20 فیلم نفرین شده سینمای هالیوود با ژانر ترسناک و واقعی

20 فیلم نفرین شده سینمای هالیوود با ژانر ترسناک و واقعی درسی که بسیاری از این فیلم‌های ترسناک به ما می‌دهند این است که با ماوراء الطبیعه شوخی نکنیم. ما در این مطلب سلام دنیا، ترسناک ترین و نفرین شده ترین فیلم های سینما را به شما معرفی کردیم.

کسب و کار سینما کار سختی است، به خصوص وقتی به نظر می رسد که جهان علیه یک تولید فیلم خاص کار می کند. مطمئناً برای این 20 فیلمی که شایعه شده است نفرین شده اند، اینطور به نظر می رسید. نفرین‌ها هرگز دقیقاً به یک شکل ظاهر نشدند، اما اغلب فیلم‌های ترسناکی را که داستانشان در مورد چیزهای بسیار وحشتناکی بوده اند گرفتار کرده است - که البته، فیلم را ترسناک‌تر هم کرده است.

درسی که بسیاری از این فیلم‌های ترسناک به ما می‌دهند این است که با ماوراء الطبیعه شوخی نکنیم، اما آیا ساختن فیلمی در مورد ماوراء الطبیعه نیز می‌تواند آن را تحریک کند؟ فقط می‌توان گفت، بسیاری از این فیلم‌های شبح‌آمیز با محوریت ارواح، در نهایت خاطرات وحشتناکی را برای بازیگران و خدمه بر جای گذاشته است.

بعضی فیلم های نفرین شده خیلی بدتر از بقیه بوده است. برای برخی، صحبت کردن در یک فروشگاه مطبوعاتی درباره نحوه حرکت اشیاء در صحنه یک فیلم ترسناک حکم تبلیغ بهتر برای فیلم بود. اما برخی از فیلم‌ها متحمل جراحات بازیگران و خدمه شدند - و حتی مرگ‌های غم‌انگیز - که هدف اصلی فیلم را کاملاً از بین برد. دو فیلم در این فهرست هرگز ساخته نشدند زیرا بسیاری از بازیگران در تلاش برای تحقق آنها جان خود را از دست دادند.

ما از میان فهرستی از فیلم‌های نفرین شده، 20 مورد از وحشتناک‌ترین فیلم ها را انتخاب کرده‌ایم، تا در این مقاله از بخش سینمای سلام دنیا، به شما معرفی کنیم. آیا به چیزهایی مانند ارواح و نفرین اعتقاد ندارید؟ شاید بعد از خواندن این مقاله اعتقاد پیدا کنید. دروغ نگفته ایم اگر بگوییم حتی تحقیق و نوشتن این مقاله هم به نوعی ترسناک بود. و بعد از خواندن، هیچ کس نمی تواند این 20 فیلم را به همان شکلی که بداند واقعاً در پشت صحنه چه می گذرد، تماشا کند.

نفرین شده ترین فیلم های هالیوود (20 فیلم ترسناک واقعی و جن و ارواح)

1. مردی که دن کیشوت را کشت

این فیلم برای دهه ها در تولید هادس با موانع رو به رو بود. تلاش های متعدد با منابع مالی مختلف در آخرین لحظه به شکست می انجامید. سرانجام در سال 2018 با بازی آدام درایور ساخته شد و تلاش کارگردان تری گیلیام برای ساخت این فیلم بعداً در مستند "او رویای غول‌ها را میبیند" به تصویر کشیده شد.


حتما بخوانید: بهترین فیلم های عاشقانه


فیلم نفرین شده

2. "دنیای آب"

تولید «Waterworld» یک فاجعه بود، با مسائل بودجه‌ای که تقریباً دو برابر مبلغ تخصیص‌ یافته هزینه داشت. در آخرین لحظه، جاس ویدون برای ایجاد تغییرات سنگین در فیلمنامه آورده شد، اما او مجبور شد در کنار بازیگر کوین کاستنر کار کند - و این روند چیزی بود که جاس در نهایت آن را "هفت هفته جهنمی" نامید. علاوه بر این، صحنه‌های اقیانوس منجر به گزیدگی متعدد برخی بازیگران با نیش عروس دریای شد.

فیلم نفرین شده هالیوودی

3. "کوانتوم آرامش"

تعداد کمی از فیلم‌های جیمز باند به اندازه «Quantum of Solace» با مشکل مواجه شدند. تولید با تصادفات رانندگی متعدد، تغییر ناگهانی کارگردان و دنیل کریگ که از ناحیه شانه آسیب دید و انگشت خود را در حین فیلمبرداری قطع کرد، دچار مشکل شد. هر چند این ها مانع ساخت نشد. بعد از Quantum of Solace، کریگ در چندین فیلم دیگر باند نیز بازی کرد.

فیلم نفرین شده کوانتوم آرامش

فیلم ترسناک براساس واقعیت

4. فیلم ترسناک براساس واقعیت : 'مالکیت'

The Possession بر اساس داستان واقعی جعبه‌ای قدیمی بود که برخی از مردم معتقد بودند طلسم شده است. زمانی که صاحب جعبه کالا را به تیم سازنده فیلم پیشنهاد داد، بیش از حد محتاطانه عمل کردند. ستاره جفری دین مورگان گفت که او واقعاً به چنین چیزهایی اعتقاد ندارد، اما حتی خودش هم ریسک نمی کرد. او میگفت: "من جعبه را مسخره نمیکنم." "من با آن بازی نمی‌کنم. بنابراین به یاد می‌آورم که در مقطعی، مردی که جعبه را در اختیار دارد می‌خواست به صحنه بیاید و جعبه را بیاورد و من چنین گفتم: "مطمئناً نه!"


حتما بخوانید: برترین فیلم های کمدی خارجی


با وجود اینکه جعبه را برای ضبط فیلم نیاوردند، باز هم اتفاقات عجیبی افتاد. پنج روز پس از برچیدن بساط تولید، تاسیسات ذخیره سازی و همه وسایل در آتش سوخت.

فیلم ترسناک براساس واقعیت

5. فیلم ترسناک براساس واقعیت: "مهمانخانه داران"

این فیلم ترسناک، مسافرخانه واقعی یانکی پدلار، یک متل ظاهراً جن زده را نشان می دهد. کارگردان تی وست گفت که او به ارواح اعتقادی ندارد، اما مسافرخانه انرژی عجیبی داشت. "بسیاری از ما به طور کلی احساس می‌کردیم که هتل وحشتناک است. پس از چند شب، من با کارکنان اینجا صحبت کردم و آن زمان بود که در مورد داستان‌های ارواح شنیدم. من به ارواح اعتقادی ندارم، اما اتفاقات عجیبی رخ داد. "

وست در میان اتفاقات عجیب گفت: "چراغ ها در اتاقم خود به خود خاموش و روشن شده اند. تلفنم زنگ خورد و هیچکس روی خط نبود که کارکنان هتل می گویند همیشه این اتفاق می افتد. شب هایی وجود دارد که در آن از خواب بیدار می شوم و احساس می کنم کسی در اتاق است."

فیلم ترسناک براساس واقعیت: "مهمانخانه داران"

6. فیلم نفرین شده "مصائب مسیح"

جیم کاویزل در فیلم مصائب مسیح نقش عیسی را بازی کرد و در حین فیلمبرداری این نقش سختی های زیادی را متحمل شد. در میان حوادث سر صحنه، او مورد اصابت صاعقه قرار گرفت، شانه اش در رفت، به ذات الریه و عفونت ریه مبتلا شد و دچار سردردهای ناتوان کننده شد. علاوه بر این، او حتی تنها کسی نبود که در صحنه فیلمبرداری مورد اصابت صاعقه قرار گرفت. دستیار جان میکالینی نیز برای دومین بار در زندگی اش مورد اصابت قرار گرفت. احتمال این اتفاق بسیار بسیار کم است.

فیلم نفرین شده "مصائب مسیح"

7. فیلم ترسناک آمیتیویل (2005)

در فیلم The Amityville Horror، شخصیت اصلی اغلب در ساعت 3:15 صبح بیدار از خواب میپرد، زمانی که اتفاقات عجیبی در خانه رخ می دهد. رایان رینولدز، که در نسخه 2005 داستان ارواح واقعی بازی کرد، گفت که در طول تولید، بسیاری از بازیگران و خدمه به طور مرموزی متوجه شدند که در ساعت 3:15 نیز از خواب پریده اند. رینولدز می‌گوید: «من فکر می‌کنم بسیاری از مردم برای فروش فیلم‌شان این چیزها را درست می‌کنند، اما اتفاقات عجیبی افتاد.

فیلم ترسناک آمیتیویل

8. "پلترگیست"

درس پولترگیست قرار است این باشد که با مرده ها کاری نداشته باشیم. اما بنا به دلایلی، استیون اسپیلبرگ از اسکلت های واقعی در صحنه ای با جوبت ویلیامز، بازیگر زن استفاده کرد. او بعداً گفت که فکر می کرد آنها اسکلت های تقلبی هستند - مانند خدمه - پس از آن متوجه شد که آنها واقعی هستند تا واقعی تر به نظر برسند. او گفت: «فکر می‌کنم همه از این ایده غافلگیر شدند.

پلترگیست

9. فیلم ترسناک 'نشانه'

در حین فیلمبرداری این فیلم ترسناک، صاعقه به سه هواپیمای مجزای حامل بازیگران و خدمه برخورد کرد. علاوه بر این، تعدادی از مرگ‌های مرموز و تجربیات نزدیک به مرگ افراد درگیر را آزار داد. همه این اتفاقات باعث شد همه فکر کنند که "نشانه " فیلم واقعی ساخت The Omen است. این یکی از نفرین‌شده‌ترین فیلم های ساخته شده تا کنون در نظر گرفته می‌شود.

فیلم ترسناک 'نشانه'

10. فیلم ترسناک جن و ارواح "The Conjuring"

هر زمان که فیلمی بر اساس یک داستان واقعی از ماوراء طبیعی ساخته شود، همه چیز می تواند ترسناک باشد. ورا فارمیگا، هنرپیشه، ادعا کرد که یک روز وقتی کامپیوترش را باز کرد، آثار پنجه دیجیتالی روی آن مشاهده کرده. عکس‌های گرفته شده در صحنه فیلم‌برداری نیز آثار پنجه‌ای مرموز را روی ران او نشان می داده است. کارگردان جیمز وان همچنین ادعا کرد که حضور چیزی را در خانه خود را احساس کرده است و نویسندگان می‌گویند که تماس‌های تلفنی آن‌ها به دلیل استاتیک های عجیب قطع شده است.


حتما بخوانید: آیا داستان آنابل واقعی است


فیلم ترسناک جن و ارواح "The Conjuring"

11. فیلم نفرین شده «اکنون آخرالزمان»

فرانسیس فورد کاپولا فیلم «اکنون آخرالزمان» را کارگردانی کرد، فیلمی که تقریباً ازدواج او را نابود کرد و برای او یک ماجراجویی پر استرس بوده است. طوفان نه تنها صحنه را ویران کرد، بلکه یکی از بازیگران تقریباً تا پای مرگ رفت. مارتین شین در حین فیلمبرداری دچار حمله قلبی شد، اما خوشبختانه بلا رفع شد. کاپولا بعداً اعتراف کرد که فیلمبرداری فیلم دیوانه کننده بود.

فیلم نفرین شده «اکنون آخرالزمان»

12. فیلم نفرین شده "طوفان مغزی'

در حالی که در میانه تولید فیلم علمی تخیلی طوفان مغزی بودیم، ناتالی وود در حین گردش با قایق غرق شد. همبازی او، کریستوفر واکن، نیز در آن شب سرنوشت ساز در قایق بود. صحنه‌های ناتالی عمدتاً تا آن نقطه تمام شده بودند، بنابراین با کمی فیلمبرداری مجدد، فیلم همچنان در سال 1983 به عنوان آخرین فیلم او اکران شد.

فیلم نفرین شده "طوفان مغزی'

13. فیلم ترسناک و نفرین شده 'جادوگر شهر اوز'

جادوگر شهر اوز برای بازیگرانی که در آن بودند یک افسانه نبود. جک هیلی برای بازی در نقش مرد حلبی دعوت شد، اما تنها پس از آن که بازیگر اصلی به دلیل حساسیت شدید به گرد و غبار آلومینیومی که برای نقره‌ای شدن پوستش استفاده می‌شد، در بیمارستان بستری شد. لباس عوض شد، اما همچنان باعث عفونت چشم بازیگر دوم شد. مارگارت همیلتون که نقش جادوگر شرور غرب را بازی می کرد نیز در یک حادثه آتش سوزی در صحنه فیلمبرداری به شدت سوخت.

فیلم ترسناک و نفرین شده 'جادوگر شهر اوز'

14. فیلم های ترسناک جن و ارواح "جن گیر" (1973)

در حوالی فیلمبرداری The Exorcist اتفاقات عجیب و غریب زیادی افتاد. یکی از بازیگرانی که در این فیلم جان خود را از دست داد، اندکی بعد در زندگی واقعی جان خود را از دست داد. همچنین آتش سوزی خانه ای را که در آن تیراندازی می کردند را ویران کرد. تمام اتاق ها به خاکستر تبدیل شدند به جز اتاق تسخیر شده ریگان که آسیبی ندید. برخی از اعضای خدمه ادعا کردند که اشیاء نیز خود به خود حرکت می کردند و الن برستین بازیگر در طول صحنه مبارزه با دختر خیالی خود به شدت مجروح شد. با این وجود، این فیلم چهار دنباله داشت.

 فیلم های ترسناک جن و ارواح

15. فیلم نفرین شده 'شوالیه تاریکی'

فرنچایز شوالیه تاریکی به دلایل مختلفی نفرین شده در نظر گرفته می شود. اول از همه، هیث لجر، بازیگر نقش جوکر، پیش از اکران شوالیه تاریکی، بر اثر مصرف بیش از حد درگذشت. علاوه بر این، یکی از هماهنگ کننده های جلوه های ویژه در حین فیلمبرداری در یک تصادف رانندگی جان باخت. و سپس، تیراندازی غم انگیز در آرورا، کلرادو، در جریان نمایش دنباله «شوالیه تاریکی برمی خیزد».


حتما بخوانید: برترین فیلم های دلهره آور با محتوای روانشناسی


فیلم نفرین شده 'شوالیه تاریکی'

16. فیلم نفرین شده 'کلاغ'

پسر بروس لی، براندون لی، در فیلم کلاغ بازی کرد که در نهایت آخرین فیلم براندون بود. او سر صحنه تصادف با اسلحه کشته شد. قرار بود اسلحه مشقی تیراندازی کند، اما در نهایت خراب شد و او به طور مرگباری از ناحیه شکم زخمی شد. او به سرعت تحت عمل جراحی قرار گرفت، اما پزشکان نتوانستند جان او را نجات دهند. او در 28 سالگی در سال 1993 درگذشت.

 فیلم نفرین شده 'کلاغ'

17. فیلم نفرین شده "منطقه گرگ و میش"

متاسفانه در حین فیلمبرداری این فیلم تصادفی منجر به فوت سه تن از بازیگران فیلم شد. در یک صحنه، ویک مورو و دو بازیگر کودک قرار بود از هلیکوپتر فرار کنند. اما خلبان در طول فیلمبرداری کنترل خود را از دست داد و با بازیگران تصادف کرد و همه آنها را کشت. این اتفاق در روز پایانی فیلمبرداری رخ داد. این فیلم اکران شد، اما این تصادف باعث شد اولین نمایش آن به هم بخورد.

 فیلم نفرین شده "منطقه گرگ و میش"

18. "فاتح"

فیلم The Conqueror با بازی جان وین و سوزان هیوارد، کارگردان، دیک پاول، و بسیاری از اعضای خدمه که نمی‌دانستند چه چیزی در انتظارشان است. شروع به فیلمبرداری این فیلم درباره فیلم چنگیز خان کردند. مجموعه آنها در یوتا 100 مایل دورتر از یک منطقه آزمایش هسته ای بود و به نظر می رسد عمدتاً به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی فوران هسته ای بسیاری از بازیگران و عوامل فیلم بعداً بیمار شدند و در نهایت مردند.

فیلم نفرین شده فاتح

19. "کنفدراسیون دونس ها"

هالیوود بر اساس رمانی به همین نام از سال 1982 در تلاش بوده تا این داستان را به یک فیلم سینمایی تبدیل کند اما تمامی تلاش ها تاکنون با شکست مواجه شده است. کولایدر گزارش داد که قبلاً قرار بود جان بلوشی نقش اصلی را بازی کند، اما قبل از آن جان باخت. جان کندی و کریس فارلی نیز همینطور ، آن ها نیز قبل از مرگ خود نیز برای مدت کوتاهی برای این نقش آماده بودند. نهایتا ویل فرل سال‌ها بعد انتخاب شد، اما پارامونت پروژه را متوقف کرد. در سال 2012، زک گالیفیاناکیس به این پروژه پیوست، اما تقریباً در یک دهه گذشته چیزی از آن حاصل نشده است.

نفرین شده ترین فیلم های هالیوود

20. "اتوک بی نظیر"

این فیلم دیگری است که هنوز ساخته نشده است. علی‌رغم تلاش‌های متعدد برای شروع کار، مرگ چند بازیگر منجر به این شد که به نظر برسد این پروژه برای همیشه از دور خارج شده. جان بلوشی، جان کندی و کریس فارلی از جمله بازیگرانی بودند که به پروژه پیوستند و مرگشان بارها و بارها تولید را به تعویق انداخت. ظاهرا قسمت نبوده.

فیلم نفرین شده که ساخته نشد

سخن آخر

درسی که بسیاری از این فیلم‌های ترسناک به ما می‌دهند این است که با ماوراء الطبیعه شوخی نکنیم، اما آیا ساختن فیلمی در مورد ماوراء الطبیعه نیز می‌تواند آن را تحریک کند؟ فقط می‌توان گفت، بسیاری از این فیلم‌های شبح‌آمیز با محوریت ارواح، در نهایت خاطرات وحشتناکی را برای بازیگران و خدمه بر جای گذاشته است.


مقالات مرتبط:

مواردی درباره رابطه جنسی که از فیلم های هالیوودی یاد گرفته ایم

بهترین کارتون های جهان و پرفروش ترین انیمیشن ها کدامند
 

از
11
رای