قرص استاگروفن چیست؛ نحوه مصرف و عوارض قرص استاگروفن برای درد

قرص استاگروفن چیست؛ نحوه مصرف و عوارض قرص استاگروفن برای درد قرص استاگروفن چیست؛ با قرص استاگروفن 500 و 325 برای پریودی، دندان درد، کرونا، سرماخوردگی، کودکان و طریقه مصرف، عوارض و تداخل دارویی قرص استاگروفن را در سلام دنیا آشنا شوید.

قرص استاگروفن در دسته داروهای ضد درد قرار دارد. داروهای ضد درد برای کاهش و تسکین علائم خفیف تا متوسط برای درمان بزرگسالان و کودکان تجویز می شوند، برای آشنایی بیشتر با قرص استاگروفن چیست، موارد مصرف و نحوه مصرف و عوارض قرص استاگروفن 500 و 325 برای کودکان، دندان درد، پریودی، کرونا تا پایان این مطلب سلام دنیا با ما همراه باشید.

قرص استاگروفن چیست

استاگروفن نام تجاری استامینوفن است و  در دسته داروهای ضد درد و تب بر قرار دارد و برای تسکین درد و پایین آوردن تب در کودکان بالای 12 در دوزهای 500 و 325 میلی‌گرم مصرف می شود. این دارو را معمولا می توان بدون نسخه پزشک هم از داروخانه‌ها تهیه کرد. البته در صورت بروز هر نوع مشکل یا هر گونه سوال حتما موارد را از پزشک و دکتر داروخانه بپرسید.

قرص استاگروفن چیست

قرص استاگروفن 500 برای چیست

قرص استاگروفن 500 برای تسكین درد‌های ملایم تا متوسط و به عنوان داروی ضدتبر مصرف می شود. قرص استاگروفن 500 برای درمان دردهای خفیف و متوسط نظیر سردرد، درد دوران قاعدگی، دندان‌درد، کمر درد، آرتروز، دردهای زمان سرماخوردگی و آنفولانزا ، درمان دردهای شدید در ترکیب با مسکن‌های اپیوئیدی و کاهش تب مصرف می شود.


حتما بخوانید: درمان خانگی سرماخوردگی کودک و بزرگسال


قرص استاگروفن 500 برای کرونا

از آنجایی که قرص استاگروفن به جهت تسکین درد و کاهش تب کاربرد دارد میتواند برای درمان تب و درد غیرقابل تحمل در مبتلایان به ویروس کرونا موثر واقع شود.لازم به ذکر است که قبل از مصرف هر گونه دارو برای بیماری کرونا بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

قرص استاگروفن 325 برای کودکان

قرص استاگروفن 325 با اثرات کاهندگی تب و تسکین درد می تواند در جهت تسکین دردهای خفیف ناشی از سرماخوردگی و کاهش تب در کودکان بالای 12 سال مصرف شود. دوز مصرف دارو برای کودکان توسط پزشک تعیین می شود.

قرص استاگروفن 325 برای کودکان

قرص استاگروفن برای پریودی

یکی دیگر از موارد مصرف قرص استاگروفن درد دوران قاعدگی یا پریودی است. مصرف این قرص با داشتن اثر ضد درد می تواند در تسکین دردهای پریودی موثر وقع شود.


حتما بخوانید: لکه بینی بعد از پریودی نشانه چیست


قرص استاگروفن برای دندان درد

قرص استاگروفن برای تسکسن درد ناشی از دندان مفید است علاوه بر این، قرص استاگروفن در مقایسه با سایر داروهای ضد درد و ضد التهاب غیر استروئیدی عوارض جانبی کمتری هم بهمراه دارد.

طریقه مصرف قرص استاگروفن

از آنجایی که قرص استاگروفن غالبا بدون نیاز به نسخه پزشک از داروخانه‌ها قابل تهیه هستند. به همین دلیل برای آشنایی با طریقه مصرف بهتر است قبل از مصرف برگه راهنمای محصول را مطالعه نمایید تا از نحوه مصرف دارو اطلاع پیدا کنید. همچنین در صورت بروز مشکل یا پیش آمدن هر گونه سوال در حین مصرف دارو، با پزشک یا دکتر داروخانه صحبت کنید. قرص استاگروفن معمولا طول دوره مصرف مشخصی ندارد و برای تسکین درد و کاهش تب مورد استفاده قرار می گیرند اما غالبا در بزرگسالان و کودکان بالاتر از 12 سال،در صورت بروز درد یا تب 1 تا 2 قرص استاگروفن هر 4 تا 6 ساعت مصرف می شود.

طریقه مصرف قرص استاگروفن

عوارض قرص استاگروفن 

مصرف قرص استاگروفن معمولا واکنش آلرژیک جدی در پی ندارد. با این حال باید در مورد برخی علایم آلرژی دقت بیشتری داشته باشید. در صورتی که بعد از مصرف این قرص علائم آلرژی پوستی نظیر خارش یا دچار تورم در ناحیه گلو، صورت و زبان شدید و یا با اختلال تنفسی روبه رو شدید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

قرص استاگروفن خواب آور است؟

از آنجایی که قرص استاگروفن با تاثیر بروی سیستم عصیب مرکزی موجب تسکین درد و کاهش تب می شود ممکن است در برخی افراد با علائم خواب آلودگی همراه باشد.

تداخلات دارویی قرص استاگروفن

  • مصرف همزمان قرص استاگروفن و برخی داروها نظیر داروهای ضد قارچ خطر بروز اختلالات کبدی را تشدید می کند.
  • مصرف قرص استاگروفن ممکن است منجر به تغییر برخی تست‌های آزمایشگاهی شود به همین علت،در صورت مصرف طولانی مدت استامینوفن،در زمان انجام آزمایش مورد را حتما به کادر درمان و آزمایشگاه اطلاع دهید.
سخن پایانی:

قرص استاگروفن در دسته داروهای ضد درد و کاهش تب قرار دارد و برای درمان دردهای خفیف و کاهش تب در بزرگسالان و کودکان بالای 12 سال مصرف می شود. اگرچه مصرف این دارو بدون نسخه پزشک قابل تهیه است اما بهتر است از مصرف بیشتر از 4 گرم یا به عبارت دیگر 4000 میلی گرم قرص استاگروفن در طول 24 ساعت خودداری کنید.


مقالات مرتبط:

درمان خانگی حساسیت پوستی و خارش با گیاهان دارویی

پایین آوردن تب با پیاز و گلاب و بهترین نوشیدنی و درمان خانگیاز
2
رای