خواص گرده نخل برای سلامت جنسی، درمان ناباروری مردان، مشکلات چشمی و قاعدگی

خواص گرده نخل برای سلامت جنسی، درمان ناباروری مردان، مشکلات چشمی و قاعدگی خواص گرده نخل از جمله: حل مشکل ناباروری مردان و تنظیم چرخه قاعدگی زنان، گرده خرما را به یک تقویت کننده جنسی طبیعی تبدیل می کند تا با عدم میل جنسی مبارزه کرده و میل جنسی در زنان و مردان را افزایش دهد.

خرما همواره با فرهنگ، تاریخ، مقیاس و غذای مختلف اعراب از جمله اعراب کشورهای غربی و عربستان در ارتباط بوده است. میوه و نخل آن به عنوان ستون اولیه رژیم غذایی در این مناطق محسوب می شوند: این میوه سرشار از کربوهیدارت، پتاسیم، آهن و فسفر است. ماده دیگری که محصول این درخت بوده و کمتر شناخته شده؛ گرده خرما یا دانه گرده خرما است.

گرده نخل حاوی خواص دارویی فراوان است: از جمله مبارزه با بیماری های مختلف بدن و بهبود باروری. در بین اجزاء آن، استروژن (هورمون جنسی) وجود دارد که تولید تخمک ها را فعال کرده و چرخه قاعدگی زنان را منظم می کند. در مورد مردان، کیفیت اسپرم ها را بهبود می بخشد از این رو تعداد اسپرمانوزوئید را افزایش داده و باعث تحرک آنها می شود.

این مشخصات، گرده خرما را تبدیل به یک تقویت کننده جنسی طبیعی می کند تا با عدم میل جنسی مبارزه کرده و میل جنسی در زنان و مردان را افزایش دهد. گرده نخل دارای تقریبا 17 درصد گلوکز، 22 درصد پروتئین، 54 درصد کلسیم و ویتامین B7 و B است. عناصر معدنی مانند فسفر، منیزیم، پتاسیم، آهن و هورمون استرون نیز در بین عناصر آن یافت می شوند. علاوه بر این، سرشار از آنزیم های مورد نیاز برای متابولیسم است و همچنین دارای روغن های آنتی اکسیدان برای فعال سازی و احیا سلول های بدن است.

خواص گرده نخل

خواص دارویی گرده نخل برای سلامتی 

عناصر گرده نخل، خواص دارویی مطلوبی برای درمان اختلالات مختلف بدن دارند.

1. پروستات

گرده خرما سرشار از مواد معدنی و دارای خواص آنتی اکسیدان و ضد التهابی فراوان است، بنابراین برای جلوگیری از مشکلات پروستات در مردان و درمان بیماران دارای مشکلات غددی تجویز می شود.

خواص گرده نخل بر سلامتی و جلوگیری از مشکلات پروستات

2. بواسیر

گرده نخل عملکرد کلیه را بهبود می کند؛ بنابراین یک روش مناسب برای درمان بواسیر است.

3. التهاب ملتحمه و سایر مشکلات چشمی

اصل تکثیر مجدد سلول ها از مشخصات گرده خرما است. شدیدا توصیه می شود که از این گرده برای درمان بیماری های مربوط به چشم مانند التهاب ملتحمه و تراخم به ویژه در اشخاصی که از فرسودگی سلولی رنج می برند، استفاده شود.

4. باروری

همانطور که پیش تر ذکر شد، گرده خرما کمیت و کیفیت اسپرم ها را بهبود بخشیده و باعث تحرک آنها می شود، بنابراین برای زوج ها (زن و شوهرها) با این مشکل می توانند بسیار کمک کننده باشد. پودر نخل تنها مناسب مردان نیست؛ این گرده چرخه قاعدگی زنان را تنظیم کرده و تولید تخمک ها را فعال می کند و این امر ممکن است؛ زیرا حاوی هورمون استرون است، که یک تقویت کننده جنسی طبیعی در زمینه کم بودن و سردی میل جنسی محسوب می شود.

5. استفاده های دیگر

  • پودر نخل علاوه بر داشتن اثراتی برای محافظت در برابر بیماری های خاص، یک مکمل غذایی مناسب برای بهبود عملکرد ارگان های خاص است. بنابراین، به دلیل چربی بالا بدن را تنظیم می کند. این گرده به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده که مانع از بسیاری از بیماری ها از جمله سرما خوردگی و آنفولانزا می شود.
  • علاوه بر این، به طور کلی گرده نخل به عنوان تولیدکننده سلول در بدن عمل می کند. با همراه داشتن مقدار بسیاری ویتامین، آنزیم ها و مواد معدنی به بهبود عملکرد مغز کمک می کند.
  • گرده نخل همچنین یک انرژی دهنده عالی و ضدپیری قدرتمند است.

خواص پودر نخل در تقویت سیستم ایمنی

6. گرده نخل برای مردان نابارور

گرده نخل یک درمان گیاهی موثر برای مردان نابارور است. مشخص شده است که کیفیت اسپرم ها را بدون عوارض جانبی بهبود می بخشد. برآورد شده است که حدود 50 درصد از ناباروری مردان قابل درمان است؛ زیرا به علت شیوه زندگی، محیط و عوامل تغذیه ای به وجود می آید. در حقیقت، ناباروری بر زندگی 15 درصد از زوج ها تاثیر گذار است. با این وجود، افرادی که از ناباروری رنج می برند، ممکن است بخواهند یک درمان طبیعی را برای حل این مشکل امتحان نمایند. دانه های کنجد می تواند به درمان ناباروری مردان کمک کند. جدا از این، مطالعات نشان می دهد که گرده کف نخل می تواند در بهبود کیفیت اسپرم موثر باشد.

نحوه مصرف گرده نخل برای مردان

درخت نخل یا رطب یکی از گیاهان بومی شمال آفریقا است و همچنین در عربستان و خلیج فارس کشت می شود. در واقع، گرده نخل به طور گسترده و به صورت درمانی سنتی برای درمان ناباروری مردان مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع، گرده نخل حاوی استرادویل و زردینه است که می توانند تاثیر مثبتی بر کیفیت اسپرم ها داشته باشند. محققان ایرانی در سال 2014 مطالعه تجربی جهت بررسی اثر گرده نخل بر روی پارامترهای اسپرم و همچنین سیستم تولید مثل موش صحرایی بالغ نر انجام دادند. این مطالعه در مجله پزشکی باروری ایران منتشر شده است.

تجویز خوراکی گرده نخل تنها 35 روز پس از شروع مصرف آن، افزایش تعداد اسپرم، کیفیت DNA و تحرک را نشان داده است. تقریبا 36 موش صحرایی در این مطالعه بررسی شده و به چندین گروه تجربی تقسیم شدند که هر کدام از این گروه ها، دوزهای مختلف از گرده نخل را مصرف کرده بود. محققان نمونه خون گرفته تا سطح خون مشخص شود و دریافتند 120 و 240 میلی گرم/ کیلوگرم از دوز به میزان قابل توجهی بر بهبود کیفیت اسپرم ها تاثیرگذار است. مردان می توانند یک قاشق چایخوری را در آب جوش حل کرده و در صورت دلخواه به همراه یک قاشق چایخوری عسل قبل از صبحانه مصرف کنند.

خواص گرده نخل برای مردان نابارور

گرده نخل دارای طبعی گرم بوده و احتمال پسردار شدن را افزایش می دهد. به دلیل اینکه امکان دارد خیلی از افراد از بوی گرده خرما خوششان نیاید، برای مصرف می توان گرده نخل را با عسل و کمی دارچین مخلوط کرد.

نحوه مصرف گرده نخل و عسل و دارچین برای بارداری

می توانید هر روز صبح نصف قاشق چایخوری گرده خرما را با یک قاشق چایخوری عسل و نصف قاشق چایخوری دارچین در یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و قبل از صبحانه میل کنید.

در این مطالعه مشخص شد که هیچ عوارض جانبی در مصرف کنندگان پس از مصرف گرده نخل وجود ندارد و می تواند باعث افزایش شاخص باروری مردان شود. اگرچه این اثرات در انسان هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است، با این وجود، این گیاه هنوز هم یک درمان طبیعی بالقوه برای ناباروری مردان است. گرده نخل به صورت پودر در دسترس است و قبل از تصمیم گیری برای مصرف آن، باید با یک پزشک آیورودا برای مصرف دوز مناسب آن مشورت نمایید.

از
78
رای