مهمترین و رایج‌ترین اصطلاحات توییتر و معنی و کاربرد آنها

مهمترین و رایج‌ترین اصطلاحات توییتر و معنی و کاربرد آنها مجموعه مهمترین و رایج‌ترین اصطلاحات توییتر مثل ریتوییت، توییترر، تایم لاین و ... با معنا و کاربرد آن در ادامه مقاله از بخش تکنولوژی سلام دنیا مشاهده کنید.

اگر شما هم از آن دسته کاربران توییتر هستید که گاهی بخاطر اصطلاحات جدید آن گیج می‌شوید، این مقاله از بخش نرم افزار و اپلیکیشن سلام دنیا با موضوع راهنمای اصطلاحات توییتر می‌تواند با توضیح دادن زبان عامیانه توییتر و توییت زدن زبان عامیانه انگلیسی به هر فرد تازه واردی کمک کند. از این راهنما به عنوان فرهنگ لغت توییتر استفاده کنید تا هر کلمه یا کلمه اختصاری توییتر که نمی‌دانید را جستجو کنید.

لیستی از مهمترین اصطلاحات توییتر و معنی و کاربردهای آن

1. کاربرد علامت @ در توییتر:

علامت @ یک کد مهم در توییتر است، که برای مراجعه به افراد در توییتر استفاده می شود. این علامت با یک نام کاربری ترکیب شده و در توییت ها قرار می گیرد تا به آن شخص ارجاع داده شود یا برای او پیام عمومی ارسال کنند. (مثال:username.) وقتی @ قبل از نام کاربری باشد، به طور خودکار به صفحه نمایه آن کاربر می روید.

2. اصطلاح Blocking (مسدود کردن) در توییتر: 

مسدود (یا بلاک کردن) در توییتر به معنای جلوگیری از دنبال کردن کسی یا عضویت در توییت های شما است.

3. اصطلاح Direct Message, DM (پیام مستقیم، DM) در توییتر

پیام مستقیم (دایرکت) پیام خصوصی است که در توییتر برای شخصی که شما را دنبال می کند ارسال می شود. این پیام برای کسی که شما را دنبال نمی کند قابل ارسال نیست. در وب سایت توییتر، روی منوی "پیام" و سپس "پیام جدید" کلیک کنید تا پیام مستقیم ارسال شود.


حتما بخوانید: توییتر چیست


4. اصطلاح Favorite (مورد علاقه) در توییتر

Favorite یکی از ویژگی های موجود در Twitter است که به شما امکان می دهد یک توییت را به عنوان توییت موردعلاقه علامت گذاری کنید تا بعداً به راحتی آن را مشاهده کنید. روی لینک "Favorite" (در کنار آیکون ستاره) در زیر هر توییت کلیک کنید.

5. اصطلاح #FF or Follow Friday (جمعه را دنبال کنید)  در توییتر

#FF به "جمعه را دنبال کنید" اشاره دارد، سنتی که کاربران توییتر به مردم توصیه می کند تا جمعه ها را دنبال کنند. این توییت ها حاوی هشتگ #FF یا #FollowFriday است. راهنمای دنبال کردن جمعه نحوه شرکت در #FF در توییتر را توضیح می دهد.

6. اصطلاح Find People/Who to Follow (پیدا کردن/ فالو کردن افراد)

پیدا کردن افراد یا چه کسی را دنبال کنید- "Who to Follow" عملکردی در توییتر است که حالا به عنوان "چه کسی را دنبال می کند" علامت گذاری شده است که به کاربران کمک می کند دوستان و سایر افراد را برای دنبال کردن (فالو کردن) پیدا کنند. برای پیدا کردن افراد، در بالای صفحه اصلی توییتر روی گزینه چه کسی را دنبال کنید (Who to Follow) کلیک کنید. در این مقاله نحوه یافتن افراد مشهور در توییتر توضیح داده شده است.

7. اصطلاح Follow,Follower (دنبال کردن یا دنبال کننده)

دنبال کردن/دنبال کننده- دنبال کردن شخصی در توییتر به معنای تایید کردن توییت ها یا پیام های آنها است. دنبال کننده کسی است که توییت های شخص دیگری را دنبال یا تایید می کند. در این راهنمای درباره دنبال کنندگان توییتر بیشتر بیاموزید.

اصطلاحات توییتر

8. اصطلاح Handle, Username (هندل، نام کاربری)

هندل، نام کاربری- هندل توییتر نام کاربری است که توسط هر کسی که از توییتر استفاده می‌کند انتخاب می‌شود و باید کمتر از 15 حرف داشته باشد- این حالت در هر زمان قابل تغییر است. هر هندل توییتر دارای یک URL منحصر به فرد است، دسته ای که پس از twitter.com اضافه شده است. مثال: http://twitter.com/username.

9. اصطلاح Hashtag (هشتگ)

هشتگ توییتر به موضوع، کلمه کلیدی یا عبارتی اشاره دارد که قبل از آن نماد # وجود دارد. به عنوان نمونه می توان به #skydivinglessons اشاره کرد. هشتگ ها برای دسته بندی پیام ها در توییتر استفاده می شوند. تعریفی از هشتگ یا موارد دیگر درباره استفاده از هشتگ را در توییتر بخوانید.

10. اصطلاح Lists (لیست‌ها)

لیست های توییتر مجموعه‌ای از حساب‌های توییتر یا نام‌های کاربری است که هرکسی می تواند ایجاد کند. افراد می توانند با یک کلیک لیست توییتر را دنبال کنند و مجموعه ای از همه توییت‌های ارسال شده توسط همه افراد موجود در آن لیست را مشاهده کنند. این آموزش نحوه استفاده از لیست های توییتر را توضیح می دهد.


حتما بخوانید: آموزش ورود به توییتر


11. اصطلاح Mention (خطاب کردن)

منشن کردن اشاره به توئیتی دارد که به قرار دادن نماد @ در مقابل هندل یا نام کاربری افراد، توییتی را خطاب به انها اشتراک گذاری می‌کنید. (به عنوان مثال: نام کاربری @) توییتر هنگامی که نماد @ در پیام گنجانده شده است، نام کاربران را ردیابی می کند.

12. اصطلاح Modified Tweet or MT or MRT (توییت اصلاح شده MT or MRT)

این کار اساسا یک ریتوییت است که از نسخه اصلی توییت تغییر پیدا کرده است. گاهی اوقات هنگام ریتوییت یا تکرار توییت، افراد باید توییت اصلی را کوتاه کنند تا هنگام افزودن نظرات خود، متناسب باشد. بنابراین آنها نسخه اصلی را کوتاه می کنند و MT یا MRT را اضافه می کنند تا نشان دهنده تغییر باشد.

13. اصطلاح Mute (بی صدا کردن)

دکمه میوت توییتر چیزی متفاوت اما تا حدی شبیه به بلاک کردن انجام می دهد. به شما اجازه می دهد تا توییت های کاربران مشخصی را مسدود کنید (با این حال هنوز قادر به مشاهده پیام های دریافتی از آنها یا موارد منشن شده با نماد @ هستید.)

14. اصطلاح Profile (صفحه شخصی)

پروفایل توییتر صفحه ای است که اطلاعات مربوط به کاربر خاصی را نمایش می دهد.

15. اصطلاح Promoted Tweets (توییت های تبلیغی)

توییت‌های تبلیغاتی پیام های توییتری هستند که شرکت ها یا مشاغل برای تبلیغ آنها هزینه کرده اند تا در قسمت بالای نتایج جستجوی توییتر ظاهر شوند.

 اصطلاح Promoted Tweets

16. اصطلاح Reply, @Reply (پاسخ) 

پاسخ در توییتر یک توییت مستقیم است که با کلیک کردن بر روی دکمه "Reply" که در یک توییت دیگر ظاهر می شود، ارسال می شود و بنابراین دو توییت را به هم پیوند می‌دهد. توییت های پاسخ دهنده همیشه با "username@ " شروع می شوند.

17. اصطلاح Retweet (تکرار توییت)

retweet (اسم) به معنای توئیتی است که توسط شخصی در توییتر ارسال یا "ارسال مجدد" شده است، اما در اصل توسط شخص دیگری نوشته و ارسال شده است. retweet (فعل) به معنای ارسال توییت شخص دیگری برای فالورهای خود است. ریتوییت یک فعالیت معمول در توییتر است و نشان دهنده محبوبیت توییت های فرد است. چطور یک توییت را ریتوییت کنیم.

18. اصطلاح RT 

RT مخفف "retweet" است که به عنوان کد استفاده می شود و در پیامی ارسال می شود که برای ارسال مجدد پیام به دیگران می گوید این یک retweet است. در مورد تعریف تکرار توییت اطلاعات بیشتری کسب کنید.

19. اصطلاح Short Code (کد کوتاه)

در توییتر، کد کوتاه به یک شماره تلفن 5 رقمی اشاره دارد که افراد از آن برای ارسال و دریافت توییت از طریق پیام کوتاه تلفن های همراه استفاده می کنند. به عنوان مثال در ایالات متحده کد 40404 است.

20. اصطلاح Subtweet-Subtweet / subtweeting

به توئیتی گفته می شود که درباره یک شخص خاص نوشته شده است، اما در آن هیچ اشاره مستقیمی به آن شخص نشده است. معمولاً این توییت برای دیگران رمزآلود است، اما برای شخص مورد نظر و افرادی که آنها را به خوبی می شناسند قابل درک است.


حتما بخوانید: حذف اکانت توییتر با کامپیوتر و گوشی


21. اصطلاح TBT or Throwback Thursday

یک هشتگ محبوب در توییتر است (مخفف Throwback Thursday به معنای پنجشنبه بازگشت به گذشته) و سایر شبکه‌های اجتماعی است که مردم با به اشتراک گذاشتن عکس ها و سایر اطلاعات سال‌های گذشته از آنها برای یادآوری سال های قبل استفاده می کنند.

معنای اصطلاحات توییتری

21. اصطلاح Timeline (تایم لاین)

تایم لاین (صفحه اصلی) توییتر لیستی از توییت‌هایی است که به صورت خودکار به روز می شوند، و جدیدترین توییت ها در بالای صفحه قرار می‌گیرند. هر کاربر تایم لاینی از توییت های افرادی دارد که آنها را دنبال می کند، که در صفحه اصلی آنها در توییتر ظاهر می شود. لیست توییت هایی که در آنجا ظاهر می شود "home timeline نامیده می شود. درباره تایم لاین توییتر یا آموزش در مورد ابزارهای تایم لاین توییتر بیشتر بدانید.

22. اصطلاح Top Tweets (توییت های برتر)

توییت های برتر یا فاخر آنهایی هستند که توییتر بر اساس یک الگوریتم مخفی در هر لحظه آنها را به عنوان محبوب ترین‌ها مشخص می‌کند. توییتر آنها را به عنوان پیام هایی توصیف می کند که "افراد زیادی با آنها ارتباط برقرار کرده و از طریق ریتوییت ها، پاسخ ها و موارد دیگر به اشتراک گذاشته می‌شوند." توییت های برتر در زیر نام کاربری با @toptweets نمایش داده می‌شوند.

23. اصطلاح TOS (مقررات توییتر)

 The Twitter TOS یا شرایط و مقررات سرویس دهی یک سند قانونی است که هر کاربر هنگام ایجاد حساب در توییتر باید آن را بپذیرد. این اصطلاح حقوق و مسئولیت های کاربران در سرویس پیام رسانی اجتماعی را به طور خلاصه بیان می کند.

24. اصطلاح Trending Topic (موضوع پرطرفدار)

موضوعات پرطرفدار در توییتر موضوعاتی هستند که مردم در باره آن توییت می‌کنند و در هر لحظه به عنوان محبوب‌ترین توییت شناخته می‌شوند. آنها در سمت راست صفحه اصلی توییتر شما ظاهر می شوند. علاوه بر لیست رسمی "Trending Topic"، بسیاری از ابزارهای شخص ثالث برای ردیابی پرطرفدارترین کلمات کلیدی و هشتگ ها در توییتر موجود هستند.

25. اصطلاح Tweep (فالور توییتر)

Tweep به معنای فالور (دنبال کننده) در توییتر است. همچنین برای اشاره به گروه‌هایی از افراد که یکدیگر را دنبال می کنند‌، استفاده می‌شود. و گاهی اوقات tweep می تواند به یک فرد مبتدی در توییتر اشاره کند.

26. اصطلاح Tweet (توییت)

توییت (به معنای اسم) پیامی است که با 280 کارکتر یا کمتر در قالب یک توییتر ارسال می‌شود، که به آن پست یا به روزرسانی نیز گفته می‌شود. Tweet (فعل) به معنای ارسال یک توییت (پست AKA، به روزرسانی ، پیام) از طریق توییتر است.

27. اصطلاح Tweet Button (دکمه توییت)

دکمه های Tweet دکمه‌هایی هستند که می‌توانید به هر وب سایتی اضافه کنید، که به دیگران امکان می‌دهد دکمه را کلیک کرده و به طور خودکار یک توییت حاوی لینک را به آن سایت ارسال کنند.

28. اصطلاح  Twitterati (توییتریتی)

Twitterati (توییتریتی) اصطلاح عامیانه ای که مختص کاربران محبوب در توییتر است، افرادی که معمولاً فالورهای زیادی دارند و به خوبی شناخته شده اند.

29. اصطلاح توییترر Twitterer

Twitterer شخصی است که از توییتر استفاده می کند.

30. اصطلاح Twitosphere

Twitosphere (گاهی اوقات "Twittosphere" یا حتی "Twittersphere" نوشته می شود) شامل همه افرادی است که توییت می‌کنند.

31. اصطلاح Twitterverse

Twitterverse ترکیبی از کلمه توییتر و جهان است. این لغت به کل دنیای توییتر اشاره می کند که شامل همه کاربران، توییت ها و کنوانسیون های فرهنگی آن است.

اصطلاح Twitterverse در توییتر

32. اصطلاح Un follow or Unfollow ( آنفالو کردن)

آنفالو کردن در توییتر به معنای توقف اشتراک گذاری یا دنبال کردن توییت‌های شخص دیگر است. شما با کلیک کردن نام کاربر از فهرست دنبال کنندگان خود در صفحه اصلی توییترتان آنها را آنفالو می کنید. بعد بروی سمت راست نام کاربری کلیک و بر روی دکمه Unfollow کلیک کنید.

33. اصطلاح Username, Handle (نام کاربری، هندل) 

نام کاربری توییتر چیزی شبیه به همان هندل توییتر است. نام کاربری نامی است که هر شخص برای استفاده از توییتر خود انتخاب می‌کند و باید کمتر از 15 حرف داشته باشد. هر نام کاربری توییتر دارای یک URL منحصر به فرد است که نام کاربری آن بعد از twitter.com اضافه شده است. مثال: http://twitter.com/username.

34. اصطلاح Verified Account (اکانت یا حساب کاربری تأیید شده) 

اکانت تأیید شده عبارتی است که توییتر برای حساب‌هایی کاربری که هویت دارنده آنها تأیید شده استفاده می کند (یعنی این کاربر همان کسی است که ادعا می کند). حساب‌های کاربری تأیید شده با یک علامت تیک آبی در صفحه روفایل شان علامت گذاری شده اند. بسیاری از آنها به افراد مشهور، سیاستمداران، شخصیت های رسانه ای و مشاغل شناخته شده تعلق دارند.

35. اصطلاح  WCW#

WCE یک هشتگ محبوب در توییتر و سایر شبکه های اجتماعی است که مخفف "women crush Wednesday" است، و زنان در روزهای چهارشنبه کاربران تصاویری از حوادثشان را منتشر می‌کنند و به یک مِم (رفتار یا ایده) اشاره دارد که در آن افراد عکس‌های زنانی که دوست دارند یا تحسین می کنند را ارسال می‌کنند.

سخن آخر

در این پست با مجموعه ای از پرکاربردترین اصطلاحات توییتر و معنای آن آشنا شدید. از این به بعد هر کجا که به این اصطلاحات رایج توییتر برخورد کردید معنای آن را دانسته و مطابق هدفی که قصد انجام آن را در توییتر دارید، رفتار می‌کنید. 


مطالب مرتبط:

معنی اصطلاح ماینینگ یا استخراج بیت کوین چیست؟

معنی انفالو در اینستا چیست

از
4
رای