علت سکسکه جنین در شکم مادر + پیشگیری و درمان سکسکه جنین

علت سکسکه جنین در شکم مادر + پیشگیری و درمان سکسکه جنین شناسایی سکسکه جنین می تواند دشوار باشد. اما یک زن ممکن است متوجه آن شود. در بیشتر موارد، سکسکه جنین چیزی نگران کننده ای نیست. علت سکسکه جنین در رحم راه درمان آن را در سلام دنیا بخوانید.

یک زن باردار با رشد کودک متوجه حرکات مختلف خواهد شد، و این حرکات به احتمال زیاد با هر سه ماهه قوی تر می شود. علاوه بر لگد زدن ، پیچیدن و ضربات ، زن نیز ممکن است متوجه سکسکه جنین شود. شناسایی سکسکه جنین می تواند دشوار باشد. اما یک زن ممکن است متوجه آن شود ، با این حال، احساس سکسکه نسبت به سایر حرکات ریتمیک است. چه حرکات از جنین خطرناک است؟، پریدن جنین در شکم نشانه چیست؟، علت سکسکه کردن جنین در شکم مادر؟ با خواندن ادامه مقاله از وب سایت سلام دنیا به پاسخ سوالات خود میرسید.

پریدن جنین در شکم نشانه چیست؟

برخی از افراد آن را به عنوان احساس تکان ناگهانی یا ضربان آور توصیف کرده اند که شبیه به اسپاسم عضلات است. زنان ممکن است احساس کنند که کودک بین هفته های 16 تا 20 یا بعضی اوقات دیرتر از این حرکت می کند. اولین حرکت جنین عمل سریع (عمل روح بخش) نامیده می شود. عواملی مانند موقعیت جفت می توانند تاثیری داشته باشند تا زن به زودی متوجه حرکت کودک خود شود. وزن مادر نیز می تواند نقش داشته باشد، با این وجود ممکن است کسانی که وزن کمتری در اطراف شکم خود دارند، زودتر احساس لگد و حرکات دیگر را کنند.


حتما بخوانید: چه زمانی لگد زدن کودک را احساس می کنید؟


چه عواملی باعث سکسکه کردن کودک در رحم می شود

چه عواملی باعث سکسکه کردن کودک در رحم می شود؟

پزشکان دلایل سکسکه نوزادان در رحم را نمی دانند. همه نوزادان سکسکه نمی گیرند و نمی کنند، اما دیگران غالباً آنها را بدست می آورند. برخی از تئوری ها نشان می دهند که سکسکه جنین با ریه های کودک در ارتباط است. با این حال این اثبات نشده است. آیا آنها طبیعی هستند و چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنم؟

پزشکان سکسکه جنین را بخشی طبیعی از بارداری می دانند. اگر چه این امر دشوار است که دقیقاً بدانیم چرا برخی از خانمها سکسکه جنین در رحم خود را احساس می کنند،  اما این یک نشانه خوب و یک بخش طبیعی از بارداری محسوب می شود. اما به ندرت پیش می آید که، سکسکه جنین نشانه مشکلی در رابطه با بارداری یا جنین باشد. بعد از هفته 32 بارداری، بعید نیست که یک زن هر روز سکسکه نوزاد را در رحم احساس کند.

زنی که به طور مرتب متوجه سکسکه جنین می شود، خصوصاً اگر روزانه بیش از 4 بار در روز بعد از 28 هفته رخ بدهد باید با پزشک خود تماس بگیرد. در حالی که سکسکه مکرر لزوماً مشکلی را نشان نمی دهد ، ممکن است این باشد که بند ناف فشرده یا طولانی شده باشد. خون رسانی و اکسیژن به جنین ممکن است در این شرایط محدود یا در کل متوقف شود. بند ناف یا فشرده سازی بند ناف ممکن است منجر به عوارضی ، از جمله:

  • کند شدن ضربان قلب کودک
  • افت فشار خون کودک
  • تشکیل CO2 (دی اکسید کربن) در خون کودک
  • و آسیب مغزی شود.

علت سکسکه جنین در رحم مادر

علت سکسکه جنین در شکم مادر

شواهد بیشتری لازم است تا مطمئن شوید که افزایش مدت زمان سکسکه جنین در اواخر بارداری نگرانی کننده  است یا خیر. با این حال ، گزارشی در مورد حوادث بند ناف ، مطالعه ای را در مورد گوسفند ذکر کرده که نشان می دهد سکسکه جنین ممکن است هنگام فشرده شدن بند ناف رخ دهد. زنی که نگران سکسکه جنین است باید با پزشک خود تماس بگیرد. برای اینکه یک پزشک ذهن مادر را آرام کند، می تواند بررسی کند تا ببیند که کودک خوشحال و سالم است. اگر مشکل بند ناف وجود داشته باشد، پزشک همچنین می تواند در مورد اقدامات انجام شده برای امتحان و رفع فشار بر روی بند ناف مشاوره دهد.

در چه هفته‌هایی سکسکه متداول است؟

همانطور که قبلاً گفته شد ، بیشتر زنان احساس می کنند کودک خود بین هفته های 16 و 20 یا احتمالاً 25 بارداری حرکت می کند. با پیشرفت حاملگی ، زنان قادر خواهند بود حرکات را از هم تشخیص داده و احساس لگد زدن، جمع شدن و مشت زدن و جابه جایی را که می تواند در طول روز و شب رخ دهد را حس کنند.
بیشتر خانمها از سکسکه جنین در سه ماهه دوم یا سوم آگاه می شوند، اگرچه برخی از نوزادان در رحم سکسکه نمی کنند و برخی از خانم ها هرگز آنها را احساس نمی کنند.


حتما بخوانید: سونوگرافی آنومالی در هفته 20 بارداری


کارهای دیگری که نوزادان در رحم انجام می دهند (تکان خوردن زیاد جنین نشانه چیست)

یک کودک با بزرگ شدن و رشد در رحم شروع به انجام کارهای شگفت آور زیادی می کند. به عنوان مثال نوزادان می توانند سکسکه بکنند، لگد بزنند، بچرخند، جمع شوند، و حتی قبل از به دنیا آمدن میتوانند بو را حس کنند و بو بکشند، ببینید و بشنوند.
برخی از نوزادان ممکن است شروع به مکیدن شست خود در رحم نیز کنند. خوردن قند اغلب باعث تحریک حرکات کودک می شود، همانطور که خوردن یا نوشیدن چیزی گرم یا سرد باعث چنین چیزی میشود.

چرا-جنین-در-رحم-سکسکه-می-کند

چگونه جلوی سکسکه جنین را بگیریم (درمان سکسکه جنین)

نوشیدن آب زیاد ممکن است ناراحتی حرکات جنین را کاهش دهد. در حالی که سکسکه جنین می تواند باعث حواس پرتی شود ، آنها دردناک نیستند و مدت زمان هر سکسکه نباید بیشتر از 15 دقیقه طول بکشد. حرکات جنین می تواند ناراحت کننده باشد و آرامش یا حتی خوابیدن را برای زنان باردار دشوار کند. برخی از نکات برای کاهش ناراحتی حرکات جنین عبارتند از:

  • در سمت چپ بدن دراز بکشید.
  • استفاده از بالش برای پشتیبانی و کمک به برجستگی و کاهش فشار از ستون فقرات.
  • خوردن یک رژیم متنوع و سالم.
  • ورزش را تا حد متوسط تا زمانی که انجام این کار بی خطر باشد، ادامه دهید.
  • با نوشیدن آب زیادی هیدراته بمانید.
  • در صورت لزوم به یک خواب منظم و خوابیدن در روز نیاز دارید و سعی کنید به آن مقید باشید تا به صورت یک عادت روزانه برایتان جا بیفتد.

درمان سکسکه جنین

زنان باردار باید علت پرتحرکی جنین خود را پیگیری کنند:

توصیه می شود هر چند وقت یکبار به ضربات و حرکت ها توجه کنید، حرکت منظم جنین نشانه ای از رشد صحیح کودک در رحم است. اگر زن متوجه حرکات غیر معمول یا کاهش یافته شود، باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرد. در بیشتر موارد، سکسکه جنین چیزی نگران کننده ای نیست. اما اگر دلیلی وجود دارد که یک خانم نگران سکسکه جنین باشد ، بهتر است با پزشک خود تماس بگیرد که بتواند علت پرتحرکی جنین بررسی و چک کند تا اطمینان حاصل کند که هیچ مشکلی وجود ندارد یا در صورت لزوم درمان را توصیه می کند.


مقالات مرتبط:

نداشتن حالت تهوع در بارداری نشانه دهنده پسر است یا دختر؟

اتفاقات مهم حاملگی در هفته شانزدهم بارداری

خطرات ناشی از دود سیگار (دست دوم و سوم) بر بارداری و جنین

پلاکت خون پایین (ترومبوسیتوپنی) در بارداری و راه های درمان آن

از
2
رای