خالکوبی در شیردهی؛ تاثیرات، خطرات و نکات مهم تتو در شیردهی

خالکوبی در شیردهی؛ تاثیرات، خطرات و نکات مهم تتو در شیردهی در مورد اینکه آیا توصیه می شود در هنگام شیردهی خال کوبی کنید یا خیر، نظرات مختلفی وجود دارد. اگر در حال حاضر شیر می دهید هیچ نهاد حاکمی یا سازمان پزشکی خالکوبی کردن را ممنوع نمی کند.

در هنگام شیر دادن ملاحظات بهداشتی زیادی وجود دارد، بنابراین ممکن است تعجب کنید که آیا خالکوبی یک عامل است یا خیر. خال کوبی های موجود تاثیری در روند شیردهی ندارند.  خالکوبی کردن و انجام عمل برداشتن خال کوبی موارد مختلفی است. اگر می خواهید در حین شیردهی خال کوبی کنید، اقدامات احتیاطی را رعایت کنید. شاید ایده خوبی باشد که پاک کردن خال کوبی در هنگام شیر دهی را به تأخیر بیاندازید زیرا مشخص نیست که آیا جوهر خال کوبی خراب شده می تواند به شیر شما وارد شود یا خیر. به خواندن ادامه دهید تا درباره شیردهی و خال کوبی بیشتر بدانید.

آیا اگر خالکوبی دارید می توانید شیر دهید؟

هیچ مقرراتی در مورد شیردهی با تتو (خالکوبی) وجود ندارد. جایگاه قرارگیری خالکوبی هنگام شیردهی هیچ خطری را افزایش نمی دهد، حتی اگر روی سینه شما باشد. بعید است که جوهر خال کوبی به شیر شما وارد شود و از آن طرف جوهر در زیر لایه اول پوست شما بسته می شود، بنابراین کودک نمی تواند با آن تماس برقرار کند.

آیا اگر خالکوبی دارید می توانید شیر دهید؟

آیا می توانید هنگام شیردهی خالکوبی کنید؟

مسائل ایمنی در مورد خالکوبی

در مورد اینکه آیا توصیه می شود در هنگام شیردهی خال کوبی کنید یا خیر، نظرات مختلفی وجود دارد. اگر در حال حاضر شیر می دهید هیچ نهاد حاکمی یا سازمان پزشکی خالکوبی کردن را ممنوع نمی کند. علاوه بر این، هیچ تحقیقاتی وجود ندارد که شواهد منفی در مورد شیردهی و خال کوبی را ارائه دهد. مجله مامایی و بهداشت زنان توصیه می کند در صورت بارداری یا شیردهی از خالکوبی خودداری کنید. اگر شما در حال شیر دادن هستید موسسات تاتو ممکن است به شما اجازه تاتو ندهند. آنها ممکن است علی رغم عدم وجود شواهد، از احتمال افزایش خطرات نگران باشند.

آنها همچنین ممکن است نگران مسئولیت باشند. اگر در حین شیردهی تاتو می کنید، ممکن است مجبور به امضای چشم پوشی قانونی شوید. اگر تصمیم دارید که هنگام شیر دادن تاتو کنید، به هنرمند خال کوبی اطلاع دهید که در حال شیردهی هستید و از همان اقدامات احتیاطی مانند هر کس دیگری که به دنبال خال کوبی جدید است استفاده کنید.

خطرات تتو یا خالکوبی در شیردهی

روند تاتو کردن خطراتی را به همراه دارد. در طی فرآیند، پوست شما به طور مكرر با سوزن كوچک كه با جوهر پوشیده شده است، نوک زده می شود. جوهر در لایه دوم پوست شما قرار دارد که به لایه پوستی معروف است. جوهرهای استفاده شده برای خالکوبی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای این استفاده تایید و تنظیم نشده است. جوهرها می توانند حاوی انواع مختلفی از جمله فلزات سنگین و مواد شیمیایی موجود در تونر و رنگ چاپگر باشند.

برخی از خطرات ایجاد خال کوبی عبارتند از:

  • واکنش آلرژیک به جوهرها.
  • ابتلا به عفونت پوستی. علائم عفونت شامل : تحریک، خارش، قرمزی یا چرک روی خود خالکوبی یا در نزدیکی آن.
  • انقباض عفونت خونی مانند HIV، هپاتیت C، کزاز یا MRSA می شود. تجهیزات خال کوبی غیر قابل استفاده (استریل نشده) ممکن است این عفونت ها را منتقل کنند.

عوارض ناشی از استفاده از خال کوبی می تواند به درمان هایی نیاز داشته باشد که ممکن است با شیردهی سازگار نباشد. به عنوان مثال، بعضی از داروهای خاص هنگام شیر دادن نمی توانند استفاده شوند. علاوه بر این، شما می توانید HIV منبع معتبر را از طریق شیر مادر منتقل کنید.

خطرات تتو یا خالکوبی در شیردهی

موارد احتیاط در مورد خالکوبی در دوران شیردهی

اگر تصمیم دارید در هنگام شیردهی تاتو بگیرید، این اقدامات احتیاطی را در نظر بگیرید:

  • از یک مرکز خال کوبی دارای مجوز و دارای شهرت خوب استفاده کنید. یک متخصص خال کوبی باید از مواد تمیز و استریل استفاده کند.
  • مراقب مکان تاتو باشید. خال کوبی شما برای بهبودی چند هفته یا بیشتر طول خواهد کشید. ممکن است در هنگام شیر دادن در صورت گرفتن خال کوبی در نقاط خاصی از بدن  احساس درد بیشتری کنید. در مورد چگونگی نگه داشتن کودک هنگام شیردهی فکر کنید و اینکه آیا کودک در برابر محل خال کوبی قرار خواهد گرفت یا خیر.
  • اگر شرایط سلامتی خاصی دارید و در حین شیردهی به دنبال خال کوبی هستید با پزشک خود صحبت کنید. این موارد شامل شرایطی مانند لخته شدن خون، قلب و شرایط خود ایمنی است.
  • در حالی که تتوی شما در حال بهبود است، سطح خال کوبی خود را تمیز نگه دارید. منطقه را با آب و صابون بشویید و هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب از خالکوبی محافظت کنید.
  • از داروهای تسکین دهنده درد استفاده کنید. استامینوفن به طور کلی در حین شیردهی ایمن تلقی می شود و می تواند درد را کاهش دهد.
  • در حالی که هیچ اطلاعات علمی در مورد ایمنی از خال کوبی کردن در هنگام شیردهی در دسترس نیست، نگرانی های نظری در مورد انتقال رنگدانه های جوهر به نوزاد در دوران شیردهی وجود دارد. در مورد هر گونه نگرانی که ممکن است داشته باشید با پزشک مشورت کنید.

موارد احتیاط در مورد خالکوبی در دوران شیردهی

آیا می توانید هنگام شیر دادن، یک خال کوبی را پاک کنید؟

لیزر با تجزیه جوهر در لایه پوستی پوست شما به ذرات کوچکتر، خالکوبی را در طی چند جلسه برطرف می کند. سیستم ایمنی بدن شما این ذرات شکسته را به کبد شما منتقل می کند. کبد شما سپس آنها را از بدن شما فیلتر می کند. هیچ مطالعه ای بررسی نکرده است که آیا این ذرات می توانند وارد شیر شما شوند و به کودک منتقل شوند یا خیر. برای محدود کردن خطر اینکه کودک ممکن است ذرات را بخورد، تا زمانی که دیگر شیر نمی دهید برای پاک کردن تتو صبر کنید. با توجه به عدم اطمینان در مورد از بین بردن خالکوبی و شیردهی، بعید به نظر می رسد که پزشک موافقت کند که در حین شیردهی با این روش پیش بروید.

تأثیرات شیردهی بر خال کوبی ها

ممکن است متوجه شوید که خالکوبی هایی که قبل از شیردهی داشتید از نظر ظاهری تغییر کرده است. این احتمال بیشتر از بارداری ناشی می شود تا از شیردهی. بدن شما در دوران بارداری تغییر می کند و ممکن است خالکوبی های شما کشیده شوند و تغییر رنگ دهند. اگر درگیر باشید، شیردهی باعث تورم سینه شما می شود و می تواند باعث تحریف موقت خال کوبی روی پستان شود.

سؤالات اضافی در مورد شیردهی و خال کوبی

ممکن است متوجه شوید که افسانه های خاصی در مورد خالکوبی و شیردهی در گردش است. چندتایی این جاست.

آیا ممکن است خال کوبی ها به کودک شیر خوار آسیب برساند؟

این احتمال وجود ندارد که خال کوبی هایی که قبل از شیردهی داشته اید به کودک آسیب برساند. جوهر از لایه پوستی پوست شما به شیر مادر منتقل نمی شود.

آیا ممکن است خال کوبی ها به کودک شیر خوار آسیب برساند؟

آیا در صورت داشتن خال کوبی می توانید شیر مادر را اهدا کنید؟

شما می توانید در صورت داشتن خال کوبی، حتی اگر اخیراً باشد، مادامی که آنها را با استفاده از یک سوزن استریل یکبار مصرف، و با پیروی از دستورالعمل های انجمن بانکی شیر انسانی آمریکا، استفاده کنید، شیر مادر را اهدا کنید. یک بانک شیر هشت روز پس از هر خال کوبی جدید، از نظر ایمنی شما را آزمایش می کند.

نتیجه گیری

اگر خالکوبی دارید می توانید شیر دهید، اما در مورد اینکه آیا در حال شیردهی باید خالکوبی کنید یا خیر، نظرهای مختلفی وجود دارد. اگر تصمیم دارید در حین شیردهی از خال کوبی استفاده کنید، اقدامات احتیاطی را انجام دهید تا مطمئن شوید روند کار بی خطر است و در صورت بروز هر گونه نگرانی با پزشک خود تماس بگیرید. برای پاک کردن یک خالکوبی صبر پیشه کنید تا دوره شیردهی شما تمام شود.


مطالب مرتبط :

طرح تاتو مردانه روی بازو

از
4
رای