یا حالت شبکه) ضربه بزنید
 • LTE و یا یا 5G را انتخاب کنید (اگر طرح داده شما شامل 5G شود) و سپس VoLTE یا HD Voice یا Enhanced Calling را فعال کنید.

روش دوم فعالسازی VoLTE در اندروید

 • به صفحه شماره گیری تلفن خود بروید.
 • روی 3 نقطه یا منو در بالا سمت راست ضربه بزنید.
 • روی تنظیمات تماس ضربه بزنید.
 • برای فعال کردن VoLTE یا HD Voice یا تماس پیشرفته روی آن ضربه بزنید.

 فعالسازی VoLTE در اندروید

آیا هنوز نتوانسته اید که VoLTE را در گوشی خود فعال کنید؟

سوال اصلی این است که چگونه VoLTE را فعال کنم؟ به دلیل تفاوت بین سیستم عامل های سازنده مختلف، پاسخ دادن به این سوال کمی سخت تر میشود. در این مقاله یک نسخه بسیار کلی از این فرآیند آمده است تا شما را در جهت درست راهنمایی کند.

 • ابتدا وارد تنظیمات شوید.
 • انتخاب بعدی احتمالاً چیزی درست مثل یکی از این گزینه ها، یعنی: خطوط شبکه های تلفن همراه، تماس یا تنظیمات تماس می باشد.
 • در این مرحله، به دنبال گزینه‌ای باشید که به VoLTE یا Voice over LTE اشاره می‌کند.
 • اگر با هر مشکلی مواجه شدید، یک جستجوی سریع در اینترنت درباره مدل تلفن و VoLTE باید همه چیز را برای شما روشن کند.

حتما بخوانید: آموزش اتصال گوشی اندروید به تلویزیون


معایب سرویس Volte 

گوشی خود را عوض کنید

متأسفانه، ممکن است که دستگاه شما اصلاً از VoLTE پشتیبانی نکند. این در صورتی رخ میدهد که شما از تلفنی قدیمی یا تلفنی استفاده کنید که از فناوری قدیمی‌تر (مثلاً 3G و حتی برخی از تلفن‌های قدیمی‌تر 4G) استفاده می‌کند. برای جلوگیری کردن از اختلالات اجتناب ناپذیر در سرویس، شما باید در اسرع وقت گوشی خود را ارتقا دهید. اگر به دنبال تلفنی هستید که ویژگی VoLTE را داشته باشد، باید بگویم که در عصر حاضر همه ی گوشی ها از این ویژگی پشتیبانی میکنند، پس نگران نباشید.

چگونه volte را فعال کنیم

سخن آخر

VoLTE مخفف کلمه Voice over LTE می باشد. این فناوری به ما اجازه می‌دهد تا از طریق شبکه‌های مدرن و به روز LTE تماس‌های تلفن همراه و در نتیجه ارتباطات واضح‌تر و مطمئن‌تری نسبت به سایر شبکه‌های قدیمی مانند 3G را داشته باشیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. می توانید نظرات و تجربیات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

آموزش دانلود فیلم از اینستاگرام در اندروید، آیفون و کامپیوتر

آموزش اتصال گوشی به اینترنت کامپیوتر بدون کابل با 3 روش
 
 

از
2
رای