آیا کودکان نوپا می توانند کرفس بخورند؟ (فواید و مضرات کرفس برای کودکان)

آیا کودکان نوپا می توانند کرفس بخورند؟ (فواید و مضرات کرفس برای کودکان) کرفس یک ماده پرخطر برای ایجاد بیماری نیست. با این وجود، شکل و بافت آن می تواند خطر خفگی برای کودکان را داشته باشد، اما روش های بسیاری برای کاهش خطرات آن وجود دارد که در این مقاله میخوانید.

کرفس یکی از غذاهای لذیذ برای والدین است. اگرچه به اندازه دیگر سبزیجات حاوی مواد مغذی نیست، اما یک میان وعده سالم است که حاوی مقادیر کمی از بسیاری ویتامین ها و مواد معدنی است، که کالری کمی دارد و دهان و دندان را تمیز می کند. علاوه بر این، بخاطر بافت ترد آن بچه ها خوردن کرفس را دوست دارند. در حالی که همه سبزیجات برخی آلودگی ها با سالمونلا یا E.coli را دارند، کرفس یک ماده پرخطر برای ایجاد بیماری نیست. با این وجود، شکل و بافت آن می تواند خطر خفگی برای کودکان را داشته باشد، اما روش های بسیاری برای کاهش خطرات آن وجود دارد.

روش های کاهش خطرات خوردن کرفس برای کودکان نوپا

1. خطر خفگی

ساقه عریض کرفس با بافت سفت آن می تواند در صورت عدم جویدن مناسب، باعث خفگی در کودکان شود. پزشکان متخصص اطفال توصیه می کنند که کرفس خام را به کودکان زیر چهار سال ندهید. اگر کودک نوپای شما اقدام به خوردن ساقه کرفس کند و منجر به خفگی شود، دانستن کمک های اولیه، اولین قدم مهم برای خارج کردن ماده غذایی است.

آیا کرفس برای کودک نوپا بی خطر است؟

2. ساقه های کرفس را برش بزنید

کرفس را به شکلی بی خطر آماده کنید که از خفگی کودک حین خوردن آن جلوگیری شود، و باعث می شود که فرزندتان از مزایای آن بهره ببرد. آن را به قطعات کوچک تر برش بزنید، هر چه کوچکتر باشد بهتر است. اگر کودک نوپای شما از مزه کرفس متنفر است، می توانید چیز دیگری به او بدهید تا کرفس را درون آن بزند، برای مثال هوموس یا سس. با قرار دادن کره بادام زمینی و یک یا دو کشمش روی هر تکه کوچک کرفس، خوراکی مورد نظر خود را برای کودکتان تهیه کنید.

3. کرفس های خرد شده را به غذاهای دیگر اضافه کنید

کرفس های خرد شده یک انتخاب عالی برای اضافه کردن به سایر غذاهایی است که کودک شما آن را می خورد، البته به شرطی که به اندازه کافی خرد شده باشد. تکه های کوچک کرفس را به املت اضافه کنید و به این ترتیب میزان بیشتری از پروتئین ها و ویتامین ها را به کودک می دهید. کرفس را درون سوپ یا برنجی که کودک شما دوست دارد، اضافه کنید. اگر فرزند شما سالاد می خورد،  تکه های کوچک از کرفس و سس سالاد خامه ای را به غذای او اضافه کنید.

بهترین روش های کاهش خوردن کرفس در کودکان

4. روش بی خطر خوردن کرفس را به کودک خود نشان دهید

احتمال خفگی کودک خود را با آموزش صحیح نحوه خوردن کرفس، کاهش دهید. با کودک خود تکه های کرفس را بخورید تا چگونه جویدن درست را به او بیاموزید. به کودک خود بگویید که چرا غذاهایی مانند کرفس می توانند خطرناک باشند و چگونه سریع خوردن یا جویدن ناکافی می تواند باعث خفگی او شود. اطمینان حاصل کنید که همیشه کودک شما در یک محیط امن غذا بخورد. اجازه ندهید که کودک هنگام سوار شدن در اتومبیل یا دویدن به اطراف، کرفس بخورد. به فرزند خود نشان دهید که اگر احساس خفگی کرد، چطور از دیگران کمک بگیرد. اطمینان یابید که وقتی کودک جلوی چشم نیست، پرستار بچه و خواهر و برادرهای بزرگتر به او کرفس نمی دهند. 

از
1
رای