نحوه استفاده از سنسور دما در گوشی پیکسل 8 پرو برای اندازه‌گیری دمای سطح

نحوه استفاده از سنسور دما در گوشی پیکسل 8 پرو برای اندازه‌گیری دمای سطح چگونه از سنسور دما گوشی پیکسل 8 پرو گوگل استفاده کنیم ؛ روش پیدا کردن مکان سنسور دما در گوشی پیکسل 8 پرو، قابلیت و ویژگی جالب گوشی Google pixel 8 و روش فعالسازی آن در سلام دنیا بیاموزید.

گوشی پیکسل 8 پرو جدیدترین گوشی هوشمند گوگل با ویژگی ها و بهبودهای مختلف جدید است. با افزودن ویژگی‌های فوق‌العاده گوشی پیکسل 8 پرو با یک لنز تله فوتو و یک سنسور دما کاملاً جدید عرضه می‌شود. می‌توانید از سنسور دما در این گوشی برای اندازه‌گیری دمای سطح اجسام استفاده کنید. این یک راه عالی برای بررسی دمای غذا، نوشیدنی یا سایر موارد اطرافتان است. با این حال، همه نمی توانند از آن به درستی استفاده کنند. اگر پیکسل 8 پرو کاملاً جدید دارید و نمی‌دانید چگونه از سنسور دما گوشی پیکسل 8 پرو گوگل استفاده کنید، دیگر نگران نباشید. ما در این مقاله سلام دنیا نحوه استفاده از آن را توضیح خواهیم داد. ما همچنین درباره برخی از مواردی را که می توانید با آن اندازه گیری کنید بحث خواهیم کرد.

پیدا کردن مکان سنسور دما در گوشی پیکسل 8 پرو

قبل از اندازه‌گیری دمای یک جسم، مهم است که بفهمید سنسور دما در گوشی پیکسل 8 پرو شما کجاست. سنسور دما در گوشی پیکسل 8 پرو در پشت گوشی و در کنار ماژول دوربین قرار دارد. این یک سنسور کوچک و سیاه رنگ است که در زیر ماژول فلاش قرار گرفته است.


حتما بخوانید: بررسی کامل مشخصات گوشی گوگل پیکسل 8


هنگام تلاش برای اندازه گیری دمای یک جسم، مطمئن شوید که این سنسور را در فاصله 5 سانتی متری (2 اینچ) از جسم قرار دهید تا بهترین نتایج را بدست آورید. همچنین قبل از استفاده از سنسور برای بهترین نتیجه آن را تمیز کنید.

پیدا کردن مکان سنسور دما در گوشی پیکسل 8 پرو

نحوه استفاده از سنسور دما در گوشی پیکسل 8 پرو

حالا که سنسور دما را پیدا کردید، بیایید نحوه استفاده از آن را ببینیم. برای این کار، باید از اپلیکیشن Pixel Thermometer استفاده کنید.

مرحله 1: مطمئن شوید که گوشی پیکسل 8 پرو شما به آخرین نسخه نرم افزار به روزرسانی شده است. علاوه بر این، مطمئن شوید که برنامه Pixel Thermometer را نصب و به آخرین نسخه به‌روزرسانی کرده‌اید.

دانلود برنامه Pixel Thermometer

مرحله 2: از کشوی برنامه، برنامه Pixel Thermometer را راه اندازی کنید. در داخل برنامه، گزینه ای برای «Object temperature» خواهید دید. روی آن ضربه بزنید.

نحوه استفاده از سنسور دما در گوشی پیکسل 8 پرو

مرحله 3: حالا گوشی خود را به سمت شی که می خواهید دمای آن را اندازه گیری کنید بگیرید. برای این راهنما، ما یک ظرف بستنی را اندازه می‌گیریم. در حالی که گوشی به درستی قرار داده شده است، روی دکمه «Tap to measure» ضربه بزنید.

نحوه استفاده از سنسور دما در گوشی پیکسل 8 پرو

مرحله 4: همین بود.گوشی پیکسل 8 پرو حالا باید دمای سطح جسم را نمایش دهد. می‌توانید روی نماد واحد در بالا ضربه بزنید تا مقدار را به فارنهایت یا سانتی‌گراد تغییر دهید.

نحوه استفاده از سنسور دما در گوشی پیکسل 8 پرو

مرحله 5: علاوه بر این، گوشی پیکسل 8 پرو همچنین به شما امکان می‌دهد نوع جسمی را که اندازه‌گیری می‌کنید انتخاب کنید. روی دکمه Material در پایین ضربه بزنید و بعد روی جسمی که می‌خواهید دمای آن را اندازه بگیرید ضربه بزنید. این به برنامه دماسنج کمک می کند تا خوانش های دقیق تری ارائه دهد.

نحوه استفاده از سنسور دما در گوشی پیکسل 8 پرو

سنسور دمای گوشی پیکسل 8 پرو چه چیزی را می‌تواند اندازه‌گیری کند؟

سنسور دمای گوشی پیکسل 8 پرو اهداف عملی مختلفی دارد. شما می توانید دمای سطح اشیاء مختلف را اندازه گیری کنید و اطمینان حاصل کنید که غذا و نوشیدنی ها در دمای مناسب هستند.به عنوان مثال، می توانید شیشه شیر کودک را بررسی کنید تا از گرم یا سرد بودن آن جلوگیری کنید. علاوه بر این، از سنسور می توان برای بررسی دمای وسایلی مانند فر و اجاق گاز استفاده کرد.علاوه بر این، سنسور به ارزیابی دمای سطح کمک می کند. این شامل اشیایی مانند داشبورد خودرو در روزهای گرم، جلوگیری از سوختگی و اطمینان از راحتی است. همچنین می توان از آن برای بررسی دمای درب ورودی قبل از بیرون رفتن در یک روز سرد استفاده کرد.


حتما بخوانید: رفع مشکل کار نکردن قابلیت Quick Tap در گوشی های گوگل پیکسل


همانطور که گفته شد،این ویژگی نمی تواند دمای اتاق را در زمان نوشتن این راهنما نشان دهد.با این حال، بزرگترین مورد استفاده از گوشی پیکسل 8 پرو، البته اندازه گیری دمای بدن است.اگرچه این ویژگی در زمان نگارش این مقاله در دسترس نیست، اما گفته می‌شود که گوگل روی آن کار می‌کند. در واقع، آنها قبلاً درخواستی را به FDA ارسال کرده اند. این ویژگی به گوشی اجازه می دهد تا دمای شما را با استفاده از برنامه Pixel Thermometer اندازه گیری کند و داده ها را در حساب Fitbit شما ذخیره کند.

سنسور دمای گوشی پیکسل 8 پرو چه چیزی را می‌تواند اندازه‌گیری کند؟

سخن پایانی:

سنسور دمای گوشی پیکسل 8 پرو یک ابزار قدرتمند است.اگرچه استفاده فعلی آن محدود است، اما هنوز هم می توان از آن برای اندازه گیری دمای سطح اجسام مختلف استفاده کرد. و با پشتیبانی از دمای بدن به زودی، همه چیز حتی بهتر خواهد شد.


مطالب مرتبط:

بررسی کامل مشخصات گوشی گوگل پیکسل 7 پرو

بهترین برند گوشی جهان

4 مدل از بهترین پایه نگهدارنده و شارژهای بی سیم ماشین برای پیکسل 7از
1
رای