اتفاقات مهم حاملگی در هفته پنجم بارداری

اتفاقات مهم حاملگی در هفته پنجم بارداری پرتقال، فلفل قرمز یا فلفل سبز، توت فرنگی، توت و سیب زمینی. و مکمل روزانه اسید فولیک و ویتامین D را در هفته پنجم بارداری فراموش نکنید.

رشد کودک در هفته پنجم بارداری

گرچه هنوز باردار به نظر نمی رسید، در داخل رحم، کودک شما به سرعت در حال رشد بوده و بیشتر شبیه به یک بچه قورباغه است. قلب او یکی از اولین ارگان هایی است که تشکیل شده و شروع به کار می کند. ضربان قلب جنین شروع شده است. لوله عصبی، که نخاع کودک را به مغز متصل می کند نیز شکل گرفته است. دیگر اندام ها و بافت ها نیز در مراحل اولیه رشد قرار دارند.

در مورد شکل کودک و رشد او در هفته ی پنجم بارداری اطلاعات بیشتری کسب کنید.

علائم بارداری در هفته پنجم

هنوز روزهای اولیه است، بنابراین ممکن است شما هنوز هم احساس نکنید که باردار هستید. این کاملا طبیعی است. برخی از نشانه های بارداری، مانند ناخوشی صبحگاهی از بین رفته اند.

از سوی دیگر، ممکن است متوجه نشانه هایی شده باشید. بدن شما به سختی کار می کند تا کودکی را درون خود پرورش دهد، بنابراین عجیب نیست که در این مرحله احساس خستگی مفرط داشته باشید. اکثر زنان باردار در چنین مرحله ای از شدت خستگی از حال می روند.

درد نیز نشانه دیگری است از تغییر هورمون های بدن به دلیل بارداری. ممکن است در سه ماهه اول بیشتر دچار سردرد شوید. اگر زیاد سردرد می گیرید دارو مصرف کرده و یا از درمان های خانگی استفاده کنید. 

اطلاعات لازم در هفته پنجم بارداری

اطلاعات لازم در هفته پنجم بارداری

سعی کنید بیشتر غذا بخورید تا انرژی بیشتری داشته باشید زیرا مواد مغذی برای کودک ضروری است. وعده غذایی کوچک و معمولی و نوشیدنی زیاد می تواند مانع از سوء هاضمه شود، یکی از عوارض جانبی بارداری.
شما هر روز به مقدار زیادی ویتامین C برای رشد کودک نیاز دارید. منابع غنی ویتامین C عبارتند از: پرتقال، فلفل قرمز یا فلفل سبز، توت فرنگی، توت و سیب زمینی. و مکمل روزانه اسید فولیک و ویتامین D را فراموش نکنید.

فهرست کارهای ضروری در هفته پنجم بارداری

توصیه ها و سوالات متداول در مورد روزهای اول بارداری، عوارض جانبی و رژیم غذایی و ورزش را باید بدانید.

اولین ویزیت قبل از زایمان با پزشک یا ماما را یادداشت كنید، یا زمانبندی ویزیت های قبل از زایمان را بررسی كنید.

آیا در طول 9 هفته اول حاملگی نیاز به معاینه ی رحم دارید؟ 

در مورد نوشیدن قهوه در دوران بارداری تحقیق کنید.

از
1
رای