انشا و معنی ضرب المثل زبان خوش مار را از سوراخ بیرون آورد + داستان

انشا و معنی ضرب المثل زبان خوش مار را از سوراخ بیرون آورد + داستان معنی ضرب المثل زبان خوش مار را از سوراخ بیرون آورد؛ داستان، انشا گسترش و مثل نویسی ضرب المثل «زبان خوش مار را از سوراخ بیرون کشد» با مقدمه و نتیجه و معادل انگلیسی را سلام دنیا بخوانید.

در زبان فارسی داستان ها و ضرب المثل های بسیار پند آموزی وجود دارد که دانستن آنها برای همه ما ضروری است. در این مطلب سلام دنیا قصد داریم تا شما را با معنی یکی دیگر از ضرب المثل های شیرین و پر معنی ایرانی یعنی ضرب المثل زبان خوش مار را از سوراخ بیرون آورد آشنا کنیم. و داستان کوتاه، گسترش و انشا در مورد مفهوم ضرب المثل زبان خوش مار را از سوراخ بیرون کشد و مثل نویسی آن به شما آموزش دهیم

معنی ضرب المثل زبان خوش مار را از سوراخ بیرون اورد

یعنی به کار بردن کلام زیبا و لحنی آرام بر هر دل سنگی نفوذ کرده و می‌تواند بداخلاق ترین افراد را هم رام و مطیع کند و در نتیجه می تواند ما را خیلی سریع تر به اهدافمان نزدیک کند.اگر در یک ارتباط سخت و یا شرایط دشواری قرار گرفته باشید اما از کلام مهربانانه و زیبا استفاده کنید می توانید به راحتی به نتیجه دلخواه خودتان برسید.


حتما بخوانید: انشا در مورد معنی ضرب المثل خفته را خفته کی کند بیدار


معادل انگلیسی ضرب المثل زبان خوش مار را از سوراخ بیرون آورد

 you can catch more flies with honey than vinegar

معنی آن این است که با عسل می توانید مگس های بیشتری صید کنید تا با سرکه

"A kind word can attract even the snake from his nest"

"یک کلمه مهربان می تواند حتی مار را از لانه خود جذب کند"

داستان کوتاه درباره ضرب المثل زبان خوش مار را از سوراخ بیرون می آورد

در قدیم پادشاه و چند تن از همراهان و وزیرانش در فصل سرد زمستان برای شکار به بیابان رفتند. راه بسیار زیادی رفتند و وقتی شب شد،از فاصله دور خانه كوچك كشاورزى را ديدند.شاه به همراهانش گفت: برای در امان ماندن از سرما بهتر است شب را در خانه کشاورز بمانیم. اما وزیر مخالفت کرد و گفت ماندن در خانه کشاورز فقیر در شان شاه نیست، بهتر است ما خیمه برپا کنیم و با روشن کردن آتش تا صبح بیدار بمانیم. کشاورز که از این ماجرا مطلع شد نزد شاه آمد و به او گفت: از مقام شاه چيزى کم نمی‌شود، اما نگذاشتند كه مقام كشاورز، بلند گردد. شاه از شنیدن این جمله بسیار خرسند شد و برای همین شب را در خانه کشاورز سپری کرد. پادشاه برای تشکر از کشاورز و مهمان نوازی او جايزه و لباس و پول فراوانى به او هدیه داد و گفت «زبان خوش، مار را از سوراخ بیرون می کشد».

داستان کوتاه درباره ضرب المثل زبان خوش مار را از سوراخ بیرون می آورد

گسترش و انشا درباره زبان خوش مار را از سوراخ بیرون کشد

مقدمه:

اکثر افراد از تاثیر جادویی کلمات غافل هستند و نمی دانند که کلمات چه قدرت نهفته ای دارند.زیرا هر کلمه شخصیت جداگانه ای برای خود دارد و تاثیر متفاوتی در دیگران ایجاد می کند،با توجه به این گفته ها باید در انتخاب کلمات خود دقت زیادی داشته باشیم.


حتما بخوانید: آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا


بدنه انشا ضرب المثل بان خوش مار را از سوراخ بیرون کشد

آدم های خوش زبان با لحن بسیار شیرین و زیبایی که دارند مورد توجه و احترام همه افراد هستند زیرا با انتخاب کلمات درست و محترمانه در دل مخاطب خود راه پیدا می کنند. البته منظور از خوش زبان بودند چاپلوسی و تعریف و تمجدید دروغی نیست بلکه منظور مهربانی و استفاده از کلمات و سخنان سنجیده است.در مقابل اکثر افراد از فرد بد زبان یا کسی که به اصطلاح حرف های تلخ و نیشدار می زند فراری هستند و پای حرف های او نمیشینند چون با حرف های نسنجیده و نازیبای خود باعث ناراحتی همه می شود حتی اگر حق با او هم باشد و حرف درستی هم بزند باز هم کسی به حرف او اهمیت نمی دهد. در واقع این افراد از قدرت و تاثیر کلام بی خبر هستند و با مفهوم ضرب المثل زبان خوش مار را از سوراخ بیرون کشد آشنایی ندارند. اگر این افراد می دانستند که زبان خوش و کلام مهربانانه چه تاثیری بر مخاطب دارد حتما آن را در زندگی به کار می گرفتند و معجزه نفوذ کلام را مشاهده می کردند.

نتیجه گیری:

اگر در شرایط سخت با افراد مشکل ساز برخودار کردید حتما از کلام زیبا و لحن مناسب استفاده کنید و شاهد تغییر رفتار آنها باشید چون همانطور که ضرب‌المثل «زبان خوش، مار را از سوراخ بیرون می‌‌آورد» می گوید کلام خوب هم معجزه می کند و سر سخت ترین آدم ها را مطیع و آرام می سازد.

گسترش و انشا درباره زبان خوش مار را از سوراخ بیرون کشد

مثل نویسی زبان خوش مار را از سوراخ بیرون می آورد کلاس یازدهم

صدای فریادهای مرد در کوچه پیچیده بود و من با ترس و دلهره، تمام توانم را درون پاهایم جمع کردم، تا جلوی هر اتفاق تلخی را بگیرم. وقتی به داخل خانه رفتم، و پیرمرد را دیدم خشکم زد.با کمال تعجب دیدم فقط با آرامش و خونسردی به چشمان مردی که در مقابلش ایستاده نگاه می کرد به نظرم تصمیم داشت تا او هر چه کینه و دشمنی دارد خالی کند. پیر مرد فقط با مهربانی به چشمانش نگاه می کرد مرد که هر چقدر توان داشت داد و فریاد کرده بود دیگر نایی برای ادامه دادن نداشت حالا نوبت او بود تا از کلمات محبت آمیز و معجزه گر خود استفاده کند و آتش خشم و کینه مرد را خاموش کند.


حتما بخوانید: انشا و معنی ضرب المثل از هر دست بدهی از همان دست پس میگیری


وقتی شروع به صحبت کردن گویی برای او لالایی می خواند بعد از گذشت مدتی همه چیز آرام شد حرف های پیرمرد کار خودش را کرده بود و به دل آن مرد نفوذ کرده بود. از دیدن این صحنه به این نتیجه رسیدم که گاهی اوقات سکوت و استفاده از لحن و کلام مناسب و محبت آمیز چه کارها که نمی کند مانند آب روی آتش شعله ور ریختن است که آن را در زمان کوتاهی خاموش می کند. ضرب المثل زبان خوش مار را از سوراخ بیرون می آورد هم به همین نکته اشاره دارد برای از بین بردن دشمنی و کینه می توانید یک بار استفاده از لحن و کلام خوش و زیبا را امتحان کنید.

مثل نویسی زبان خوش مار را از سوراخ بیرون می آورد کلاس یازدهم

سخن پایانی:

برای بدست آوردن دل اطرافیانتان سعی کنید مراقب گفتار و کلمات خودتان باشید، چون کلمات بسیار تاثیرگذار هستند و با کمک آنها می توان بسیاری از مشکلات و اختلافات را حل کنید. به پایان بررسی ضرب المثل زبان خوش مار را از سوراخ بیرون اورد رسیدیم امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. می توانید برای اطلاع از انشاها، معنی ضرب المثل ها به بخش دروس مدرسه سایت سلام دنیا مراجعه کنید.


مطالب مرتبط:

معنی ضرب المثل یا رب مبادا که گدا معتبر شود + باز آفرینی

انشا درباره ضرب المثل «سالی که نکوست از بهارش پیداست»از
1
رای