بهترین دمنوش برای سم زدایی بدن از مواد مخدر (داروی گیاهی و خانگی)

بهترین دمنوش برای سم زدایی بدن از مواد مخدر (داروی گیاهی و خانگی) بهترین دمنوش برای سم زدایی بدن از مواد مخدر؛ با داروی گیاهی برای سم زدایی بدن از مواد مخدر و روش سم زدایی بدن با طب سنتی، شیر، سرم و معجون سم زدایی بدن در سلام دنیا آشنا شوید.

برای ترک اعتیاد طب سنتی و گیاهی توصیه های مفیدی دارند که در این مطلب از سلام دنیا درباره بهترین دمنوش برای سم زدایی بدن از مواد مخدر، داروی گیاهی برای سم زدایی بدن از مواد مخدر، سم زدایی بدن از مواد مخدر با طب سنتی، سم زدایی بدن از مواد مخدر با شیر، سم زدایی بدن از مواد مخدر با سرم، معجون سم زدایی بدن از مواد مخدر صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بهترین دمنوش برای سم زدایی بدن از مواد مخدر 

با مصرف مواد مخدر ریه ها، کبد، قلب و کلیه فرد مصرف کننده تحت تاثیر قرار می گیرد، هنگام ترک این مواد سم زدایی بدن به سلامت این دستگاه های حیاتی بدن کمک می کند، با مصرف برخی از دمنوش ها می توانید که به سم زدایی بدن کمک کنید. مهمترین دمنوش های گیاهی سم زدا عبارتند از:

1. دمنوش زنجبیل برای سم زدایی بدن از مواد مخدر

زنجبیل با داشتن ویتامین C که دارد سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به پاکسازی ریه ها و همچنین سم زدایی بدن کمک می کند، این گیاه مفید خاصیت ضد التهابی نیز دارد.


حتما بخوانید: فواید سم زدایی بدن از طریق پا 


2. دمنوش چای سبز برای سم زدایی بدن از مواد مخدر

چای سبز خاصیتی سم زدایی دارد و از آنتی اکسیدان زیادی برخوردار می باشد و همینطور با مصرف آن دستگاه گوارش سالمی پیدا می کند.

دمنوش چای سبز برای سم زدایی بدن از مواد مخدر

3. دمنوش زردچوبه برای سم زدایی بدن از مواد مخدر

زردچوبه گیاه مفیدی برای درمان گلو درد و سرفه های ناشی از گرفتگی صدا می باشد ، به همین دلیل مصرف آن برای رفع التهابات بدن ناشی از مصرف مواد مخدر مفید می باشد زیرا کورکومین فراوانی در زردچوبه دارد، این دمنوش خاصیت ضدسرطانی نیز دارد.

4. دمنوش ماسالا برای سم زدایی بدن از مواد مخدر

چای ماسالا سالهاست به عنوان یک سم زدای عالی معرفی شده است، این دمنوش التهابات و سموم بدن را برطرف می کند و می توان در دوره ترک مواد مخدر مفید باشد.

دمنوش ماسالا برای سم زدایی بدن از مواد مخدر

5. دمنوش ریشه شیرین بیان برای سم زدایی بدن از مواد مخدر

شیرین بیان از گیاهان دارویی قوی می باشد که میکروب کش است و ضد باکتری می باشد، از این دمنوش در فصول سرد سال می توان به قصد پاکسازی سموم بدن استفاده کرد.


حتما بخوانید: خواص و مضرات عرق شیرین بیان برای معده و لاغری


داروی گیاهی برای سم زدایی بدن از مواد مخدر

مصرف گیاهان دارویی تا حدودی می تواند در تحمل کردن و ترک مواد مخدر مفید عمل کند، این گیاهان سم حاصله از مصرف مواد مخدر و نوشیدنی های الکی را از بدن خارج می کنند، مانند:

1. داروی گیاهی برای سم زدایی بدن: خار مریم

کبد از جمله قسمت های بدن می باشد که در زمان استعمال مواد مخدر آسیب می بیند، با مصرف گیاه خار مریم به بازگشت سلامتی کبد می توانید کمک کنید. 

2. داروی گیاهی برای سم زدایی بدن: سرکه سیب

مصرف سرکه سیب را برای سم زدایی بذن می توانید به صورت مایع و هم قرص ان انجام دهید تا میلتان به مواد افیونی و مخدر کاهش پیدا کند.

داروی گیاهی برای سم زدایی بدن: سرکه سیب

3. داروی گیاهی برای سم زدایی بدن ایبوگائین: 

این دارو یک داروی روانگردان نیز می باشد به همین دلیل برای مصرف آن با پزشک مشورت نمایید و بعد برای حل مشکلات افسردگی، اضطراب از آن استفاده کنید.

4. داروی گیاهی برای سم زدایی بدن: ریشه کودزو:

این گیاه از گیاهان خطه چین می باشد که در مقابل هوس مواد مخدر مخصوصا تریاک مفید می باشد ، آن را می توان مانند چای دم کرد.

5. داروی گیاهی برای سم زدایی بدن: ریشه والرین:

ریشه والرین یا همان سنبل الطیب به کاهش رفتار ناشی از افسردگی، اضطراب و بی قراری و عصبانیت کمک می کند، آن را می توانید به صورت قرص و یا ریشه خشک مصرف کنید.

داروی گیاهی برای سم زدایی بدن

6. داروی گیاهی برای سم زدایی بدن: جینسینگ:

جینسینگ از گیاهان رایج دارویی می باشد که در دوره نقاهت پس از ترک مواد مخدر می تواند احساسات فرد را کنترل کند.

7. داروی گیاهی برای سم زدایی بدن: ریشه بیدمشک :

بیدمشک با خاصیت ادرارآوری خود می تواند به عنوان یک پاک کننده و سم زدا معرفی شود، با مصرف این گیاه فرد معتاد دوره درمان را کوتاه کرده و بهتر تحمل می کند.

8. داروی گیاهی برای سم زدایی بدن: ریشه بابا آدم:

ریشه باباآدم قند خون را متعادل می کند و هم چنین یک گیاه ضد میکروب می باشد.


حتما بخوانید: خواص و مضرات گیاه بابا آدم برای لاغری و بدن


سم زدایی بدن از مواد مخدر با طب سنتی

طب سنتی با توصیه های طبیعی و کم ضرر اکثر بیماری ها و مشکلات انسان را قابل حل می داند، برای سم زدایی بدن از مواد مخدر نیز راههای مفیدی عنوان شده است، مانند:

1. استعمال دود عود، عنبر و مشک

در طب سنتی برای جایگزین کردن موا افیونی و مخدر استعمال دودهایی مانند عود، عنبر و مشک را سفارش کرده اند، در این موارد و با کمک این گیاهان دودزا خلط های بدن را نیز ریشه کن می کنید.

سم زدایی بدن از مواد مخدر با طب سنتی

2. مصرف و نوشیدن دمنوش

همچنین استفاده از دمنوش ها برای زمان ترک کردن توصیه شده که در بالا دمنوش های مفید در این دوران را معرفی کرده ایم. 

3. استفاده از زرشک 

زرشک گزینه مناسب برای افرادی است که قصد ترک اعتیاد دارند و مزاج گرمی نیز دارند، آنها از دمنوش زرشک در این دوره می توانند استفاده کنند.

4. گیاه بیت 

استفاده از شیره ، عصاره و دمنوش بیت روزی چند بار سفارش شده تا بدن آمادگی ترک اعتیاد را پیدا کند.

سم زدایی بدن از مواد مخدر با شیر 

شیر سرشار از پروتئین می باشد و در سیستم عصبی از مفیدی دارد، مصرف شیر توسط فرد ترک کننده می تواند بافت های آسیب دیده او را ترمیم کند، قلب، استخوان ها، سرطان و افسردگی را نیز درمان کند. شخصی که با نظر و تصمصم خود مواد مخدر را ترک می کند می تواند در جهت تقویت بدن خود از شیر استفاده کند، همچنین سیستم گوارشی و عصبی خود را نیز بهبود می بخشد، در اصل شیر یک سم زدا برای افراد در حال ترک می باشد.

سم زدایی بدن از مواد مخدر  با شیر

سم زدایی بدن از مواد مخدر با سرم

آمپول یا سرم نالوکسان از داروهای تجویزی در زمان اوردوز کردن مواد مخدر می باشد تا سموم حاصله در بدن فرد معتاد خارج شود، از این دارو در مراکز ترک اعتیاد نیز استفاده می شود تا باعث بسته شدن عملکرد مغز در تصمیم گیری در استعمال مواد مخدر شود در آن زمان متادون، مورفین، هروئین و ... نیز مورد استفاده قرار می گیرد اما تنها زمانی که پزشک آن را تجویز کند، مصرف سرم از طرف فرد معتاد و یا در حال ترک تنها زمانی مجاز است که پزشک آن را توصیه کرده باشد.

معجون سم زدایی بدن از مواد مخدر

در ادامه طرز تهیه معجون سم زدای بدن از مواد مخدر را ببینید:

سرکه ‌سیب، آبلیمو، زنجبیل، دارچین و فلفل قرمز مواد لازم برای تهیه معجون می باشد، که مصرف آن به خاطر وجود آنتی اکسیدان به دفع سموم از بدن کمک می کند، دوره درمانی با این معجون 3 بار در روز و به مدت 14 روز می باشد ، دقت داشته باشید که برای جذب کامل آن در بدن، 20 دقیقه قبل از خوردن هر وعده از غذا بنوشند.

برای تهیه این معجون لازم هست که یک لیوان آب را گرم کرده، 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب ، 2 قاشق غذا خوری آبلیمو، نصف قاشق چایخوری پودر زنجبیل، یک چهارم قاشق چای هوری دارچین، یک فنجان فلفل کاین را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید در آخر یک قاشق عسل محلی نیز به اختیار به آن اضافه کنید. این معجون را گرم بنوشید بهتر است اما می توانید با دمای معمولی نیز بنوشید.

معجون سم زدایی بدن از مواد مخدر

سخن آخر

اگر به مصرف مواد مخدر اعتیاد پیدا کرده اید، حتما تحت نظر پزشک دوره ترک خود را بگذرانید. و اگر اطرافیان شما در حال ترک می باشند علاوه بر توصیه های پزشکی از مطالب روحی و روانی و همچنین رفتار با افراد در حال ترک نیز اطلاعات کسب کنید.


مقالات مرتبط:

دستور العمل بهترین نوشیدنی برای سم زدایی بدن

خواص دمنوش سیاه دانه برای سم زدایی و سلامتیاز
24
رای