لیست غذاهای چینی زنده، عجیب، چندش و حیوانات؛ چندش ترین غذای چینی

لیست غذاهای چینی زنده، عجیب، چندش و حیوانات؛ چندش ترین غذای چینی چندش ترین غذاهای چینی کدام است ؛ با 12 مدل از انواع غذاهای چینی زنده، عجیب، چندش و حیوانات که شاید تا بحال نشنیده و ندیده باشید در سلام دنیا ببینید.

چینی ها جزء افرادی هستند که به خوردن غذاهای عجیب و غریب و چندش آور علاقه زیادی دارند.برای مثال زنده خواری حیوانات در کشور چین یک عادت رایج است.در این مطلب سلام دنیا قصد داریم تا شما را با غذاهای چینی زنده، حیوانات، عجیب و چندش آشنا کنیم.

غذاهای چینی حیوانات

1. صدف خوراکی

صدف ها حیوانات خوراکی رایجی هستند که در غرب هم بصورت خام و زنده مصرف می شوند.صدف ها بلافاصله بعد از باز شدن پوسته ان باید مصرف شوند زیرا در صورتی که صدف تازه باز شود یعنی محتویات ان زنده و تازه هستند.کارشناسان توصیه می کنند که صدف بصورت پخته مصرف شود اما چینی ها ان را بصورت خام و زنده مصرف می کنند.


حتما بخوانید: غذاهای محبوب چینی خوشمزه و معروف


2. میگوهای ناهشیار

یکی از محبوب‌ترین غذاهای چینی زویی ژیا نام دارد که به معنای میگوی ناهشیار است. برای تهیه این غذا ابتدا میگوهای آب تازه را در نوشیدنی خاصی قرار می دهند. میگوها تلاش می کنند تا فرار کنند اما مشتری انها را شکار می کند.در این حالت میگوهای خسته شده به راحتی شکار و مصرف می شوند.میگوها فقط در صورت جویده شدن کامل توسط انسان ها میمیرند.

غذاهای چینی حیوانات:میگوهای ناهشیار

3. خوردن گوشت الاغ

خوردن گوشت الاغ در چین خیلی رایج نیست.با این حال برای تهیه این غذا ابتدا باید دست و پای الاغ را ببندند و بعد بدن او را که روی زمین است برش میزنند و در بشقاب مشتری قرار می دهند.با این کار سرآشپز تازه بودن گوشت حیوان را هم به مشتری های خود نشان می دهد.گوشت الاغ یک غذای لذیذ عنوان شده و در مقایسه با سایر گوشت ها قیمت بالاتری هم دارد.

غذاهای چینی عجیب

4. حشرات سرخ شده

یکی از عجیب ترین غذاهای چینی که اصلا با ذائقه ما ایرانی ها سازگاری ندارد، حشرات سرخ شده هستند.در حقیقت چینی به این سبک غذایی عادت دارند و از حشرات تغذیه می کنند.

5. خفاش

خفاش یکی دیگر از غذاهای عجیب چین است که به دو روش کباب شده و یا در سوپ سرو می شود. در کشور چین کباب و سوپ خفاش یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی شناخته شده اند.

غذاهای چینی عجیب:خفاش

6. هشت پا

چینی علاوه بر خوردن غذاهای عجیب به خوردن حیوانات زنده هم علاقه دارند.یکی از این غذاهای عجیب و غریب خوردن موجوداتی مانند هشت پا یا میگو را به صورت زنده است.البته این کار بسیار خطرناک است و افراد زیادی در زمان خوردن هشت پا دچار خفگی و مرگ شدند، زیرا مکنده های بسیار قوی روی دست هشت پا وجود دارد که باعث مرگ انسان می شود.


حتما بخوانید: لیست غذاهای ژاپنی ساده، گیاهی، دریایی و خوشمزه


غذاهای چینی زنده

7. ماهی زنده و مرده

یینگ یانگ یو یعنی ماهی زنده و مرده یکی از غذاهای محبوب چینی ها است. در این روش بدن ماهی در روغن داغ فرو برده می شود،این غذا به سرعت و تا زمان حرکت کردن ماهی باید تهیه شود تا ارگان‌های داخلی ماهی دچار آسیب نشوند.در این روش ماهی تا 30 دقیقه زنده است.ماهی زنده و مرده به همراه سس شیرین و ترش مصرف می شود.

8. مار

 آشپزان چینی در پخت مار تخصص دارند. این غذا  هم مانند ماهی زنده و مرده باید خیلی سریع آماده شود تا مشتری در زمان زنده بودن مار بتواند ان را بخورد.سرآشپز در یک اقدام سریع سر ما را می برد و پوست و روده را جدا می کند تا حاوی انگل نباشد و بعد گوشت مار که هنوز زنده است بریده و در بشقاب قرار داده می شود.البته گفته می شود که برخی روستایی‌ها بدون نیاز به سرآشپز مار را به صورت خام مصرف می کنند.

9. مغز میمون زنده به‌ صورت خام

مغز میمون زنده یک غذای بسیار گران قیمت است که تنها افراد ثروتمند آن را مصرف می کنند. این غذا فقط در هنگ کنگ و گوانگ دونگ ارائه می‌شود. سرآشپز میمون را روی میز می گذارد و یک سوراخ روی سرش ایجاد می کند و در عین حال که میمون فریاد می کشد مغز او را در بشقاب مشتری می گذارند. برخی اوقات افراد برای اینکه ثروت و شجاعت خود را به دیگران نشان دهند این غذا را سفارش می دهند، حتی تعداد زیادی از آنها قادر به خوردن مقدار کمی از آن هم نیستند. در حال حاضر ارائه این غذا در چین ممنوع شده است اما در گوانگ دونگ عرضه می شود.

غذاهای چینی زنده:مغز میمون زنده به‌صورت خام

غذاهای چینی چندش

10. نوزاد موش

خوردن نوزاد موش یکی از غذاهای چندش اور است که در چین سرو می شود.در این غذا موش هایی متولد شده به کمک چاپ استیک و به همراه یک سس تند خورده می شوند.این غذا با نام "نوزادان سه جیغه" نیز شناخته می شود.زیرا نوزادان موش سه بار جیغ می زنند،یک بار وقتی با کمک چاپ استیک از بشقاب برداشته می شوند؛بار دوم وقتی درون سس تند فرو برده می شوند و سومین بار وقتی مشتری انها را در دهان خود می گذارد.

11. جنین زنده بچه اردک

این غذا از غذاهای مشهور نانجینگ است و به عنوان یکی از چندش آورترین غذاهای دنیا شناخته شده است. این غذا در زمانی که تخم‌مرغ در مرحله هتچ قرار دارد اما درست و کامل شکل نگرفته است باید خورده شود. در برخی از قسمت‌های چین قبل از خوردن تخم مرغ ان را آب پز می‌کنند که ریشه این روش به کشور فیلیپین برمی گردد.البته در کشور چین به جای آب پز کردن، آن را خام میل می کنند.

غذاهای چینی چندش:جنین زنده بچه اردک

12. ساشیمی قورباغه

خوردن قورباغه زنده هم یکی دیگر از غذاهای چندش در برخی کشورهای شرقی، عمدتاً چین، ویتنام و ژاپن است.برای تهیه این غذا باید قورباغه‌های زنده که همچنان قلب هایشان می تپد و اندام هایش در حال حرکت هستند را در بشقاب قرار دهند و انها را برش دهند.در ادامه با برداشتن قسمت های خاصی از ان،انها را در آبگوشتش می جوشانند و مابقی را بصورت ساشیمی برش می دهند و روی خود قورباغه سرو می کنند.این غذا به عنوان یکی از لذیذ ترین غذاها در کشور چین شناخته شده است.

سخن پایانی:

در برخی کشورها از جمله چین خوردن غذاهای چندش و عجیب یک عادت رایج است و انها از خوردن این حیوانات لذت فراوانی می برند.البته خوردن حیوانات زنده که نوعی حیوان آزاری محسوب می شود در کشور چین ممنوع شده است.


مطالب مرتبط:

لیست غذاهای مضر؛ 15 ماده غذایی مضر و ناسالم برای سلامتی

11 صبحانه سالم و مقوی برای تناسب اندام

از
13
رای