5 انشا درباره عید نوروز و سفره هفت سین با مقدمه و نتیجه کوتاه و زیبا

5 انشا درباره عید نوروز و سفره هفت سین با مقدمه و نتیجه کوتاه و زیبا انشا در مورد عید نوروز با مقدمه و نتیجه گیری؛ 5 انشا با موضوع عید نوروز و سفره هفت سین کوتاه، زیبا و ادبی برای پایه ششم و هفتم و تمام پایه ها به زبان ساده در سلام دنیا بیاموزید.

با نزدیک شدن به فصل بهار انشا با موضوع عید نوروز از شما خواسته می شود،برای همین ما در این مطلب سلام دنیا چند انشا در مورد عید نوروز، انشا در مورد عید نوروز و سفره هفت سین، انشا در مورد عید نوروز پایه ششم و هفتم، انشا در مورد عید نوروز ادبی و ساده و انشا در مورد عید نوروز کوتاه با مقدمه و نتیجه گیری را برای شما آماده کرده ایم. لطفا تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

انشا در مورد عید نوروز با مقدمه و نتیجه گیری

مقدمه انشا در مورد عید نوروز

عید نوروز از اعیاد باستانی مهم کشور ما است که از گذشته سنت ها و آیین های آن حفظ شده است. مردم قبل از رسیدن عید نوروز کارهای زیادی انجام می دهند و خود را برای رسیدن این عید آماده می کنند که همراه با نشاط و لذت برای آنها است. عید نوروز در میان همه اقوام ایرانی از اهمیت زیادی برخودار است.


حتما بخوانید: آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا


بدنه انشا:

همانطور که در مقدمه انشا هم گفته شد عید نوروز، از جمله جشن های باستانی در کشورمان است که به عنوان مهمترین جشن و آیین کهن ایرانی از آن یاد می شود. در تعطیلات عید نوروز رسوم خاصی مانند دید و بازدید از دوستان و اقوام رواج دارد که فرصتی برای معاشرت و صله رحم در اختیار افراد قرار می دهد.عید نوروز برای کوچکترهای فامیل لذت بخش است زیرا از بزرگترها عیدی میگرند.در کنار اینها،عید نوروز فرصت بسیار مناسبی است تا انسان روی اخلاق و شخصیت خودش کار کند و در سال جدید با اخلاق نیکو و پسندیده پیش برود.از مهمترین ویژگی عید نوروز این است که با شروع فصل بهار همراه است.به همین دلیل ما آغاز فصل بهار را با عید نوروز جشن می گیریم زیرا زمان سبز شدن،زنده شدن و تولد دیگر برای همه موجودات روی کره خاکی است.

برای همین عید نوروز نسبت به سایر اعیاد در کشور ما از حال و هوای متفاوتی برخوردار است.مردم به مناسبت رسیدن عید نوروز و فصل بهار بسیار خوشحال و شادمان هستند و در همه جا به شادی می پردازند و با به جا آوردن صله رحم  که در دین اسلام هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است با نزدیکان و دوستان خود دوباره دیدار تازه می کنند و فرصتی برای معاشرت باهم پیدا می کنند.نکته قابل توجه دیگر در مورد عید نوروز تعطیلات طولانی مدت آن است که در هیچ کشور دیگری مشاهده نمی شود.بنابراین رسیدن عید نوروز موقعیت خوبی برای استراحت و تفریح در کنار خانواده و دوستان است.اما بهتر است برای تعیطلات عید نوروز خود برنامه ریزی کنید و در کنار تفریح و استراحت به کارهای مهم خود هم رسیدگی کنید.

نتیجه گیری:

عید نوروز یکی از اعیاد مهم برای ما ایرانی ها است،زیرا این عید ریشه در تاریخ کهن ایرانیان دارد. هر سال با فرارسیدن فصل بهار ما ایرانی ها عید نوروز را جشن می گیریم و با اقوام و دوستان خود دیدار تازه می کنیم.

انشا در مورد عید نوروز با مقدمه و نتیجه گیری

انشا در مورد عید نوروز و سفره هفت سین برای همه پایه ها

مقدمه:

با رسیدن عید نوروز اولین چیزی که به ذهن همه ما میرسد چیدن سفره هفت سین است.هف سین سفره ای زیبا است که در آن هفت نماد با حروف س مانند سیب، سنجد، سماق، سیر، سرکه، سبزه (دانه‌های گندم و غیره که قبلاً در بشقابی کاشته و سبز کرده‌اند)، سکه، سمنو و سنبل است که بروی میز یا زمین چیده می شود.


حتما ببینید: 50 نقاشی سفره هفت سین کودکانه و بزرگسال برای رنگ آمیزی


بدنه انشا:

روزهای پایانی اسفند وقت خرید و گشت و گذار در بازارها است تا وسایل سفره هفت سین را خریداری کنیم.در میان ازدحام جمعیت و هیاهوی دست فروش ها و هوای مطبوع فصل زمستان که می خواهد کم کم جای خود را به فصل زیبای بهار بدهد پیدا کردن هفت سین واقعا کار لذت بخشی است.هفت سین سفره پربرکعتی است که ما ایرانی ها قبل از رسیدن عید نوروز آن را در خانه پهن می کنیم و به استقبال فصل بهار می رویم.باید برای سفره هفت سین، هفت نماد که با حروف س شروع می شوند را تهیه کنیم و سفره زیبای خود را تزیئن کنیم.

برای شروع سبزه انتخاب می کنیم که نماد زندگی و نشاط است و بعد برای روشنایی و جاودانه شدن گرمای زندگی به سراغ جا شمعی و شمع می رویم.حالا نوبت آب و آینه است که به ترتیب نماد روشنی و پاکی هستند.در ظرف دیگر باید سیب ها را بچینیم سیب هم نماد عشق،سلامتی و زیبایی است در کنار آن سنجدها که نماد دلدادگی و زایش و باروری هستند را قرار می دهیم.سین بعدی سکه است که برکت را وارد زندگی ما می کند.برای حفظ صبر و استقامت سمنو را هم در طرف دیگر سفره می گذاریم.بوی خوش سمبل به ما یادآوری می کند که با آمدن بهار امید دوباره در ما جوانه می زند و زندگی ادامه دارد.ماهی قرمز کوچولو که بی تابانه در تنگ کوچک شنا می کند هم حرفی برای گفتن دارد به ما می گوید که فصل زمستان رفتنی و فصل بهار در راه است.حالا که هفت سین زیبای خود را چیدیم باید مشتاقانه منتظر رسیدن فصل بهار بشینیم.

نتیجه گیری:

هف سین سفره پربرکعتی است که قبل از رسیدن عید نوروز در خانه ما ایرانی ها پهن می شود.این سفره خوشرنگ و پر برکعت پر از نمادهای زیبا است.

انشا در مورد عید نوروز و سفره هفت سین برای همه پایه ها

انشا در مورد عید نوروز پایه ششم و هفتم

مقدمه:

عید نوروز خیلی اتفاق هیجان انگیزی است. هر سال با نزدیک شدن عید نوروز حال و هوای خانواده‌ام، دوستان و اطرافیانمان عوض می‌شود همه ما به خاطر خانه تکانی و آماده شدن برای نوروز جنب و جوش زیادی داریم. هرکس در هر سویی از خیابان به دنبال خرید و یا تماشای ویترین مغازه‌ها است.با نو شدن فصل ما نیز لباس نو به تن می کنیم برای همین قبل از شروع سال و رسیدن عید نوروز برای خرید به همراه خانواده به بازار میرویم.

بدنه انشا:

با نزدیک شدن به اواخر زمستان در بین مردم جنب و جوش زیادی به وجود می آید،همه در حال خانه تکانی و مهیا شدن برای شروع سال جدید و عید نوروز هستند. در این میان طبیعت هم مثل ما با رسیدن فصل بهار و عید و نوروز لباس نو برتن می کند.عید نوروز اولین روز از فصل زیبای بهار است، در این روز ما ایرانی ها که از قبل خانه تکانی کرده ایم منتظر آمدن مهمان های خود میشویم. همه ما از پیر و جوان گرفته تا کودک عید نوروز را دوست داریم، شروع عید نوروز با نشستن دور سفره هفت سین و منتظر ماندن برای تحویل سال هیجان خاص خودش را دارد.


حتما بخوانید: انشا در مورد تغذیه سالم و ناسالم با مقدمه و نتیجه


بزرگترها بعد از تحویل سال و شروع عید نوروز عیدی کوچکترها را به آنها می دهند.یکی دیگراز سنت های زیبای ما ایرانی ها در عید نوروز مهمانی رفتن و مهمان آمدن است.البته مهمانی رفتن آدابی دارد ابتدا کوچکترها به خانه بزرگ فامیل یعنی پدربزرگ ها و مادربزرگ ها می روند. در  واقع در اولین روز عید همه فامیل در خانه پدربزرگ و مادربزرگ جمع می شوند.اکثر خانواده های ایرانی در تعطیلات عید نوروز به مسافرت می روند، و از بودن در کنار خانواده لذت می برند و به استراحت می پردازند.در ایام عید نوروز شهرهای تاریخی ایران مانند اصفهان، شیراز، یزد و...میزبان گردشگران نوروزی هستند.یکی دیگر از اتفاقات مهم عید نوروز روز طبیعت یا 13 بدر است.بسیاری از ایرانی ها با حضور در طبیعت این روز را سپری می کنند.

نتیجه گیری:

انشا خود را با خواندن این شعر از حافظ در وصف عید نوروز به پایان میرسانم.

ز کوی یار میآید نسیم باد نوروزی

از این باد آر مدد خواهی چراغ دل برافروزی

به صحرا رو که از دامن غبار غم بیفشانی

به گلزار آی کز بلبل غزل گفتن بیاموزی

انشا در مورد عید نوروز پایه ششم و هفتم

انشا در مورد عید نوروز ادبی و ساده

مقدمه:

با رسیدن روزهای پایانی اسفند کم کم هوای مطبوع سردی اسفند را می گیرد و درختان کم کم از خواب زمستانی بیدار می شوند و با شکوفه های خوشرنگ و لعاب خود را آماده مهمانی عید نوروز می کنند.خواب سرد زمستان جایش را به پیک چهارشنبه سوری و خرید عید می دهد.

بدنه انشا عید نوروز 

خورشید خانوم هم متوجه آمدن بهار شده پس آرام آرام لباس طلایی و گرم می پوشد و به استقبال فصل نو می رود.ما مردم هم هرسال به رسم آیینی قدیمی روز اول بهار را به عنوان نوروز جشن می گیریم و به پای کوبی می پردازیم. نوروز از راه می رسد تا طبیعت افسرده زندگی را از سر بگیرد و به ما یادآوری کند که هیچ درد و غمی پایدار و ماندنی نیست دوباره زندگی نو می شود و همه چیز از سر گرفته می شود.پرنده های مهاجر خوشحال و رقصان از سفر دور بازمی گردند،دوباره گل ها عشق و طراوت را به خانه های ما می آورند.

ریشه های خشک و بی جان با نوشیدن جرعه ای آب دوباره جان می گیرند.قهقه و شادی کودکان با لباس های نو و رنگارنگشان همه جا را پر می کند.نوروز همراه شده با آمدن فصل پر خیر و برکعت بهار، وقتی باران نزول رحمت بر سر دشت ها و کوها میریزد همه جا سبز و زیبا می شود.در عید نوروز همه چیز بوی نویی و تازگی می دهد بوی شکوفه های بهار نارنج صدای خوش قمری و قناری همه چیز به ما می گوید که زندگی جدید در حال شروع شدن است پس نوروز را به فال نیک بگیریم و خودمان و دل و اندیشه خودمان را هم تغییر دهیم.

نتیجه گیری:

نوروز با آمدن بهار جشن گرفته می شود و مردم به شکرانه این تاج گزاری عید نوروز را جشن می گیرند و برای حلول بهار شادمانی می کنند، اما باید بدانیم که همچین روزی مانند این بهار رستاخیز هم خواهد آمد و مردم دوباره زنده خواهند شد.پس باید این روز بزرگ را در نظر داشته باشند و به شیوه ای زندگی کنند که در چنین روزی هراسان نشوند.


حتما بخوانید: انشا در مورد فصل بهار با مقدمه و نتیجه گیری


موضوع انشا در مورد عید نوروز کوتاه

مقدمه:

همین که روزهای سرد و بی روح زمستان تمام می شود روزگار روشنایی و نور از راه می رسد. روز نو می شود و محفل بهار به پا می شود،عید نوروز با گام های خرامان می رسد و همه ما را شاد می کند.

بدنه انشا:

نوروز یعنی آمدن روزهایی جدید که خبرهای نو و پیشامدهای نوین را در پی دارد. کاش با آمدن نوروز افکار و نگاه و سبک زندگی هم نو شود. مردم بیشتر به فکر نو کردن افکار خود باشند تا لباس نو و کمی هم به فکر خوراک روح خود باشند کتاب بخرند و به فکر ترمیم اندیشه و فکر باشند. کاش روزهایی که می رسند با آمدن تقدیری نو همراه باشند و هر روزش بهاری نوین باشد.نوروز پیغام بهار برای منتظرانی است که در انتظار رویش، خسته و ناامید نشسته اند … به فرسودگانی که از رشد و تکاپو دست برداشته اند…عید نوروز نویدبخش روزهای نو، انگیزه نو، مسیری نو و زندگی نو است و رمز و راز شکفتن را به همه ما می آموزند.

به اعتقاد ایرانیان نوروز آغاز حیات است زیرا با آمدن فصل بهار همراه است.چه خوب است که با آمدن فصل جدید و جشن گرفتن عید نوروز ما هم تمام کینه ها را از روی پرده های قلبم بشویم و با دستمال صبوری غباری که از روی دشمنی و جنگ و جدال روی قلب ها نشسته را پاک کنیم و پرنده ی اسیر قلب را از قفس آزاد کنیم.

نتیجه گیری:

عید نوروز یعنی بهاری نو از راه می رسد و برای ما بهترین حوادث نو و جدید را با خود می آورد، کاش آمدن عید نوروز پر از روزهای آرامش و راحتی و آسایش باشد و هیچ کس نتواند خوش هایش را بر شمارد.

موضوع انشا در مورد عید نوروز کوتاه

سخن پایانی:

با مطالعه انشاهای زیبایی که در این مطلب برای شما آماده کرده ایم می توانید برای نوشتن انشا عید نوروز خود از آنها ایده بگیرید.


مطالب مرتبط:

5 انشا درمورد صدای زنگ آخر مدرسه زیبا، ساده و روان

مجموعه 5 انشا در مورد باران با مقدمه و نتیجه گیری ساده و زیبا

62 مدل نقاشی عید نوروز کودکانه ساده، زیبا برای رنگ آمیزیاز
17
رای