بهترین گل برای اتاق خواب، خواستگاری، هدیه دادن و خانه و باغچه

بهترین گل برای اتاق خواب، خواستگاری، هدیه دادن و خانه و باغچه بهترین گل اتاق خواب چیست؛ 29 مدل گل مناسب و زیبا برای هدیه دادن به عشقت، دوست، گل برای خواستگاری، مناسب ترین گل برای خانه، باغچه، برای زنبور عسل و زیباترین گل های مخصوص هدیه در سلام دنیا ببینید.

یکی از زیباترین و لذت بخش ترین هدایا شاخه ای گل و یا دسته گل می باشد، در این مطلب از سلام دنیا درباره بهترین گل برای هدیه، بهترین گل برای هدیه به عشقت، بهترین گل برای خواستگاری، بهترین گل برای خانه، بهترین گل برای اتاق خواب، بهترین گل برای باغچه، بهترین گل برای زنبور عسل صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بهترین گل برای هدیه

اگر به دوستان نزدیک و صمیمی یا افراد خانواده خود می خواهید گل هدیه بدهید چند نمونه از زیباترین گل های مخصوص هدیه را به شما معرفی می کنیم:

1. یاس بنفش

بنفش رنگی رمانتیک می باشد که ترکیبش با سفید نمادی از پاکی زیبا می شود، دو شاخه گل یاس سفید و یاس بنفش را برای هدیه در نظر بگیرید.

2. گل داوودی

از گلهای زیبا با رنگهای مختلف می باشد که ماندگاری بالایی نیز دارد، گل های داودی سنبل خوش بینی و شادی هستند که با انتخاب رنگ سفید نماد حقیقت یا عشق وفادار می گیرند.


حتما بخوانید: چه گلی برای هدیه دادن مناسب است


3. زنبق

 زنبق با رنگهای هیجانی زرد، بنفش و آبی بسیار هدایای زیبایی می باشند، گلبرگ های ظریف آن قدمتی دیرینه دارند و الهه ی یونان از آن به عنوان نمادی برای ارتباط بین آسمان و زمین نام برده است.

بهترین گل برای هدیه

بهترین گل برای هدیه به عشقت

اگر از گل برای هدیه دادن به عشق خود می خواهید بهره بگیرید زیباترین گل ها با نماد عشق و وفاداری را انتخاب کنید، گل هایی مانند:


حتما بخوانید: 13 رنگ مختلف گل رز و معانی متفاوت هر یک از آنها


4. گل رز

 گل های رز با انواع ایرانی و هلندی از زیباترین گل‌ها به حساب می آیند که در یک انتخاب عاشقانه حرف اول را می زنند، رنگ های گل رز بقدری متنوع می باشد که بهتر است در انتخاب آن سلیقه فرد مقابل را در نظر بگیرید. از رز در مناسبت های مختلف مانند تولد، خواستگاری، روز عشق، اعیاد و سالگردهای ازدواج بهره ببرید.

بهترین گل برای هدیه به عشقت

5. میخک قرمز

رنگ قرمز نمادی از عشق و دوست داشتن می باشد، این گل بسیار مناسب برای سالگرد ازدواج و روز مادر می باشد، میخک قرمز نماد عشق پاک است که ترکیب آن با رنگ سفید بسیار انتخاب مناسبی می باشد.

6. گل آفتابگردان

 انتخاب یک شاخه یا دسته گلی از گلهای آفتابگردان می تواند یک انتخاب خاص و هیجانی باشد، زردی آفتابگردان سمبل گرمی زندگی و وفاداری شما به فردی که عاشقش هستید را نشان می دهد و حس مثبت را به دریافت کننده انتقال می داد.

Alstroemeria flowers;

7. گل آلسترومریا

 با انتخاب گل آلسترومریا به عنوان یک هدیه به عشقتان خواهید ثابت کرد که شما فردی خاص پسند هستید، این گل سمبل دوستی و از خود گذشتگی می باشد که خانم ها بیشتر از این نوع گل خوششان می آید.

8. گل ژیپسوفیلا یا نفس کودک

گل ژیپسوفیلا گلی نیست که همه پسند باشد از این گل اغلب افرادی امروزی ، لاکچری و خاص پسند خوششان می آید، زیبایی این گل آن را نماد یک عشق جاویدان کرده است.

9. لاله قرمز

گلی با ظرافت های زیبا و رنگی عاشقانه که انتخاب یک عاشق تمام عیار می باشد، این گل یکی از گلهای رمانتیک می باشد که برای انتخاب به یک خانم جوان عالی می باشد.

بهترین گل برای هدیه به عشقت

بهترین گل برای خواستگاری

کسانی که در روز خواستگاری از فرد مقابل شناخت دارند در انتخاب گل یک قدم جلو هستند اما اگر از سلیقه فرد مورد نظر بی خبر هستید چند نمونه گل مناسب مراسم خواستگاری به شما پیشنهاد خواهیم داد.


حتما بخوانید: 65 مدل دسته گل خواستگاری شیک، باکلاس ایرانی و خارجی


10. گل لیلیوم

گل های لیلیوم با ترکیب رنگ های زیبای خود می تواند سبدی زیبا به شما تحویل داد، لیلیوم اورینتال نیز کمی بزرگتر و خوشبو تر می باشد که همراه با چند شاخه گل کوچکتر ترکیبی بیادماندنی برحای خواهد گذاشت.

بهترین گل برای خواستگاری

11. گل آنتریوم

برای همراه داشتن یک سبد گل زیبا و خاص انتخاب آنتریوم یک گزینه عالی به حساب می آید، که با ظاهر زیبایش یک دسته گل لاکچری از خود برجای می گذارد که حتی افراد مشکل پسند هم آنرا تایید می کنند.

12. گل ارکیده

ارکیده را به خاندان سلطنتی انگلیس نسبت می دهند، اما رنگ زیبای ارکیده آنرا مورد پسند همگان کرده است، تصور کنید سبدی زیبا که از شاخه گل ارکیده تشکیل شده است، حتی تصورش نیز اغوا کننده می باشد و شما را به یک فرد باسخاوت تبدیل می کند.

بهترین گل برای خواستگاری

بهترین گل برای خانه

اگر قصد انتخاب گل برای خانه را دارید بهتر است که از انواع گل های ماندگار و گلدانی بهره ببرید تا مدت زمان طولانی تری از دیدن آن لذت ببرید.


حتما بخوانید: گیاهان آپارتمانی مناسب آشپزخانه


13. گیاه خانگی دراسنا کامپکت

این گیاه از مقاومترین گلهای خانگی می باشد که در هر شرایطی رشد می کنند و حتی احتیاجی با محیط پرنور نیز ندارند، این گزینه برای اشخاصی که ساعات کمتری را می توانند به نگهداری گل و گیاه اختصاص دهند می باشد.

بهترین گل برای خانه

14. گیاه شامادورا

 شامادورا گیاهی مقاوم و با تحمل بالا نسبت به نور کم و دمای پایین می باشد، این گیاه هم زیبا و هم نگهداری راحتی دارد.

15. فیکوس

ماندگاری بالای این گیاه آن را از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی کرده است و این ماندگاری بخاطر مقاومت بالای آن در محیط های بسته آپارتمانی می باشد. 

بهترین گل برای خانه

16. اسپاتی فیلوم

 این گیاه شرایط نگهداری آسانی دارد و در محیط آپارتمان می تواند برگهای سبز و گلهای سفید زیبایی از خود بجای بگذارد و هوای منزل را تصفیه کند.

بهترین گل برای اتاق خواب

بهترین گل برای اتاق خواب

اتاق خواب معمولا مکانی کم نور می باشد و تهویه کم ، که به گیاهی احتیاج دارد تا با این شرایط خود را وفق دهد، ما پیشنهادهای خوبی برایتان داریم.

17. گاردنیا

 این گیاه زیبا دقیقا مناسب برای اتاق خواب می باشد با برگ‌های براق و همیشه سبزش که گل‌های خوشبویی نیز دارد حال و هوای انسان را سرحال می کند، این گلهای زیبا خواب خوبی برایتان به ارمغان می آورند و استرس را از شما دور می کنند، این گیاه به نور غیر مستقیم خورشید احتیاج دارد.


حتما بخوانید: بهترین گل های آپارتمانی مقاوم، محبوب و سایه دوست


18. یاس سفید

یاس سفید یا همان یاس رازقی از گلها با عطر خوش می باشد، این گل که رونده می باشد می تواند جلوه زیبایی به اتاق خواب شما بدهد.

بهترین گل برای  اتاق خواب

19. اسطوخودوس

حتما تصاویری از گیاهان اسطوخودوس دیده اید، گیاهی با گلهای بنفش زیبا، تصور کنید گلدانی با گلهای اسطوخودوس در اتاق خوابتان داشته باشید آن وقت هست که عطر خوبش تندخویی، افسردگی، استرس، بی خوابی، بی قراری و سردرد را در شما دور می کند از این گلدان در اتاق خواب کودک نیز می توانید استفاده کنید.

20. اسپاتی فیلوم

گلدانی زیبا که به اتاق خواب شما را جلوه ای خاص می بخشد، این گیاه یک تصفیه کننده عالی برای محیط می باشد میکروب های فضای اتاق را از بین می برد ، با رطوبتی که ایجاد می کند خشکی بینی و گلو را از بین می برد اما بخاطر سمی بودنش آن را در اتاق کودک و در کنار حیوانات خانگی نباید قرار دهید.

بهترین گل برای  اتاق خواب

بهترین گل برای باغچه

گل های باغچه جذابیت خاصی به منزل می دهند با انتخاب مناسب گل و گیاه می توانید به باغچه خود صفا بدهید. 

21. گل ناز آفتابی

 این گل می تواند گزینه خوبی برای باغچه باشد زیرا در رنگهای متنوع موجود می باشد و از رشد خوبی برخوردارند، در مقابل کم‌ آبی، خشکی و حرارت زیاد نیز دوام می آورد، گلهای آن در از اواخر بهار تا میانه‌های فصل پاییز شروع به رشد می کنند.

22. گل نرگس

 این گل با مقاومتی که به سرما دارد ، تنها 4 ساعت به نور خورشید احتیاج دارد به همین دلیل بسیار مناسب باغچه می باشد که در زمستان گل های زیبایش رشد کند.


حتما بخوانید: گل ماه تولد شما نماد چیست


23. گل بنفشه

بهترین زمان برای کاشت گلهای بنفشه بهار می باشد ، با انتخاب این گل چهره زیبایی با باغچه خانه خود خواهید داد.

بهترین گل برای باغچه

24. گل شمعدانی

 این گلها یادآور خاطرات قدیم می باشند، با ماندگاری که دارند عطر خوبی در باغچه خانه تان جاری می کنند، با تنوع گونه ای که دارد تمام سلیقه ها را راضی می کند.

بهترین گل برای باغچه

25. گل محمدی یا گل سرخ

 عطر و رنگی که این گل دارد می تواند جلای خوبی به باغچه شما ببخشد، این گل به آبیاری منظم احتیاج دارد و بعد از فصل سرما باید کاشته شود.

بهترین گل برای زنبور عسل

اگر به دنبال گل هایی هستید که زنبورها را به باغچه خود بکشانید تا از خاصیت گرده افشانی آنها بهره بگیرید پیشنهادهای خوبی داریم:

26. گل ماهونیا

 این گل ها با خاصیت سبزی همیشگی اش و داشتن گلهای زرد خود از گلهای محبوب زنبورها می باشند که در محیط خنک و مرطوب رشد می کنند.

27. گل زنگوله آبی

در همین ابتدا بگوییم که اگر کودکی در منزل دارید گل زنگوله آبی را برای باغچه خود و ترغیب زنبورها انتخاب نکنید، در غیر این صورت این گل در اوایل بهار زنبورها و پروانه ها را سمت خود می کشاند‌.

بهترین گل برای زنبور عسل

28. گل رزماری

گلهای رزماری با عطر خوشی که دارند زنبورها را سمت خود می کشانند، از این گیاه استفاده های دیگری چون دارویی و آشپزی نیز می توانید بکنید.

29. گل مروارید

با گلبرگ های زیادی که زنبورها را شیفته خود کرد، شما می توانید از اوخر بهار تا اواخر شهریور منتظر گل های مرواریدتان باشید، اما یادتان باشید که این گل را جایی از باغچه خود قرار دارد که باد او را از جا نکند.

بهترین گل برای زنبور عسل

سخن آخر:

گل ها همیشه روحیه انسان را جلا می بخشد، چه برای خود و چه هدیه به دیگران پس این روحیه را از خود نگیرید، می توانید برای دوستان و عزیزان خود نیز از گلهای گلدانی هدیه دهید تا برایشان ماندگارتر شود.


مطالب مرتبط:

ایده تزیین خانه با گیاهان سبز (47 مدل شیک)

ایده دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با طراحی ساده، شیک و مدرناز
1
رای